портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Новини

опубліковано 30 червня 2023 року 13:19

27.09.2023

За ініціативи Мінветеранів у Дніпрі стартувало навчання перших кандидатів у помічники ветерана

Міністерство у справах ветеранів України продовжує активно і послідовно реалізувати експериментальний проєкт із впровадження інституту помічника ветерана в чотирьох пілотних регіонах. Днями у дніпровському Центрі ветеранського розвитку, що відкрито на базі Університету митної справи та фінансів (УМСФ), стартувало навчання перших у регіоні 21 кандидатів у помічники ветерана. Такі посади запроваджують в Україні в межах ініціативи Мінветеранів з розбудови системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя.

Курс підготовки майбутніх спеціалістів з ветеранського сервісу та супроводу триватиме три тижні та включатиме шість опорних модулів. Зокрема, слухачів навчатимуть аспектам документообігу в державних органах та органах місцевого самоврядування з акцентом на отримані необхідних цифрових навичок. Важливим блоком стане вивчення посадових обов’язків та прав фахівця з супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб. Окремий модуль буде присвячений роботі з громадськими об’єднаннями ветеранів та органами влади різних рівнів.

По завершенню навчання кандидати складатимуть комплексний тест та за його результатами отримають відповідний сертифікат. Він стане допуском до практичної роботи з ветеранською спільнотою у своїх громадах. Після завершення підготовки їх працевлаштують у Сервісному офісі помічника ветеранів в кожній з громад Дніпровщини, які беруть участь у пілотному проєкті Мінветеранів.

Загалом у Дніпропетровській області вже 107 кандидатів виявили бажання стати помічником ветерана. Середній вік майбутніх фахівців складає 43 роки, переважна більшість з них – жінки (52%). В цьому регіоні заплановано піготувати чотири групи спеціалістів з супроводу ветеранів та їхніх рідних.

Наразі ще триває прийом заяв від бажаючих через портал Е-ветеран та відбуваються співбесіди з потенційними кандидатами.

Нагадаємо, що в Україні триває розвиток експериментального проєкту з впровадження інституту помічника ветерана в чотирьох пілотних областях держави за ініціативи Мінветеранів. На 400 запланованих посад помічників вже є 439 кандидатів.


26.09.2023

“Рівний з рівним”: Вже 439 кандидатів у помічники ветеранів долучилися до проєкту Мінветеранів

В Україні триває розвиток експериментального проєкту Мінветеранів із впровадження інституту помічника ветерана в чотирьох пілотних регіонах. На 400 запланованих посад помічників вже є 439 кандидатів, а на Вінниччині перші підготовлені 19 фахівців вже стають до роботи.

Про це повідомила генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

“На сьогодні маємо 439 кандидатів, які виявили бажання стати помічником ветерана, на 400 запланованих посад. Найбільше таких бажаючих на Вінниччині – 119, та Львівщині – 109 особи. Наразі тривають співбесіди другої хвилі з кандидатами у громадах Вінницької, Миколаївської, Дніпропетровської та Львівської областях. Вже 181 кандидатів пройшли другий етап відбору та невдовзі розпочнуть профільне навчання у Центрах ветеранського розвитку”, – розповіла Світлана Березіна.

Середній вік кандидатів у помічники ветерана – 43 роки, майже половина з них – жінки. Всі мають вищу освіту.  

На Миколаївщині вже завершилося навчання першої групи з 23 майбутніх помічників ветеранів. Всі вони отримали сертифікати та невдовзі будуть працевлаштовані у своїх громадах.

Сьогодні, 26 вересня, стартує навчання в Центрі ветеранського розвитку в Дніпрі для 21 слухача, а у Львівській області триває навчання для першої групи із 25 кандидатів у помічники ветерана. Їхня підготовка триватиме до початку жовтня.

“Крім того, до спершу заявлених чотирьох регіонів – учасників “пілоту” із запровадження інституту помічника ветерана – додатково долучаються громади Сумської, Полтавської, Закарпатської, Харківської, Київської областей та міста Києва. Також Мінветеранів за підтримки міжнародних донорів організувало та провело дві хвилі навчання для тренерів майбутніх помічників ветеранів. Після завершення “пілоту” проєкт буде масштабований по всій Україні, загалом до кінця 2024 року плануємо підготувати 15 тисяч помічників”, – зазначила Світлана Березіна.


22.09.2023

Вікторія Мілютіна, директор Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України (НСЗУ), долучилася до навчання тренерів для помічників ветеранів, яке організувало в Києві Мінветеранів за підтримки ПРООН в Україні та міжнародних донорів.

У процесі переходу від військової служби до цивільного життя у військовослужбовців, ветеранів та їх родин виникають різні потреби, у тому числі й у наданні медичної реабілітації. Тому помічники ветеранів, яких готує Мінветеранів в межах свого флагманського пілотного проєкту, матимуть алгоритм дій, для того щоб зорієнтувати ветеранів і ветеранок у кроках до якісного відновлення здоровʼя.

Перші кроки співпраці з Національною службою здоров’я України вже були обговорені в Мінветеранів. У ході спільної наради заступник Міністра Світлана Кашенець та Голова НСЗУ Наталя Гусак розглянули питання щодо надання медичних послуг при демобілізації військовослужбовців.


21.09.2023

Олександр Куклишин, військовий волонтер, голова Громадської організації “Зелена Смуга” взяв участь у навчанні тренерів для помічників ветеранів, яке організувало в Києві Мінветеранів за підтримки ПРООН в Україні та міжнародних донорів.


Олександр впевнений, що проєкт Мінветеранів із запровадження в Україні інституту помічника ветеранів сприятиме створенню належних умов для якісної реінтеграції українських Захисників і Захисниць та їхніх сімей до мирного життя. 


Нагадаємо, у Києві проведено навчання для тренерських команд майбутніх помічників ветеранів на обласному рівні (https://is.gd/D6qgH3). Двадцять науковців і викладачів провідних вишів пройшли інтенсивний курс «Теорія та практика підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Він є частиною експериментального проєкту Мінветеранів із впровадження в Україні інституту помічника ветерана.

21.09.2023

Покрокова інструкція для помічників ветеранів щодо роботи з юридичними проблемами ветеранів


Анатолій Пашинський, PhD, адвокат, радник ЮФ "Василь Кісіль і Партнери", долучився до навчання тренерів для помічників ветеранів, яке організувало в Києві Мінветеранів за підтримки ПРООН в Україні та міжнародних донорів.

Фахівець розробив і презентував покрокову інструкцію для помічників ветеранів щодо роботи з юридичними проблемами ветеранів та ветеранок.

Викладена Анатолієм Пашинським інформація допоможе знайти правильний підхід до вирішення юридичних проблем і надати нашим Захисникам і Захисницям гідну підтримку.

Ознайомитися з інструкцією можна за посиланням: Покрокова інструкція роботи з юридичними запитами для помічників ветеранів (адвокат Пашинський А.П.).pdf


20.09.2023

«Рівний з рівним»: на Вінниччині перші 19 фахівців по роботі з ветеранами завершили навчання

У рамках проєкту Мінветеранів відбувся перший випуск «Помічників ветерана» із числа представників чотирьох громад області: Вінницької, Хмільницької, Тульчинської та Гайсинської. Навчання проходили у Центрі ветеранського розвитку на базі Вінницького національного технічного університету.

Протягом тритижневого курсу майбутні  помічники ветерана вивчали нормативно-правової базу, структуру та роботу органів державної влади та місцевого самоврядування у питаннях реалізації програм із захисту прав ветеранів та членів їх сімей та надання допомоги, зокрема реабілітаційної та психологічної.

Перший заступник начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна привітала випускників та нагадала, що Вінниччина була одна з перших областей, яка стала учасником до пілотного проєкту Мінветеранів:

«Я завжди кажу, що першим буде важко. У цього набору будуть навчатися наступні, які прийдуть пізніше, будуть наслідувати його. У процесі розмови у нас виникла ідея підкріпити теоретичні знання практичними. Будемо ознайомлювати майбутніх помічників ветерана з усіма установами, з якими вони будуть співпрацювати, та специфікою їх діяльності. Люди мають розуміти та добре орієнтуватися у цьому середовищі».

Також Наталя Заболотна підкреслила, що на цьому етапі обласна військова адміністрація робить усе можливе, аби цей проєкт був успішним та корисним для наших Захисників і Захисниць.

Фото: Вінницька ОВА


18.09.2023

Мінветеранів за підтримки ПРООН в Україні та міжнародних донорів проводить навчання для тренерів майбутніх помічників ветеранів

У Києві розпочалося навчання для тренерських команд майбутніх помічників ветеранів на обласному рівні. Двадцять науковців і викладачів провідних вишів пройдуть інтенсивний курс «Теорія та практика підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Він є частиною експериментального проєкту Мінветеранів із впровадження в Україні інституту помічника ветерана.

Серед його учасників – фахівці Національного авіаційного університету (НАУ, місто Київ), «Житомирської політехніки», Харківського Національного університету ім. В. Н. Каразіна, Сумського державного університету, представники з Кривого Рогу. Зазначимо, що майбутніх помічників ветеранів готуватимуть у Центрах ветеранського розвитку, створених на базі цих вишів за ініціативи Мінветеранів.

Упродовж трьох навчальних днів слухачі тренінгу мають сформувати бачення процесу підготовки фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб у межах затвердженої програми підвищення кваліфікації. Вони також опрацюють теоретичні і практичні аспекти супроводу ветеранів у процесі переходу від військової служби до цивільного життя.  Йдеться, зокрема, про психологічні та комунікативні особливості у роботі з ветеранами та членами їхніх сімей, організацію роботи та документообігу фахівців із супроводу ветеранів тощо.

Заступниця Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита у своєму вітальному слові учасникам тренінгу наголосила, що система переходу від військової служби до цивільного життя, яку впроваджує Мінветеранів, є інституційною реформою. Вона охоплює багато компонентів, зокрема інститут помічника ветерана, який є дійсно важливим, адже сприяє побудові комунікації людини з людиною за принципом «рівний з рівним».

«Помічник ветерана – це людина, яка фактично надає певну інформацію психологічного,  юридичного та іншого характеру ветеранам та членам їхніх сімей з метою їх подальшого супроводу до інших надавачів послуг. Адже наразі в Україні ветеранам та їхнім родинам надається понад 100 послуг. Тобто маємо зробити так, щоб помічник ветерана розумівся, як і куди слід звернутися, щоб отримати ту чи іншу послугу. Швидко та якісно, з належною увагою та повагою до людини», – наголосила Тетяна Калита.

За сприяння Мінветеранів за цим напрямом в Україні активно впроваджуються «єдині вікна» у ЦНАПах із надання комплексних адміністративних послуг ветеранам війни, членам їхніх сімей та родинам загиблих Захисників і Захисниць на державному та місцевих рівнях.

«Запровадження в ЦНАПах єдиної точки входу для отримання послуг за ветеранським напрямом – дуже масштабний проєкт, який є пріоритетом у нашій роботі. Спільно із практиками, експертами й донорами працюємо над розробкою механізмів, які створюватимуть ефективну систему, релевантну реальним запитам і потребам», – зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів України.

Також за ініціативи Мінветеранів на обласному рівні у держадміністраціях вже створюються окремі структурні підрозділи з питань ветеранської політики, розповіла Тетяна Калита. Це робиться задля впровадження механізму ефективного управління на регіональному та місцевому рівнях з реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та їхніх рідних.

Координатор проєктів із громадської безпеки та соціальної згуртованісті ПРООН в Україні Роман Хащенков у своєму звернені до учасників тренінгу зазначив, що це навчання сприятиме актуалізації всієї необхідної інформації про потреби та можливості українських ветеранів та ветеранок, а також членів їхніх родин, у межах переходу від військової кар'єри до цивільного життя.

«Я вдячний Мінветеранів та усім міжнародним партнерам за плідну співпрацю у ветеранському напрямку. Ми в ПРООН переконані, що проєкт Мінветеранів із запровадження в Україні інституту помічника ветеранів сприятиме створенню належних умов для якісної реінтеграції ветеранів та ветеранок до мирного життя. Адже після перемоги України вони будуть потужною рушійною силою відновлення та розвитку нашої держави», – наголосив Роман Хащенков.

Тренінгове навчання організовано спільними зусиллями Міністерства у справах ветеранів України у партнерстві з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Королівства Нідерландів та Японії.



13.09.2023

За ініціативи Мінветеранів у Львові стартувало навчання перших кандидатів у помічники ветерана

Днями у львівському Центрі ветеранського розвитку, що був відкритий на базі Національного університету “Львівська політехніка”, розпочалося профільне навчання перших у регіоні 25 кандидатів у помічники ветерана. Зазначимо, що такі посади запроваджують в Україні в межах ініціативи Мінветеранів з розбудови в державі системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя.

Курс підготовки майбутніх спеціалістів з ветеранського сервісу та супроводу триватиме три тижні та включатиме шість опорних модулів. Зокрема, перший з них стосується аспектів документообігу в державних органах та органах місцевого самоврядування з акцентом на отримані необхідних цифрових навичок. Третім і не менш важливим блоком є вивчення посадових обов’язків та прав фахівця з супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб. Окремий модуль присвячений роботі з громадськими об’єднаннями ветеранів та органами влади різних рівнів.

По завершенню навчання слухачі складатимуть комплексний тест, що стане допуском до практичної роботи з ветеранською спільнотою своєї громади. Після завершення підготовки їх працевлаштують у Сервісному центрі помічника ветеранів у кожній з 14 громад Львівщини, які беруть участь у пілотному проєкті Мінветеранів.

Загалом на Львівщині вже 46 кандидатів у помічники ветерана успішно пройшли співбесіди та будуть направлені на профільне навчання. Наразі ще триває прийом заяв від бажаючих через портал Е-ветеран та відбуваються співбесіди з потенційними кандидатами.

Нагадаємо, що в Україні триває розвиток експериментального проєкту з впровадження інституту помічника ветерана в чотирьох областях держави за ініціативи Мінветеранів.  

Загалом на сьогоднішний день 425 кандидатів виявили бажання долучитися до цього “пілоту”. Найбільше таких бажаючих – на Вінниччині – 118, та Львівщині – 106 особи. Нині ще тривають співбесіди у чотирьох регіонах держави та 50 громадах, залучених до ініціативи Мінветеранів. 168 кандидатів вже пройшли другий етап відбору й проходитимуть профільне навчання у Центрах ветеранського розвитку.



05.09.2023

163 кандидати вже пройшли другий етап відбору у помічники ветерана в межах ініціативи Мінветеранів

Триває розвиток експериментального проєкту з розбудови в Україні інституту помічника ветерана в чотирьох областях держави за ініціативи ветеранського відомства. Позаду – більша частина своєрідного селекційного його періоду, що мав відібрати гідних кандидатів, спроможних пройти навчання та якісно виконати місію із супроводу процесу повернення військових людей до цивільного життя.

163 кандидати вже пройшли другий етап відбору у помічники ветерана в межах ініціативи мінветеранів

На сьогодні 407 кандидатів виявили бажання долучитися до цього «пілоту». Найбільше таких бажаючих – на Вінниччині – 112, та Львівщині – 102 особи. Нині ще тривають співбесіди у чотирьох регіонах держави та 50 громадах, залучених до ініціативи Мінветеранів. 163 кандидати вже пройшли другий етап відбору й проходитимуть профільне навчання у Центрах ветеранського розвитку.

Середній вік кандитатів у помічники ветерана – 43 роки, більшість (54%) є жінками та мають вищу освіту (бакалавр – 48%, магістр – 52%).

На Миколаївщині вже завершилося навчання першої групи з 23 фахівців сервісних офісів. Уже триває процес підготовки 19 таких посадовців у Вінниці, яких після отримання відповідних сертифікатів через два тижні почнуть працевлаштовувати.

Очікується, що незабаром стартують такі ж курси вишколу в Центрі ветеранського розвитку в Дніпрі для 18 слухачів, а у Львові перша група майбутніх помічників ветерана, а це майже 30 людей, має «сісти за парти» орієнтовно 10 вересня.

Відомо, що до спершу заявлених чотирьох регіонів держави як учасників проєкту з розбудови інституту помічника ветерана додатково долучаються іще громади Сумської, Полтавської, Закарпатської, Київської областей та столиці.



28.08.2023

За ініціативи Мінветеранів у Вінниці та Львові стартувало навчання помічників ветерана

Сьогодні, 28 серпня, у Центрі ветеранського розвитку, що нещодавно був відкритий на базі Національного університету «Львівська політехніка», відбулося перше ознайомче заняття для помічників ветерана. Нагадуємо, що такі посади запроваджують у межах ініціативи Мінветеранів з розбудови у державі системи повернення військовослужбовців від військової кар’єри до цивільного життя.

за ініціативи мінветеранів у вінниці та львові стартувало навчання помічників ветерана

Це найбільша навчальна група, які розпочали у визначених вишах держави підготовку працівників ветеранських сервісних офісів у громадах. Загалом очікується, що зі згаданого закладу вийде майже 50 помічників ветерана, навчених відповідно до розробленої Мінветеранів програми.

Окрім вишколу таких фахівців, Центр надаватиме освітні послуги ветеранам та членам їхніх сімей, тут вони зможуть розвивати власні професійні навички, проходити перекваліфікацію і практикуватися з розвитку спроможностей у започаткуванні своєї справи.

Важливо, що значний практичний вклад у розбудову Центру ветеранського розвитку тут надала Міжнародна організація з міграції, компанії SoftServe та ЕПАМ.

Загалом курс підготовки помічників ветерана триватиме три тижні. А перший день роботи цього потоку присвятили знайомству слухачів між собою та тренерами й вишом, де вони проведуть час, активно та креативно навчаючись. По завершенню навчання слухачі складатимуть комплексний іспит, що стане допуском до практичної роботи з ветеранською спільнотою своєї громади.

за ініціативи мінветеранів у вінниці та львові стартувало навчання помічників ветерана

А напередодні у Вінниці також відбувся початок навчального процесу помічників ветерана – це 20 майбутніх спеціалістів з ветеранського сервісу та супроводу – що розгорнувся у Центрі ветеранського розвитку на базі Вінницького національного технічного університету. Після завершення підготовки їх працевлаштують у Сервісному центрі помічника ветеранів, створеному на базі міського центру соціальних служб відповідно до рішення сесії міськради від 25 серпня поточного року.

за ініціативи мінветеранів у вінниці та львові стартувало навчання помічників ветерана

Навчальний курс має шість опорних модулів. Зокрема, перший з них стосується аспектів документообігу в державних органах та органах місцевого самоврядування з акцентом на вишколі необхідних цифрових навичок. Третім і не менш важливим блоком є вивчення посадових обов’язків та прав фахівця з супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб. Окремий модуль присвячений роботі з громадськими об’єднаннями ветеранів та органами влади різних рівнів. Навчать і веденню соцмереж, зокрема створенню й активності на своїй робочій сторінці. Важливо, що ще один модуль розглядає участь помічників ветерана у розробці регіональних програм розвитку громади в частині підтримки ветеранів війни.

за ініціативи мінветеранів у вінниці та львові стартувало навчання помічників ветерана



14.08.2023

У Миколаєві стартувало навчання помічників ветерана
Сьогодні у Центрі ветеранського розвитку, що нещодавно був відкритий на базі Чорноморського національного університету ім. П. Могили у Миколаєві, відбулося перше заняття для помічників ветерана. Нагадуємо, що такі посади запроваджують у межах ініціативи Мінветеранів з розбудови у державі системи повернення військовослужбовців від військової кар’єри до цивільного життя.

у миколаєві стартувало навчання помічників ветеранаДо експериментального відбору на тритижневий курс підготовки на конкурсній основі в Миколаївській області відібрано доволі представницький склад з різних категорій громадян, які могли подавати заявку на пілотний проєкт. Тут є ветерани російсько-української війни, члени родин загиблих Героїв, військових, які були і перебувають нині в полоні, є діти ветеранів, які відповідають критеріям роботи в сервісному офісі громади.

Зі словами напуття перед викладачами та слухачами курсів виступили представники обласної та міської влади, зокрема заступник голови ОВА з соціальних та гуманітарних питань Олександр Трайтлі, радниця начальника Миколаївської ОВА Неллі Яровенко, директор Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв та інші дотичні до впровадження ветеранських політик в регіоні відповідальні персони.

у миколаєві стартувало навчання помічників ветеранаПередусім, цей день був присвячений знайомству слухачів між собою та тренерами й вишом, де вони проведуть час, активно і доволі креативно навчаючись. Говорили про порядок та принцип внутрішньої комунікації, проактивний формат отримання знань, коли майбутні помічники не будуть лише сприймати інформацію, а й долучатимуться до дискусій, задаватимуть питання з контексту майбутньої практичної діяльності, потребуватимуть від педагогів пошуку додаткових знань, як наслідок саме власної небайдужості до предмета підготовки.

Вчитися слухачам доведеться старанно не лише з огляду на те, що вони є фактично першими, хто надаватиме широкий спектр ветеранського сервісу, а й тому, що складатимуть по завершенню навчання комплексний іспит. Саме він стане тим допуском до практичної роботи з ветеранським ком’юніті своєї громади, де вони напрацьовуватимуть досвід для всієї країни перед загальнонаціональним масштабуванням проєкту вже в усіх регіонах.        

у миколаєві стартувало навчання помічників ветерана

Загалом весь навчальний курс має шість опорних модулів. Зокрема, перший з них стосується аспектів документообігу в державних органах та органах місцевого самоврядування з акцентом на вишколі необхідних цифрових навичок. Також у Центрі викладатимуть навички нормування та планування роботи й формування звітності. Третім і не менш важливим блоком є вивчення посадових обов’язків та прав фахівця з супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб. Окремий модуль присвячений роботі з громадськими об’єднаннями ветеранів та органами влади різних рівнів. Навчать і веденню соцмереж, зокрема створенню та активності на своїй робочій сторінці. Важливо, що ще один модуль розглядає участь помічників ветерана у розробці регіональних програм розвитку громади в частині підтримки ветеранів війни.

Водночас, самі майбутні помічники ветерана під час курсів зможуть навчитися правильним азам самоорганізації, роботі з особами, які мають великий спектр запитів та проблем, що слід розв’язувати із залученням низки профільних фахівців чи інстанцій. Також у них тут є змога одержати потрібну їм психологічну підтримку й допомогу, адже кожен з них без винятку пройшов свої унікальні стресові ситуації, пов’язані з війною, болем та втратами на ній.

Головне, що після успішного випускного іспиту помічники ветерана імплементуються у спектр соціального сервісу й поліпшуватимуть життя багатьох своїх земляків. І не лише як надавачі послуг і посадовці. А й допоможуть, як партнери, здатні  розвинути стресостійкість, уміння володіти власними почуттями, здатність до відновлюваності й ресурсності та взаємодії.

у миколаєві стартувало навчання помічників ветерана

у миколаєві стартувало навчання помічників ветерана



10.08.2023

З наступного тижня стартує навчання помічників ветеранів у Центрах ветеранського розвитку 

У 32 громадах чотирьох областей завершується робота комісій з відбору кандидатів до участі у пілотному проєкті Мінветеранів з розбудови інституту помічника ветерана. Вже понад 340 громадян, які відповідають критеріям до працівників на такій посаді, подали свої заявки та долучилися до конкурсу та подальшого навчання у Центрах ветеранського розвитку. Можливість подати заявку на участь у відборі, а потім – навчанні та роботі помічником ветерана, ще відкрита. Тому тим, хто саме зараз наважився зробити перший крок, слід подати заяву через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua ).

Про це в ефірі телемарафону «Суспільне. Спротив» розповіла генеральна директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

Вона зауважила, що процес співбесід триває. Комісії з числа представників місцевої влади, громад, громадськості, психологів, фахівців Мінветеранів наживо спілкуються з кандидатами, вивчаючи їхню мотивацію та особисте бачення своєї місії допомоги нашим Героям. А також нагадала про вимоги та особистісні якості людей, які працюватимуть на посадах помічників ветерана в сервісних офісах громад, що долучилися до експерименту. Зокрема, це мають бути ветерани, члени їхніх родин, або сімей загиблих Героїв, які здобули рівень освіти від молодшого бакалавра та вище, і проживають в регіоні, де відбувається пілотний проєкт.

«Уже починаючи з наступного тижня стартує навчальний процес з підготовки помічників ветеранів. Такий тритижневий курс відбуватиметься у нещодавно відкритих у ЗВО Дніпра, Львова, Вінниці та Миколаєва Центрах ветеранського розвитку. У фокусі такого вишколу – вивчення профільного законодавства, особливостей сервісу, який вони надаватимуть, та роботи з цільовою аудиторією. Окремо варто зазначити, що до визначених у пілоті регіонів незабаром можуть долучитися ще Полтавська, Сумська, Закарпатська, Харківська і Київська області та столиця», - повідомила Світлана Березіна.  

Також вона розповіла, що запуску пілотного проєкту передувала серйозна робота з вивчення попиту та пропозиції стосовно актуальності ветеранського сервісу. Виявилося, що запит на послуги з супроводу ветерана на шляху повернення з військової служби у мирне життя в Україні є, а дієвість такого інструменту підтверджував відповідний досвід наших закордонних партнерів. Отже, ці помічники консультуватимуть, координуватимуть, інформуватимуть, допомагатимуть успішно реалізувати власні статусні переваги, надані державою та громадами пільги, гарантії й можливості.

«Кожен помічник ветерана матиме на службовому планшеті всю свою клієнтську базу і зможе комунікувати та надавати послуги як під час живого спілкування, так і дистанційно. Одним з основних принципів роботи такого фахівця буде його проактивність щодо вивчення потреб ветеранів та членів їхніх родин. Таким чином вибудовуватиметься індивідуальна сервісна траєкторія щодо кожного клієнта заради їхньої ефективної реінтеграції у суспільство», - пояснює посадовиця певні особливості функціоналу працівників сервісних офісів.  

Окремо Світлана Березіна зазначила, що Мінветеранів планує з початку нового року, коли у країні розпочнеться масштабування за результатами пілотного проєкту, розширити категорії громадян, які зможуть долучитися до роботи як помічники ветерана. Адже вже на етапі «пілоту» виявили чимало бажаючих у такому ж форматі допомагати нашим Героям та їхнім родинам, кількість яких загалом може зрости після Перемоги до 4-5 мільйонів.

«Щодо Центрів ветеранського розвитку, ми плануємо відкрити цілу мережу таких закладів – як мінімум у кожному обласному центрі. Основна мета їхньої діяльності – працевлаштування Захисників і Захисниць, які повертаються у цивільне життя. Фахівці вивчатимуть локальний попит на ринку праці, відповідно адаптують і навчальні програми вишів, де створено такі центри. Навчання відбуватиметься за бюджетний кошт, оскільки Мінветеранів має відповідну програму», - розповіла гендиректор департаменту ветеранського відомства.


9.08.2023

В Україні стартувало навчання помічників ветеранів. Експериментальний проєкт Мінветеранів запроваджує у чотирьох областях – Львівській, Дніпропетровській, Миколаївській та Вінницькій. У двох останніх вже сформували перші пробні групи. Хто вони – майбутні помічники ветеранів, чим займатимуться на нових робочих місцях – дивіться у сюжеті телеканалу “Ми Україна” https://fb.watch/mkxxE6aj6W/


8.08.2023

У 32 громадах завершується другий етап відбору кандидатів у помічники ветерана

Триває процес формування пулу кандидатів до участі у пілотному проєкті Мінветеранів з започаткування інституту помічника ветерана. Вже майже 340 осіб виявили бажання практично долучитися до цієї ініціативи, а у 32 громадах завершується другий етап відбору кандидатів. Це стадія співбесід за участі спеціально створених комісій у чотирьох регіонах, які стали майданчиками для проведення експерименту.

Нагадаємо, що загалом заплановано відібрати 400 громадян у 44 громадах, котрі пройдуть навчання у Центрах ветеранського розвитку і потім працюватимуть у сервісних центрах.

Співбесіди з кандидатами перебувають у активній фазі у Вінницькій, Миколаївській, Львівській та Дніпропетровській областях. Більша частина залучених осіб, а це 54%, є жінками, середній вік кандидата – 43, також здебільшого вони мають вищу освіту на рівні магістра – 52%.

Тим часом у пілотних областях уже відкрито 4 Центри ветеранського розвитку, що надаватимуть освітні послуги ветеранам, членам їхніх родин задля успішної реінтеграції у цивільне життя. Зокрема, тут готуватимуть і помічників ветеранів.

Мінветеранів працює над діджіталізацією ветеранського сервісу в контексті створення кабінету працівника «Помічник ветерана». Це допоможе цільовій аудиторії краще комунікувати із сервісним офісом, його представником, а також значно спростить виконання помічником ветерана делегованої місії.

Кандидати на посаду помічника ветерана, якщо вони бажають долучитися до проєкту і відчувають в собі потенціал соціально активної й небайдужої особистості, ще мають час, аби подати заяву в електронній формі на участь у конкурсі винятково через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua).

Докладніше про умови участі у проєкті та загалом його мету започаткування можна довідатися за посиланням.

Також у форматі листування працює електронна пошта інформаційної підтримки цієї ініціативи: asistantsupport@mva.gov.ua


5.08.2023

Триває процес відбору кандидатів на посади помічників ветеранів

Громади чотирьох областей України, де в режимі пілотного проєкту Мінветеранів відпрацьовуватиметься механізм сервісної послуги з індивідуального супроводу в межах системи переходу наших Захисників та Захисниць з військової служби до цивільного життя, готуються до організації роботи помічників ветеранів. Відповідні сервісні офіси вже запрацюють на початку осені.

Тим часом, етап конкурсного відбору бажаючих долучитися до цього експерименту триватиме й надалі. Натепер вже зареєстровано 325 кандидатів на посади помічника ветерана, які, в разі успішного зарахування в «пілот», пройдуть навчання у Центрах ветеранського розвитку, а потім розпочнуть роботу за призначенням. Нагадуємо, що загалом заплановано залучити до проєкту 400 таких фахівців.

Загалом цей проєкт розраховано на найближчі півроку. Кандидати на посаду помічника ветерана, якщо вони бажають долучитися до проєкту і відчувають в собі потенціал соціально активної й небайдужої особистості, ще мають час, аби подати заяву в електронній формі на участь у конкурсі винятково через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua ).

Докладніше про умови участі у проєкті та загалом його мету започаткування можна довідатися за посиланням.

Також у форматі листування працює електронна пошта інформаційної підтримки цієї ініціативи: asistantsupport@mva.gov.ua


3.08.2023

“Рівний з рівним”: У Вінницькій та Миколаївських областях стартує навчання кандидатів у помічники ветеранів

Триває процес підготовки учасників експериментального проєкту Мінветеранів із запровадження в Україні інституту помічника ветерана. Наразі у Вінницькій та Миколаївських областях формуються перші дві навчальні групи кандидатів у помічники, які за кілька днів розпочнуть навчання у Центрах ветеранського розвитку, роботу яких уже запущено.

Про це повідомила директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

“Розпочинається третій рівень відбору кандидатів у помічники ветеранів. Із осіб, які успішно пройшли тестування та співбесіди у пілотних громадах, завершується формування перших навчальних груп у Вінницький та Миколаївських областях. Невдовзі вони розпочнуть фахове навчання у Центрах ветеранського розвитку, які створено на базах місцевих провідних ЗВО. У Вінниці – це 24 особи, у Миколаєві – 29. Навчання триватиме три тижні. Потім кандидати складатимуть заліки та за їх підсумками отримають відповідні сертифікати. Далі триватиме їхнє працевлаштування у сервісних офісах громад, що беруть участь у експерименті, та закріплення ветеранів за своїм помічником. Тобто вже наприкінці серпня перші помічники за принципом “рівний з рівним” розпочнуть супровід наших Захисників та Захисниць на шляху переходу від військової служби до цивільного життя”, – розповіла Світлана Березіна.

Нагадаємо, за підтримки ПРООН в Україні та Європейського Союзу Мінветеранів провело навчання для тренерської команди майбутніх помічників ветерана. Тренінг проводився для науковців і викладачів Національного університету «Львівська політехніка», Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро), Вíнницького націона́льного технічного університе́ту, Чорноморського національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв). Помічників навчатимуть у Центрах ветеранського розвитку, створених на базі цих вишів за ініціативи Мінветеранів.

Прийом заяв від кандидатів на посаду помічника ветерана ще триває. Подати заяву в електронній формі на участь у конкурсі можно винятково через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua).

Активно працюють канали інформаційної підтримки процесу набору помічників ветеранів. На ваші запитання очікують телефонні лінії інформаційної підтримки проєкту:

Вінницька область – Інна – 063-230-27-58
Дніпропетровська область – Наталія – 063-688-94-10
Львівська область – Наталія – 063-230-25-60
Миколаївська область – Валерій – 097-441-61-04

А також у форматі листування працює електронна пошта інформаційної підтримки: asistantsupport@mva.gov.ua


28.08.2023

У 44 пілотних громадах відбуваються співбесіди із кандидатами у помічники ветерана

Триває процес відібрання кандидатів у експериментальний проєкт з розбудови в Україні інституту помічника ветерана в чотирьох областях держави за ініціативи Мінветеранів. Нині проходить своєрідний селекційний період «пілоту», який забезпечують створені в регіонах спеціальні відбіркові комісії. До складу цих органів, що мають свого секретаря і голову, входять представники територіальних громад, фахівці управлінь у справах ветеранів війни обласного рівня, психологи, представники Мінветеранів та інститутів громадянського суспільства, зокрема і журналісти.

Основне завдання таких комісій – під час співбесід оцінити та розкрити людський потенціал майбутніх учасників проєкту, й виявити мотиваційні та особистісні спроможності долучитися до такої місії, що стає частиною механізму повернення військових людей до цивільного життя.

Генеральна директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна повідомила, що натепер відбіркові комісії у регіонах уже розпочали активну роботу. Тривають відповідно до надісланих ветеранським відомством методичних рекомендацій співбесіди з кандидатами у помічники ветеранів в Вінницькій, Миколаївській та Дніпропетровській областях. Напередодні старту діяльності із членами згаданих комісій проводили інструктивні наради аби іще раз відпрацювати та проговорити всі процедурні нюанси, зокрема, як фіксувати результати й вирішувати поточні проблемні питання.

«Загалом до проведення нашого експериментального проєкту у пілотних областях долучилися 44 громади. Саме у них і відбуваються співбесіди з кандидатами у помічники ветерана. На Вінниччині співбесіди уже пройшли 24 кандидати, на Дніпропетровщині – 8, Миколаївщині – 7 потенційних учасників ініціативи. Львівщина уже долучається до процесу і перші результати стануть відомими згодом. Але вже зараз можна говорити про певні попередні оцінки, зокрема якісного складу тих, хто подав заявку. Відповідно до результатів перших співбесід, 80% кандидатів у помічники ветерана отримали високий рівень компетенцій згідно зі шкалою оцінювань», - підбила перші підсумки роботи відбіркових комісій Світлана Березіна.

Зазначимо, що етап співбесід у проєкті з розбудови інституту помічника ветерана триватиме до 11 серпня. Після успішного проходження стадії відбору кандидатів направлять на фахове навчання у Центри ветеранського розвитку, роботу яких уже запущено. Сформують навчальні групи орієнтовною кількістю 20-25 людей. Робота з ветеранами, членами їхніх сімей у кожному випадку стане унікальною історією та досвідом.

Наразі процес формування конкурсних комісій у межах пілоту, як і сам експеримент, вдосконалюватиметься.


21.07.2023

Уже подано понад 220 заяв кандидатів у помічники ветерана, триває друга хвиля набору до участі у «пілоті», - Тетяна Калита

В Україні триває процес конкурсного відбору кандидатів на участь у пілотному проєкті із започаткування інституту помічника ветерана. Вже подано більше 220 заяв бажаючих долучитися до цієї ініціативи ветеранського відомства, що у форматі експерименту триватиме до кінця року у чотирьох регіонах держави.

Про це розповіла під час прямого ефіру національного телемарафону «Єдині новини» заступниця міністра у справах ветеранів України з питань цифрової трансформації Тетяна Калита.

Вона повідомила, що наразі середній вік тих, хто потенційно готовий працевлаштуватися на посаду помічника ветерана, становить 43 роки, 54% з них є жінками. У розрізі рівня освіти зауважено, що нині 52% кандидатів мають магістерські дипломи, 48% є бакалаврами. Найбільше фахів, з якими приходять люди в цей проєкт – право, фінанси, облік та аудит і педагогічні спеціальності.

Нагадаємо, що сенс діяльності помічників ветерана у тім, аби, керуючись принципом «рівний - рівному», допомогти, підтримати і скоординувати необхідний супровід наших Захисників та Захисниць на непростому шляху переходу від військової служби до цивільного життя.

«Помічник проактивно працюватиме із цільовою аудиторією цього сервісу. Також налагоджено співпрацю із ЦНАПами, що можуть бути однією з точок дотику в громаді для відповідної категорії людей. Якщо ж десь немає Центру адмінпослуг, тоді громада сама обирає місце, максимально комфортне для того, аби ветерани мали таку точку перетину чи дотику зі своїми помічниками», - зазначила Тетяна Калита.

Також заступниця міністра повідомила, що вже у серпні стартує навчання для майбутніх помічників ветеранів. Крім того, проводитиметься вишкіл і тих, хто навчатиме працівників сервісних офісів у громадах, яким украй важливо розуміти як юридичні тонкощі місії, так і мати відповідну емпатію у спілкуванні аби зрештою змогти гідно та достойно супроводити визначену категорію людей.

Умови роботи помічників ветерана будуть водночас непростими, проте дуже зрозумілими, - зізналася посадовиця. І це не тільки суто адміністративна робота. Якщо потрібно, помічник має допомогти оформити ветеранам документи, які слід подати в ту чи іншу інстанцію. Або, приміром, прийти і обговорити якісь питання в домашніх обставинах разом із сім’єю ветерана.

«Щоби максимально можливо та комфортно вирішити закладені в цей інститут функції, ми з одного боку прописали достойну зарплату працівникам, а з іншого плануємо забезпечувати їх службовими планшетами чи іншими гаджетами для зручного надання цільовій категорії послуг у будь-якому місці громади», - додала під час ефіру телемарафону Тетяна Калита.

Нагадаємо, що кандидати на конкурсний відбір у помічники ветерана можуть подати заяву в електронній формі на участь у конкурсі винятково через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua). Тобто, для цього не потрібно ходити в якісь офіси, це можна зробити і вдома протягом декількох хвилин. Власне, такий механізм і є елементом безбар’єрності цього пілотного проєкту. Набір до нього, як повідомила пані Калита, відбуватиметься фактично доти, доки не вдасться сформувати необхідну кількість кандидатів, а це – 400 осіб. Надалі під час уже загальнодержавного масштабування ініціативи, звісно, потреба в таких фахівцях зросте у кілька разів.

Докладніше про умови участі у проєкті та загалом його мету започаткування можна довідатися за посиланням https://mva.gov.ua/ua/pomichnik-veterana/opis-proyektu





20.07.2023

За підтримки ПРООН в Україні Мінветеранів проводить навчання для тренерської команди майбутніх помічників ветерана

Помічники ветеранів стануть першою лінією комунікації із Захисниками і Захисницями, які повертаються з фронту.

Про це наголосила заступник міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита у своєму вітальному слові учасникам тренінгу «Теорія та практика підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб».

Тренінг проводиться для науковців і викладачів Національного університету «Львівська політехніка», Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро), Вíнницького націона́льного технічного університе́ту, Чорноморського національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв). Помічників навчатимуть у Центрах ветеранського розвитку, створених на базі цих вишів за ініціативи Мінветеранів. Тренінг для викладачів організовано за підтримки ПРООН в Україні та Європейського Союзу.

«Ви є тією лінією науковців, фахівців, експертів – тих, хто має свої надзвичайно важливі знання і навички, щоб передати їх людям, які будуть готовими взяти першу лінію комунікації з ветеранами і ветеранками – з тими, хто потребує нашої підтримки. Я дякую вам за готовність передати ваші знання та досвід на цей дуже важливий напрямок. Вони допоможуть хлопцям і дівчатам, а також безпосередньо ветеранам, стати плечем до плеча, рівним до рівного до своїх колег, які потребують і потребуватимуть підтримки», – наголосила Тетяна Калита.

Заступниця міністра зазначила, що система переходу від військової служби до цивільного життя, яку впроваджує Мінветеранів, є інституційною реформою. Вона включає багато компонентів, зокрема інститут помічника ветерана, який є дійсно важливим, адже сприяє побудові комунікації людини з людиною.

Крім того, за сприяння Мінветеранів в Україні активно впроваджуються «єдині вікна» у ЦНАПах із надання комплексних адміністративних послуг ветеранам війни, членам їхніх сімей та родинам загиблих Захисників і Захисниць на державному та місцевих рівнях.

Також за ініціативи Мінветеранів у держадміністраціях будуть утворені окремі структурні підрозділи з питань ветеранської політики. Це робиться задля впровадження механізму ефективного управління на регіональному та місцевому рівнях з реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та їхніх рідних.

«Працюємо разом для наших Захисників і Захисниць, для нашої Перемоги!» – підкреслила Тетяна Калита.

Керівниця компонента з громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру Федеріка Діспенца зазначила, що цей тренінг допоможе його учасникам краще підготуватися до процесу навчання майбутніх помічників ветеранів.

«Я пишаюся тим, що ПРООН змогла об'єднати зусилля з Мінветеранів у реалізації цього експериментального проєкту. З нашими національними там міжнародними партнерами ми маємо переосмислити, як ми будемо надавати допомогу ветеранам після їх повернення з фронту, маємо бути уважними до потреб, особливо жінок-ветеранок. Я глибоко переконана, що інститут помічника ветерана стане інструментом до якісної реінтеграції цих осіб до мирного життя у своїх громадах. Висловлюю подяку Мінветеранів за можливість долучитися до цього проєкту. Ми будемо й надалі підтримувати ветеранів і ветеранок у всій країні. Також дякую Європейському Союзу за щедрий фінансовий внесок через проєкт “EU4Recovery”, який використовувала ПРООН, щоб підтримати цю надзвичайно важливу ініціативу», –  наголосила пані Діспенца.


18.07.2023

Рівний з рівним: Понад 200 осіб вже подали заяви на конкурс посад помічників ветерана у пілотному проєкті Мінветеранів

Триває прийом заяв на конкурс посад помічників ветерана у пілотному проєкті Міністерства у справах ветеранів України, що стартував у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській областях.  

Станом на 18 липня отримано 202 заяви переважно від ветеранів, членів їхніх сімей та загиблих Воїнів, які готові за принципом “рівний з рівним” допомагати Захисникам і Захисницям реінтегруватися до мирного життя після повернення з фронту.

“Найближчим часом перші кандидати отримають запрошення на другий етап відбору – співбесіди у пілотних громадах”, – повідомила директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

Зазначимо, що кандидати на посади помічників ветерана, які мешкають у згаданих чотирьох регіонах, можуть подаватися на конкурсний відбір для участі у цьому проєкті винятково за допомогою інформаційного порталу Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua).

Наразі триває другий етап прийому заяв, за тиждень прийде час третього. Це зроблено для того, щоб всіх відібраних на конкурсній основі осіб одразу відправляли на фахове тритижневе навчання у центри ветеранського розвитку, що розпочнеться 1 серпня. Далі триватиме їхнє працевлаштування у сервісних офісах громад, що взяли участь у експерименті, та закріплення ветеранів за своїм помічником.

“Максимальне навантаження на одного помічника ветерана становитиме ареал до 100 клієнтів. Проте цей показник корегуватиметься за результатами апробації, оскільки в цій роботі дуже активно залучатимуть цифрові інструменти, які сприяють автоматизації і спрощенню офісного функціоналу. Загалом до реалізації проєкту заплановано залучити 400 помічників. А на майбутнє є перспектива запровадження нової спеціальності “фахівець із супроводу ветерана” на вільному ринку праці, – зазначила Світлана Березіна.

Тоді всі охочі зможуть отримати професійні знання у вишах і долучатися до такої затребуваної діяльності як сприяння реінтеграції Захисників і Захисниць у цивільне життя, а також професійної допомоги родинам загиблих Героїв.


14.07.2023

Помічників ветеранів забезпечать службовими планшетами з необхідною інформацією про клієнтів і надавані послуги

Про це виданню «Урядовий курєр» сьогодні розповіла директорка директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

Також за допомогою цих гаджетів підтримуватимуть зв’язок з Мінветеранів, зокрема, передаватимуть звітність і статистику. Світлана Березіна наголошує, що до кінця літа всіх помічників ветерана (вони якраз закінчать навчання) планують забезпечити планшетами із програмним забезпеченням, розроблення якого триває.

Наскільки це буде ефективно і зручно, покажуть підсумки пілотного проєкту й відповіді клієнтів в опитувальниках щодо надання сервісу. Для зворотного зв’язку заплановано до кінця року створити відповідний цифровий інструмент: свої реакції отримувачі послуг зможуть залишати в е-кабінеті помічника ветерана.

«Помічники опрацьовуватимуть звернення і самі виходитимуть на зв’язок з ветеранами та їхніми сім’ями. Адже колишній захисник може певний час перебувати вдома наприклад у складному психологічному стані й не перейматиметься своєю подальшою долею. Для цього у громадах слід створювати спільноти, де ветерани знаходили б розуміння, спілкування й розраду. Це як точка прикладання зусиль з реінтеграції. Є великі сподівання, що в ролі модераторів і навіть лідерів таких спільнот можуть бути помічники ветерана. Вони експериментуватимуть зі своїм місцем роботи та способами комунікації з ветеранською спільнотою, щоб зрештою обирати найоптимальніші, найзручніші», –– пояснює очільниця директорату Мінветеранів цю особливість пілотного проєкту з апробації інституту помічника ветерана, що триває у чотирьох областях держави.

Докладніше про особливості функціонування сервісних офісів помічників ветерана читайте за посиланням.


14.07.2023

Є три варіанти бази створення сервісних офісів помічників ветеранів, - Світлана Березіна

Помічник ветерана — так називатимуть фахівців у громадах, що надаватимуть професійний сервіс для демобілізованих військових, захисників та захисниць, які повертатимуться з військової служби, фронту в цивільне життя. Міністерство у справах ветеранів України разом з партнерами у найближчі пів року має за допомогою експерименту у Вінницькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Львівській областях напрацювати модель цієї системи.

У громадах означених регіонів на практиці формується прототип ветеранського місця сили – сервісних офісів, де працюватимуть помічники ветеранів. Створюватимуть такі офіси зазвичай у центрах громад, а організацію їхньої роботи та забезпечення належної матеріальної бази покладено на органи місцевого самоврядування. Вони ж призначають керівників офісів за погодженням з Мінветеранів та контролюють на місці їхню діяльність. Профільне відомство рекомендує створювати ці осередки в неприбуткових підприємствах за рахунок внутрішнього перерозподілу обов’язків та штатної чисельності.

Про це виданню «Урядовий кур’єр» сьогодні розповіла директорка директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

Вона зауважує: є три варіанти бази створення сервісних офісів. Перший і найприйнятніший для громад –– комунальне неприбуткове підприємство.

Механізм тут такий. Приміром, обирають некомерційну установу, що надає медичні чи інші послуги, з укомплектованим штатом. Щоб у межах пілотного проєкту вона могла обслуговувати ветеранів, в її установчі документи вносять зміни, додаючи нові функції. Вносять зміни у штатний розпис і, наприклад, передбачають п’ять додаткових посад, які поки що називатимуться консультантами, оскільки в Україні ще немає такої спеціальності, як фахівець із супроводу ветерана. Вони і виконуватимуть функції помічника ветерана, який фінансує держбюджет.

Керівником сервісного офісу водночас стає очільник підприємства або його заступник, під егідою якого працюватимуть помічники ветерана. Посадові навички керівників у контексті нових функцій удосконалять під час дводенного онлайн-навчання.

«Офіс працюватиме у приміщеннях підприємства. Проте ми не заохочуватимемо саме кабінетний варіант роботи помічника. Він має уособлювати інший тип сервісу — проактивний. Тобто вони постійно перебуватимуть у ЦНАПах, ТЦК та СП, медзакладах, при адміністраціях громад. Ідеться про присутність у локаціях, де найбільший потік цільової аудиторії. Ми вже запитували у громад, де вони бачать такі виїзні робочі місця помічників ветерана. І в кожному разі вказували найоптимальніший варіант. У цьому контексті ще торік восени ми почали співпрацю з Міноборони та Генштабом ЗСУ й отримали дозвіл, щоб помічники ветерана могли перебувати в ТЦК та СП, щоб організувати там виїзне робоче місце», — розповіла Світлана Березіна для «Урядового кур’єра».

Докладніше про особливості функціонування сервісних офісів помічників ветерана читайте за посиланням.


13.07.2023

15 липня розпочинається друга хвиля прийому заяв до конкурсного відбору кандидатів на посади помічників ветеранів

Процес відбувається у межах пілотного проєкту із започаткування нового сервісу у громадах. Експеримент, нагадуємо, триватиме до кінця року у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській областях. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону сьогодні розповіла генеральна директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

Отже, процедура відбору кандидатів до корпусу помічників ветерана розбита на три етапи. Перший уже завершується, другий стартує 15 липня, за тиждень прийде час третього. Це зроблено для того, щоби всіх відібраних на конкурсній основі осіб одразу відправляли на фахове тритижневе навчання у центри ветеранського розвитку, що розпочнеться 1 серпня. Далі триватиме їхнє працевлаштування у сервісних офісах громад, що взяли участь у експерименті, та закріплення ветеранів за своїм помічником.

Відомо, що в межах «пілоту» розраховане максимальне навантаження на одного помічника ветерана становитиме ареал до 100 клієнтів. Проте Світлана Березіна зауважила, що цей показник корегуватиметься за результатами апробації й надалі у загальнодержавній моделі його зменшать або збільшать, оскільки в цій роботі дуже активно залучатимуть цифрові інструменти, які сприяють автоматизації і спрощенню офісного функціоналу.

«Перед запуском проєкту ми орієнтувалися на результати опитування, проведеного Українським ветеранським фондом Мінветеранів у розрізі регіонів щодо потреб місцевої ветеранської спільноти та їхніх першочергових запитів. Вивчали і закордонний досвід, зокрема Великої Британії, США й Хорватії, де свою ефективність довела практика роботи спеціальних представників ветерана, менторів, координаторів, які допомагають організувати їм гідне життя», - розповіла про підготовчий етап «пілоту» Світлана Березіна.

Загалом, як повідомила директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів, очікується залучення до реалізації проєкту 400 помічників. Проте, якщо вдасться заангажувати більшу кількість достойних кандидатів відповідно до результатів рейтингування, вони потраплять у резервний пул, який зможе взяти участь уже в загальнодержавному масштабуванні інституту помічника ветерана у 2024 році.

На майбутнє, як зазначила спікерка ефіру, є перспектива запровадження нової спеціальності «фахівець із супроводу ветерана» на вільному ринку праці. Тоді всі охочі зможуть вчитися у вишах і долучатися до такої діяльності, що значно розширить можливості громадян бути в епіцентрі процесу реінтеграції Захисників і Захисниць у цивільне життя, а також професійної допомоги родинам загиблих Героїв.


11.07.2023

Відбір у помічники ветерана: на всі запитання будуть відповіді, звертайтеся!

Нині в розпалі перший і чи не найважливіший етап започаткованого Мінветеранів пілотного проєкту з розбудови у державі інституту помічника ветерана. Саме зараз триває конкурсний відбір до корпусу фахівців, які у громадах надаватимуть сервісний супровід з повернення з військової служби до цивільного життя нашим Захисникам і Захисницям, котрі завершили свою місію у війську.

Експеримент перед загальноукраїнським масштабуванням моделі сервісу відбуватиметься до кінця року у громадах Вінницької, Дніпропетровської, Львівської та Миколаївської областей.

У багатьох громадян згаданих регіонів, яких зацікавила ця ініціатива ветеранського відомства, вже виникли практичні запитання щодо умов участі у відборі, посадового функціоналу, захисту персональної інформації тощо.

Даємо докладні роз’яснення на типові питання, що турбують потенційних кандидатів-учасників пілотного проєкту.

Одразу нагадаємо, що кандидати на посаду помічника ветерана можуть подати заяву в електронній формі на участь у конкурсі винятково через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua).

Докладно про алгоритм долучення до пілотного проєкту – у нашій відеоінструкції.

Багатьох цікавить, чи можуть вони податися на участь у проєкті, якщо не зареєстровані безпосередньо у областях, де триває експеримент? Відповідь однозначна – так, якщо особа згодна на працевлаштування в одному зі згаданих регіонів і має там місце для проживання.

Також люди цікавляться, як упевнитися, чи перебувають вони на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни? Тут теж усе нескладно: якщо вам надано відповідний статус і видано посвідчення встановленого зразку, ви перебуваєте на обліку пільговиків, тоді інформація про вас надходить до Єдиного державного реєстру ветеранів війни автоматично.

Для тих, хто переймається своїм майбутнім місцем праці скажемо, що помічники ветерана працюватимуть у сервісних офісах у своїх громадах, або в дистанційному режимі, надаючи сервісні послуги клієнтам з віддаленого робочого місця.

Конкретно зараз не на останньому місці є запитання і про убезпечення від витоку персональних даних кандидатів у процесі оформлення заявок, адже це потребує серйозної верифікації особи. Можемо всіх заспокоїти: у процесі обробки інформації дані заявника знеособлюють. Персональні дані обробляють і зберігають винятково в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни (ЄДРВВ), де створено комплексну систему захисту інформації. Її надійність відповідає вимогам нормативних документів у сфері технічного та криптографічного захисту інформації.

Якщо у кандидатів на посади помічника ветерана виникнуть запитання щодо участі в експериментального проєкті або є труднощі з заповненням документів тощо, вони можуть звернутися за роз’ясненнями до фахівців представництв Мінветеранів у регіонах.

Телефонні лінії інформаційної підтримки проєкту:

Вінницька область – Інна – 063-230-27-58

Дніпропетровська область – Наталія – 063-688-94-10

Львівська область – Наталія – 063-230-25-60

Миколаївська область – Валерій – 097-441-61-04

Також працює електронна пошта інформаційної підтримки: asistantsupport@mva.gov.ua



10.07.2023


133 заявки вже подано на конкурсний відбір у помічники ветерана

У Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській областях триває процес відбору кандидатів на посади помічників ветеранів. Це пілотний проєкт Мінветеранів, у межах якого впродовж найближчих півроку відпрацьовуватиметься механізм послуги з індивідуального супроводу в межах системи переходу наших Захисників та Захисниць з військової служби до цивільного життя.

Працюватимуть надавачі такого сервісу в спеціальних офісах у громадах регіонів, що долучилися до експерименту.

Вже відомі певні результати того, наскільки активно долучаються громадяни (докладніше про умови участі у проєкті та загалом його мету можна довідатися за посиланням https://mva.gov.ua/ua/pomichnik-veterana/opis-proyektu) до конкурсного відбору в корпус помічників ветерана.

На ранок 10 липня відомо, що вже подано 133 заявки бажаючих взяти участь у «пілоті» Мінветеранів. Найбільше прийшло кандидатур на Львівщині та Дніпропетровщині – майже по 40.

Середній вік майбутніх помічників ветерана наразі становить 43,5 років. Щодо статі, то вони практично однаково представлені серед учасників проєкту. Проте є свої особливості. Так, на Миколаївщині й на Львівщині відповідно понад 70 і 54 відсотки кандидатів є жінками.

Більшість учасників відбірного конкурсу мають вищу освіту, приблизно кожен десятий – молодший бакалавр, а кожен четвертий - магістр. Переважно, це фахівці зі сфери публічного управління та адміністрування, інженерії, виробничих технологій та ІТ, права, педагогіки і соціальної роботи.

Нагадаємо, що кандидати на посаду помічника ветерана можуть подати заяву в електронній формі на участь у конкурсі винятково через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua).

Активно працюють канали інформаційної підтримки процесу набору помічників ветеранів. На ваші запитання очікують телефонні лінії інформаційної підтримки проєкту:

Вінницька область – Інна – 063-230-27-58

Дніпропетровська область – Наталія – 063-688-94-10

Львівська область – Наталія – 063-230-25-60

Миколаївська область – Валерій – 097-441-61-04

А також у форматі листування працює електронна пошта інформаційної підтримки: asistantsupport@mva.gov.ua


07.07.2023

На Львівщині за перші п’ять днів «пілоту» вже подано 22 заявки кандидатів у помічники ветеранів

Як проходить реалізація експериментального проєкту із запровадження інституту помічника ветерана розповіла головна спеціалістка сектору Міністерства у справах ветеранів України у Львівській області Вікторія Рабада в ефірі «Українського радіо. Львів». Цей регіон є одним з чотирьох областей, де відпрацьовуватимуть майбутню робочу модель сервісної послуги з індивідуального супроводу в межах системи переходу з військової служби до цивільного життя наших Захисників та Захисниць.

Пані Вікторія докладно пояснила, що задумка цієї ініціативи в тому, що людина, яка живе у певній громаді, більш обізнана з її локальною ситуацією. Завдяки базі даних та проактивній позиції помічник ветерана знатиме, де перебувають його земляки, які боронять державу. Хто після поранення та ВЛК готується повертатися у мирне буття, а хто з інших причин завершив бойову місію. Всю цю інформацію акумулюватиме помічник і організовуватиме заходи підтримки, адаптовані під потреби конкретної людини. Це допоможе відпрацювати алгоритми підтримки зараз, аби впоратися з хвилями повернення наших мобілізованих додому, коли в державі ухвалюватимуть відповідні рішення.

Примітно, що помічник з певної громади не просто знатиме анкетні дані майбутнього отримувача таких послуг, він розумітиме і особливості та проблеми в родині, які його можуть очікувати й працювати на випередження, аби підготувати близьке коло людей до повернення Захисника чи Захисниці передусім у сенсі ментального клімату в такому мікросередовищі.

На час експерименту на Львівщині очікують, що у громадах працюватиме приблизно 100 помічників ветерана. Вони і поринуть у процес апробації та вдосконалення самої ідеї, поки не сформується бачення єдиної моделі для всієї України. 

Впродовж перших п’яти днів подачі заявок в області зареєстровано 22 кандидати, які висловили бажання практично долучитися до проєкту Мінветеранів. 

Загалом на подачу заявок у кандидатів є два тижні, потім тиждень триватиме обробка заявок, затим на кандидатів чекають тестування й співбесіда за участі спеціальної комісії.

Поки відібрані кандидати навчатимуться у центрах ветеранського розвитку, у громадах завершиться процес формування сервісних офісів, де вони працюватимуть з початку вересня.

Нагадуємо, що кандидат на посаду помічника ветерана подає заяву в електронній формі на участь у конкурсі винятково через інформаційний портал Е-ветеран ( https://eveteran.gov.ua).


06.07.2023

Юлія Лапутіна: Майже 100 осіб вже подали заяви на конкурс посад помічників ветерана у пілотному проєкті Мінветеранів

Про це повідомила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час прямого ефіру Національного марафону Єдині новини.

“Ми вже отримали майже 100 заяв, переважно від ветеранів, членів їхніх сімей та загиблих Воїнів, які готові за принципом “рівний з рівним” допомагати Захисникам і Захисницям реінтегруватися до мирного життя після повернення з фронту. Чоловіків та жінок майже порівну. Переважна більшість з них має повну вищу освіту (магістри), зокрема у сфері публічного управління та адміністрування. Також подаються кандидати з освітою у сфері інформаційних технологій, інженерії, а також педагогіки”, – розповіла очільниця Мінветеранів. 

Зазначимо, що пілотний проєкт стартував у чотирьох областях – Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській. Кандидати на посади помічників ветерана, які мешкають у згаданих чотирьох регіонах, можуть подаватися на конкурсний відбір для участі у цьому проєкті винятково за допомогою інформаційного порталу Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua).

“Після подачі заяви ми маємо двотижневий термін на її опрацювання. Надалі спеціальна комісія у складі представників місцевої, обласної влади та Мінветеранів відбиратиме кандидатів”, – додала Юлія Лапупітна. 

Нагадала вона і про функції майбутніх помічників ветеранів. Здебільшого це будуть колишні військові, члени ветеранських сімей та загиблих Героїв, які пройдуть спеціальне навчання та  працюватимуть у сервісних офісах. Вони консультуватимуть ветеранів з питань працевлаштування, навчання, аспектів соціального захисту та реабілітації, покращення стану здоров’я, загалом реалізації своїх прав та пільг у різних сферах.

Також Юлія Лапутіна зауважила, що у своїй промові під час презентації Української Доктрини Президент України Володимир Зеленський зазначив, що країна потребує повної інтеграції ветеранів у суспільне та економічне життя. Зокрема, у Доктрині Президентом передбачено створити політику Героїв. 

“Наразі ми започатковуємо інституційну реформу і оборонній та безпековій сфері  – впровадження системи переходу від військової кар'єри до цивільного життя. Вона передбачає, що держава і суспільство зустрічає наших Захисників і Захисниць, які повертаються з фронту, з повним переліком інструментів для їхньої повноцінної реінтеграції та розвитку. Перш за все, це відновлення фізичного і ментального здоров’я, а після реабілітації маємо надати їм цивільну освіту. І саме для цього ми працюємо з Міносвіти, і в межах нашого пілотного проєкту створюємо в Україні Центри ветеранського розвитку на базі визначених вишів. Там вони навчатимуться за гнучкою програмою перекваліфікації, щоб дійсно стали героями трансформації і були працевлаштованими”, – розповіла Юлія Лапутіна. 

Про умови долучення до проєкту, особливості та перспективи діяльності помічників ветерана докладно можна дізнатися за посиланням https://is.gd/xwoXAO


01.07.2023

Стартує конкурсний відбір кандидатів у помічники ветерана

1 липня Міністерство у справах ветеранів України відкриє процес прийому заяв в електронному форматі на конкурсний відбір кандидатів на посади помічників ветерана у межах пілотного проєкту, що триватиме у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській областях.

Своєрідними наставниками і координаторами повернення з реалій війни до мирного буття можуть стати помічники ветеранів у громадах. Їхнім завданням буде, передусім, індивідуальний професійний супровід у межах системи переходу від військової служби до цивільного життя наших Захисників та Захисниць, які повертатимуться з фронту та служби додому. Йдеться про консультування, організаційну роботу, представлення інтересів, навчання, працевлаштування тощо.

Інститут помічника ветерана є новою адміністративно-сервісною реалією в діяльності територіальних громад країни найближчого майбутнього. Послуга розроблена Мінветеранів України за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансування Швеції.

«ПРООН надзвичайно пишається тим, що підтримує запровадження ініціативи помічника ветерана, яка надасть ветеранам індивідуальну підтримку, допомагаючи їм повернутися до цивільного життя. Ми розглядаємо цю ініціативу як підтвердження відданості організації щодо забезпечення того, щоб державні послуги, зокрема соціальні, ставали доступнішими, адресними й прозорими», - прокоментував спільну участь в ініціативі заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс.

Очільниця Мінветеранів Юлія Лапутіна звернулася до представників ветеранських спільнот Вінницької, Дніпропетровської, Львівської та Миколаївської областей, де відбуватиметься пілотна апробація системи нового сервісу перед її загальнодержавним масштабуванням, із закликом уже зараз починати подавати свої кандидатури на конкурсний відбір.

Відбір у корпус помічників ветерана здійснюватиметься за допомогою цифрових інструментів й на основі максимально прозорого процесу.

Кандидатом у помічники ветерана може бути громадянин України, ветеран війни, член сім’ї ветерана, постраждалий учасник Революції Гідності, член сім’ї загиблого (померлого) ветерана, член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, який володіє українською мовою, проживає у громаді, де мешкають і отримувачі відповідного соціального супроводу, має освіту не нижче рівня молодшого бакалавра та перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни і має реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). І головне - відчуває сили стати центром ветеранського життя у своїй територіальній громаді.

Після конкурсного відбору заяв успішні кандидати проходитимуть спеціалізоване навчання та будуть працевлаштовані в сервісному офісі у справах ветеранів в одній з областей, що беруть участь у пілотному проєкті.

Кандидат на посаду помічника ветерана подає заяву в електронній формі на участь у конкурсі винятково через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua ).

Відбір кандидатів у помічники ветерана включає тестування за допомогою засобів програмного забезпечення ІКС ЄДРВВ та співбесіду, що проводить комісія, утворена органом місцевого самоврядування, із залученням психологів.

Для заповнення заяви кандидатам потрібно мати:

  • електронний підпис: файловий ключ, апаратний ключ або Дія.Підпис;
  • документ про освіту;
  • членам сім’ї ветерана – документ, що підтверджує родинні зв'язки.

Далі слід авторизуватися у кабінеті https://eveteran.gov.ua  за допомогою електронного підпису, покроково заповнити онлайн-форму заяви та пройти онлайн тестування. Підписати заяву за допомогою електронного підпису. Якщо заяву подає член сім'ї, ветеран має погодити її, наклавши свій електронний підпис. Подати можна не більше однієї заяви від особи. Відправлену заяву відредагувати не можна.

«Ми чекаємо на ваші заяви і вашу активну громадянську позицію, яка допоможе нашим Захисникам та Захисницям гідно розпочати нову, мирну сторінку свого життя, повернутися до рідних і друзів, улюбленої професії або відкрити власну справу, здобути омріяний фах чи максимально можливо відновити втрачене на війні та службі здоров’я» - зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, звертаючись до ветеранського активу регіонів, де триватиме пілотний проєкт з відпрацювання впровадження нового сервісу у громадах.

➡️ Відеоінструкцію, як подати заяву - дивіться за посиланням: https://is.gd/qESZ4a

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux