портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Центри ветеранського розвитку

опубліковано 31 липня 2023 року 13:55

14 серпня 2023 року

За сприяння Мінветеранів у Сумах відкрито Центр ветеранського розвитку

Міністерство у справах ветеранів України продовжує розширювати регіональну мережу Центрів ветеранського розвитку. Подібні заклади вже є в інших містах, де вони мають попит, а відтепер є й на Сумщині. Це вже восьмий Центр ветеранського розвитку в України, його відкрито на базі Сумського державного університету.

Завдяки наявним у вишу потужним освітнім спроможностям, у Центрі демобілізовані військові та їхні рідні матимуть змогу проходити професійну підготовку та перепідготовку, отримуватимуть необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу в межах реінтеграції від військового до цивільного життя. Також тут готуватимуть майбутніх помічників ветеранів.

Заступниця Міністра у справах ветеранів України Тетяна Калита під час урочистого відкриття Центру зазначила, цей заклад стане тим місцем, куди приходитимуть колишні військові, щоб обмінятися досвідом, знайти однодумців, обговорити наболіле, отримати ту чи іншу нову для себе спеціальність й далі успішно крокувати у власному розвитку в цивільному житті.

“Завдяки новій освіті наші Захисники і Захисниці зможуть себе знайти у мирному житті. Дякую Сумському державному університету за ініціативу, з якою він виступив і зрештою відкрив на своїй базі такий заклад. Наші хлопці й дівчата, які приходять з війни, не завжди можуть повернутися з певних причин до попередньої діяльності.  Але маючи бойовий досвід, набуті навички можуть трансформувати й перепрофілюватися за іншим фахом. Я впевнена, що Центр у Сумах успішно функціонуватиме та стане прикладом для інших”, – наголосила Тетяна Калита.

Заступниця міністра також вручила відомчі подяки військовослужбовцям.

Перший заступник начальника Сумської обласної військової адміністрації Тарас Савченко та міський голова Сум Олександр Лисенко відзначили важливість і нагальність створення Центру ветеранського розвитку, подякували усім, хто долучився до його створення, зокрема, СумДУ, зазначивши, що університет є партнером в усіх соціальних проєктах і заходах, які реалізовує місцева влада.

Олександр Лисенко наголосив, що громада вже має успішний досвід підтримки військових та членів їхніх сімей. Тому поява Центру ветеранського розвитку дозволить розширити спектр допомоги Захисникам і Захисницям та їхнім родинам.

“Адаптація та повернення до звичного життя наших Захисників і Захисниць – важливе завдання, і ми повинні дбати про це вже зараз. Коли військові повертаються, вони мають відчувати, що тил до цього готувався. Подібні Центри вже є в інших містах, де вони мати попит, а відтепер є й на Сумщині. Дякую всім причетним за спільну роботу в реалізації проєкту! Дякуємо нашим Захисникам і Захисницям! Віримо в них та допомагаємо наближати Перемогу!” – сказав очільник міста.

Зазначимо, що створення Центрів ветеранського розвитку – це проєкт Міністерства у справах ветеранів на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік. Діяльність таких осередків є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ветеранів війни, членів їхніх сімей і родин загиблих Воїнів.

Так, за сприяння Мінветеранів Центри ветеранського розвитку відкрито у Дніпрі, Львові, Вінниці, Миколаєві, Житомирі, Харкові, Києві та Сумах на базах провідних вишів.

Фото: Сайт Сумський державний університет.


30 серпня 2023 року

За ініціативи Мінветеранів у Харкові почав роботу Центр ветеранського розвитку

Вчора, у День пам’яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, у Харкові урочисто відкрили Центр ветеранського розвитку, в якому демобілізовані військові й родини загиблих Героїв зможуть навчатися, отримуватимуть необхідну психологічну, соціальну та юридичну допомогу. Це вже сьомий такий заклад в Україні, відкритий за ініціативи ветеранського відомства. Тут він гостинно відчинив свої двері на базі Харківського національного університету ім. В. Каразіна.

Зокрема, заступниця міністра у справах ветеранів України Тетяна Калита зазначила, що цей заклад стане тим місцем, куди приходитимуть колишні військові, щоб обмінятися досвідом, знайти однодумців, обговорити наболіле, отримати ту чи іншу нову для себе спеціальність й далі успішно крокувати у власному розвитку.

«Завдяки освіті хлопці й дівчата зможуть себе знайти в майбутньому. Якщо за якихось причин у них немає робочого місця, або вони просто хочуть довчитися, або як створення можливості для ветеранської спільноти — поговорити з побратимами, зорієнтуватися і далі рухатися задля розвитку свого економічного життя. Саме таким чином ми показуємо приклад реалізації ветеранських політик, мета яких - допомогти стати активними учасниками цивільного життя, щоб вони ставали щасливими людьми», – пояснила посадовиця сутнісну мету започаткування та діяльності Центрів ветеранського розвитку, що згодом мають з’явитися в усій державі.

Під час заходу очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що це перший досвід і перший подібний ветеранський простір, який почав роботу в регіоні у такому форматі. Він подякував університету за активну участь у підтримці таких державних проєктів, як створення Центру ветеранського розвитку і вручив ректору вишу Тетяні Кагановській президентську відзнаку «За оборону України».

Загалом, Центр ветеранського розвитку є великим спільним простором, розділеним на зони – коворкінгу, лекційну, відпочинку тощо, де можна буде працювати як індивідуально, так і у складі груп. Заклад обладнано необхідною технікою, отриманою завдяки грантовій допомозі партнерів університету, тут враховано всі належні вимоги щодо інклюзивності.

«Ще у червні цього року ми ухвалили рішення створити на нашій базі Центр ветеранського розвитку, де навчатимемо наших ветеранів та членів їхніх сімей новим професіям, відкриємо нові обрії в особистісному вдосконаленні. Вже затверджено і відповідну освітню програму «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Окрім освітніх складових, ми готові надавати і соціально-психологічну підтримку, правові консультації цільовій аудиторії. Центр є продуктом синергії ідеї й політик Мінветеранів та наших можливостей. З часом деякі ветерани вже самі зможуть проводити майстер-класи з розвитку певних навичок чи мотивуючі лекції для побратимів», – розповіла Тетяна Кагановська.

Також, під час відкриття Центру ветеранського розвитку заступниця міністра у справах ветеранів України Тетяна Калита взяла участь у погашенні нової марки Укрпошти «Вічна пам'ять», присвяченої Дню пам'яті захисників і захисниць. А також вручила відомчі подяки військовослужбовцям та керівникам громадських організацій, які підтримують Захисників і Захисниць України, ветеранів та членів їхніх сімей.

Того ж дня очільник Харківської ОВА та заступниця міністра у справах ветеранів України відвідали Консультаційний центр Східного регіону Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.


21 серпня 2023 року

За сприяння Мінветеранів в Україні відкрито шість Центрів ветеранського розвитку

Міністерство у справах ветеранів України продовжує створення мережі Центрів ветеранського розвитку. Вони є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих Воїнів.

Створення Центрів ветеранського розвитку – це проєкт Мінветеранів на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік. За сприяння Міністерства заклади вже відкрито у Вінниці, Дніпрі, Львові, Миколаєві, Житомирі та Києві на базах провідних вишів. У них ветерани та члени їхніх сімей матимуть можливість розвивати свої професійні навички, проходити перекваліфікацію, а також тут відбувається підготовка майбутніх помічників ветеранів.

Основною метою Центрів є професійна інтеграція та реінтеграція осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України до умов цивільного життя.

Так, у Вінниці Центр ветеранського розвитку діє на базі Вінницького Національного Технічного Університету.

У Дніпрі – при Університеті митної справи та фінансів (УМСФ) https://www.facebook.com/cvr.dnipro

У Львові заклад функціонує на базі Національного університету “Львівська політехніка”.

У Миколаєві – при Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили https://www.facebook.com/profile.php?id=61550186331824

У  Житомирі Центр ветеранського розвитку запущено на базі Державного університету “Житомирська політехніка”, а у Києві – при Національному авіаційному університеті (НАУ).

Заклади розташовані у корпусах зазначених вишів, мають сучасний дизайн, обладнані необхідною офісною технікою та меблями з урахуванням вимог інклюзивного доступу.

Центри ветеранського розвитку також стануть хабами для обговорення і зустрічей ветеранів та військових, планування спільних бізнес-моделей чи громадської активності.04 серпня 2023 року

Мінветеранів та ІТ-компанія EPAM запускають освітні програми для ветеранів та їхніх сімей у Центрах ветеранського розвитку

У серпні Міністерство у справах ветеранів України спільно з ІТ-компанією EPAM Україна запустять освітні ініціативи для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин. Навчання відбуватиметься у Центрах ветеранського розвитку, які за сприяння Мінветеранів створено у Дніпрі, Вінниці, Львові та Миколаєві на базах провідних вишів.

Участь у навчальних програмах – безкоштовна та має на меті ознайомити українських ветеранів та членів їхніх сімей з кар’єрними можливостями в ІТ, а також опанувати одну із сучасних професій – в межах переходу від військової служби до цивільного життя.

“Велика кількість наших Захисників і Захисниць масово повертатимуться додому після перемоги, і ми маємо забезпечити їм можливість безпроблемно адаптуватися до мирного життя. Належна освіта, або перекваліфікація відповідно до сучасних вимог – один з важливих інструментів успіху для них. Саме для цього ми відкрили чотири Центри ветеранського розвитку на базі потужних вишів. Вони стануть платформою для цивільної освіти ветеранів та членів їхніх родин. Дякую компанії EPAM Ukraine за активну співпрацю в освітньому проєкті. Впевнена, що ваші фахівці створять професійне середовище для залучення й подальшої самореалізації українських Воїнів в ІТ-галузі. Разом працюємо заради перемоги”, – наголосила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна

“Ця освітня ініціатива є частиною комплексної програми EPAM у роботі з ветеранами. Ми раді бути корисними і готові до співпраці з різними профільними організаціями, а найголовніше з самими ветеранами. Об’єднання зусиль держави, бізнесу, спільнот дозволить створити сприятливе середовище для професійного розвитку та реінтеграції наших захисників”, – прокоментувала старт проєкту директорка з розвитку талантів EPAM Ukraine Наталя Колядко.

Для новачків ІТ-експерти EPAM проведуть серію ознайомчих офлайн-зустрічей, які допоможуть відповісти на питання про те, які є професії та можливості для розвитку в ІТ, як влаштована галузь, з чого варто почати перехід тощо. Заходи відбудуться у Центрах ветеранського розвитку, а у вересні пройдуть в онлайн-форматі. Участь доступна для всіх бажаючих ветеранів та членів їхніх родин. Тривалість ознайомчої зустрічі – 1,5 години.

Для охочих опанувати професію інженера хмарних технологій Amazon Web Service (AWS) експерти EPAM пропонують пройти спеціальні різнорівневі програми в онлайн-форматі:

AWS Cloud Practitioner Essentials підійде тим, хто вже має загальні технічні знання, володіє рівнем англійської B1 та хоче дізнатись про концепцію, безпеку та архітектуру AWS. Програма триватиме 4 тижні та охоплюватиме 22 годин занять з інструктором. Успішне завершення програми передбачає можливість безкоштовного проходження сертифікації AWS Cloud Practitioner.

Architecting on AWS – більш поглиблений курс, побудований для архітекторів, інженерів-проєктувальників рішень та розробників, які прагнуть зрозуміти архітектуру AWS. Умовою для вступу є сертифікат AWS Cloud Practitioner та володіння англійською мовою не нижче B1+. Успішне завершення програми гарантує можливість безкоштовного проходження сертифікації AWS Solutions Architect – Associate. Програма триватиме 8 тижнів і охоплюватиме 47 годин занять з інструктором.

На старті навчання учасники AWS Cloud Practioner Essentials та Architecting on AWS зможуть отримати необхідну підтримку з боку досвідчених наставників.  

Докладніше – за посиланням.

Довідково.

Центри ветеранського розвитку за сприяння Мінветеранів відкрито у Вінниці, Дніпрі, Львові та Миколаєві на базах місцевих провідних вишів. У них ветерани та члени їхніх сімей матимуть можливість розвивати свої професійні навички, проходити перекваліфікацію, а також тут відбуватиметься підготовка майбутніх помічників ветеранів.

Основною метою Центрів є професійна інтеграція та реінтеграція осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України до умов цивільного життя.

ЕРАМ Systems: З 1993 EPAM Systems, Inc. (NYSE: EPAM) – світовий лідер з розробки програмного забезпечення та надання консалтингових послуг сфері цифрової трансформації бізнесів. Завдяки унікальній «інженерній ДНК» гібридні команди EPAM допомагають створювати цифрові рішення, які покращують життя, для клієнтів в понад 50 країнах. Як визнаний лідер, EPAM входить до 15 найкращих компаній у сфері ІТ-послуг у рейтингу Fortune 1000, та однією з 20 компаній, які швидко зростають, за версією Consulting Magazine. В Україна компанія існує з 2005 року, її офіси  представлені у 12 містах.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux