Створено захисниками

 

 

Про проєкт Мінветеранів

"СТВОРЕНО ЗАХИСНИКАМИ"

 

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства у справах ветеранів України є створення умов розвитку ветеранських підприємницьких ініціатив, зокрема через поширення інформації про ветеранські підприємницькі ініціативи, просування відповідної продукції на маркетплейсах та формування переліку ветеранських підприємств, для опрацювання питань щодо державного замовлення товарів та послуг, що виготовляються ветеранами.


З цією метою Мінветеранів розроблено бренд  “СТВОРЕНО ЗАХИСНИКАМИ”, що має на меті просування ветеранського підприємництва, завдяки інформаційно-іміджевій підтримці, що робитиме продукцію та послуги учасників проєкту видимими та впізнаваними. Українські споживачі зможуть легко ідентифікувати продукцію та послуги ветеранів завдяки графічному зображенню, яке підтверджує, що продукція дійсно виготовлена ветеранами.  


створено захисниками

Назва бренду символізує всіх підприємців-захисників України, а також бізнес, який створюють вони, або члени їхніх сімей – поки ветеран стоїть на захисті  України, а також родини полеглих Воїнів.


Графічне зображення може використовуватися як на пакуванні продукції, так і на етикетках чи на сайті виробника/соціальних мережах. Маркування продукції графічним зображенням “Створено Захисниками” сприятиме створенню “брендової ідентичності” товарів та послуг ветеранів.


“Іміджева підтримка підприємницьких ініціатив ветеранів не тільки покращить рівень життя ветеранів, але також сприятиме їх інтеграції у суспільство. Це є важливим кроком збоку держави, оскільки ветерани, які віддали своє здоров’я, сили та час задля захисту своєї країни, повинні отримати шану та повагу, яку вони заслужили”, – наголошують профільні фахівці Мінветеранів.


Присутність бренду “Створено Захисниками” на українському ринку водночас спонукатиме інших ветеранів й ветеранок та членів їхніх сімей розпочати власну справу, а споживачів – купляти якісну ветеранську продукцію, або послуги, тим самим підтримуючи наших Захисників і Захисниць на шляху їхньої реінтеграції до мирного життя.


На використання об’єкта авторського права – графічного зображення “Створено Захисниками” мають право:

 • фізичні особи – підприємці, що є ветеранами; 
 • фізичною особою – підприємцем, який використовує найману працю ветеранів (не менше 50 % середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу);

 • юридичною особою, засновником або щонайменше один із засновників якої є ветеран;

 • юридичною особою, яка використовує найману працю ветеранів (не менше 50 % середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу);

 • отримувачами фінансової підтримки конкурсних проєктів, що реалізуються Українським ветеранським фондом.

Право на використання об’єкта авторського права – графічного зображення “СТВОРЕНО ЗАХИСНИКАМИ” надається при дотриманні певних вимог.Що потрібно для використання зображення?


1. Сформувати пакет документів, до яких має входити:

 • документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та відповідний статус заявника;

 • реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника (за наявності) або паспорта громадянина України (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася в установленому порядку від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку в паспорті);

 • установчого документа (для юридичних осіб);

 • документа, що підтверджує повноваження заявника діяти від імені юридичної особи;

 • документа, що підтверджує загальну кількість найманих працівників, зокрема ветеранів (для заявників, які використовують найману працю ветеранів);

 • реєстраційного номера облікової картки платника податків ветеранів та паспорта громадянина України (для заявників, які використовують найману працю ветеранів);

 • довідки ОК-5, що містить індивідуальні відомості про застрахованих осіб з числа ветеранів у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування (для заявників, які використовують найману працю ветеранів).

 • фото (ілюстрації), перелік продукції, де буде розміщено зображення, та короткий опис діяльності (текстом при надсиланні листа з прикріпленими документами);


2. Заповнити заяву про укладення ліцензійного договору про використання об’єкта авторського права – графічного зображення «Створено Захисниками».


3. Надіслати вищезазначені документи на електронну адресу відділу ветеранського розвитку Міністерства у справах ветеранів України stvoreno@mva.gov.ua та у копію на e-mail: control@mva.gov.ua або на фізичну адресу провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.


4. Очікувати інформації щодо стану заяви та результатів проведення відповідної комісії, про що буде повідомлено фахівцями відділу ветеранського розвитку за вказаною контактною інформацією у Заяві. 


Детальніше про проєкт, послідовність дій, умови та перелік необхідних документів можна ознайомитися за цим посиланням. Необхідні документи разом із Заявою надіслати до Мінветеранів на вказані поштові адреси.


Мінветеранів зацікавлено у кооперації з представниками ветеранського бізнесу для подальшого просування Вашої продукції на українському ринку.

Звертаємось до Вас з пропозицією разом розвивати напрямок підприємницьких ініціатив, популяризовуючи продукцію під знаком “СТВОРЕНО ЗАХИСНИКАМИ” та долучитись до інформаційної кампанії.

 

Часті запитання та відповіді: 

Питання:

"Посвідчення ветерана - це УБД чи щось інше?"

Відповідь:

Посвідченням ветерана вважається: посвідчення учасника бойових дій; посвідчення особи з інвалідністю в наслідок війни; посвідчення учасника війни. Окрім цього долучитись до проєкту можуть особи, що є членами сімей захиблих Захисників, що підтверджується посвідченням члена сім'ї загиблого Захисника чи Захисниці України.

Питання:

Чи може дружина ветерана податись до проєкту?

Відповідь:

Подавати документи засновника/голови/директора підприємництва/ФОП, що є членом сімʼї ветерана - можна! Просимо звернути увагу, що окрім даних, які описані на слайдах та у алгоритмі, також необхідно буде надати підтвердження вашого статусу (свідоцтво про шлюб та посвідчення ветерана другого з подружжя).

Питання:

Чи можна надсилати певні документи не сканом, а фотографією?

Відповідь:

Надсилати фотографії певних документів (наприклад паспорт/РНОКПП) можна. Основною вимогою є чіткість фотографії та відповідне освітлення, що забезпечить можливість розглянути документи та винести пакет документів для розгляду Комісії.Довідково:


Протягом 2023 року попередньою командою було укладено 5 ліцензійних договорів, що надає право використання графічного зображення “СТВОРЕНО ЗАХИСНИКАМИ”. Натомість, у 2024 році з моменту оновлення алгоритму отримання права використання графічного знаку, до проєкту було долучено понад 25 підприємців з числа ветеранів війни. Робота з залучення ветеранів, що займаються підприємництвом, до проєкту "СТВОРЕНО ЗАХИСНИКАМИ" подовжується.

Ми запрошуємо всіх представників ветеранського підприємництва долучатись до комунікаційної компанії, що надасть можливість популяризувати та розвивати напрямок разом.