портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Санаторно-курортне лікування

опубліковано 28 грудня 2018 року 00:30

Перелік медзакладів, які надають послуги з санаторно-курортного лікування.xlsx

Перелік медичних послуг  і медичних закладів, де  їх можна отримати  станом на 12.05.2020.docx

Звіт щодо забезпеченням санаторно-курортним лікуванням у 2019 році.pdf

Хто забезпечується безоплатними путівками?

Чи можна вибрати санаторій самостійно?

А як щодо грошової компенсації?

Які конкретні кроки потрібно зробити для одержання санаторно-курортного лікування?

Які документи для цього потрібні?

Хто має право на санаторно-курортне лікування в відомчих санаторно-курортних закладах?

Оздоровлення дітей

Де це написано?

Куди звертатись ветеранам та перелік закладів де можна пройти реабілітацію

Хто забезпечується безоплатними путівками?

 • Учасники бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;

 • Постраждалі учасники Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;

 • Учасники війни – не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день; особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 21 день;

 • особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) з них:    

І та II групи – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 21 день;

члени сімей загиблих (померлих).

Чи можна вибрати санаторій самостійно?

Так. Законодавством передбачено можливість ветерану війни з числа учасників антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил, постраждалому учаснику Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) таких осіб самостійно обрати санаторій для оздоровлення. Потрібно вибрати бажаний санаторій та повідомити орган соціального захисту населення про нього.

Орган соціального захисту населення перевіряє заклад на відповідність встановленим вимогам. Між органом соціального захисту, особою та адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.

Оплата путівки проводиться лише після проходження курсу лікування. Якщо обраним санаторієм надаються неякісні послуги, то Ви маєте право відмовитись від укладання договору з цим санаторієм та обрати собі інший.

Також на сайті Мінветеранів ознайомитися з інформацією щодо переліку санаторно-курортних закладів та органів соціального захист за посилання: https://sis.mva.gov.ua/.

А як щодо грошової компенсації?

Особам з інвалідністю внаслідок війни виплачується замість путівки на санаторно-курортне лікування грошова компенсація. Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань, у таких розмірах:

особам з інвалідністю I і II групи – 100 відсотків середньої вартості путівки;

особам з інвалідністю III групи – 75 відсотків середньої вартості путівки.

Грошова компенсація виплачується:

органом соціального захисту населення особам, які перебувають в них на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

територіальними відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів особам, які перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, ДСНС, Службі зовнішньої розвідки, Мін’юсту, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держприкордонслужби, Держспецзв’язку, Держспецтрансслужбі та ДФС.

Учасникам бойових дій, учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) виплачується компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування за їх бажанням у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки, що визначена відповідно до пункту 7 Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785.

Які конкретні кроки потрібно зробити для одержання санаторно-курортного лікування?

Необхідно стати на облік в структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах у разі утворення (крім м. Києва) рад (далі – орган соціального захисту населення) за місцем реєстрації (для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).

Працівники органів соціального захисту населення повинні надати ґрунтовну консультацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням, ознайомити із відповідним переліком санаторно-курортних закладів, які здійснюють таке лікування.

Які документи для цього потрібні?

 •  заява про забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
 • медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о;
 • копія відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни – також копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” відповідно до якої установлено статус).

Хто має право на санаторно-курортне лікування в відомчих санаторно-курортних закладах?

Ветерани війни і особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та які отримують пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” отримують послуги з санаторно-курортного лікування у санаторіях, які перебувають у сфері управління силових відомств відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446

Таке право отримують особи, які супроводжують до санаторно-курортних закладів осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи (без лікування).

Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” забезпечуються послугами з санаторно-курортного лікування у санаторіях, що належать до сфери управління Мінсоцполітики відповідно до Постанови забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187.

Для одержання консультації можна звернутись до:

 • експертної групи фізичної реабілітації Директорату реабілітації, медичного забезпечення та соціальної реадаптації ветеранів Міністерства у справах ветеранів України, телефон для довідок: (044) 281-08-39/49, (063) 227-10-18;
 • територіальних органів Міністерства у справах ветеранів України за телефонами, вказаними на сайті.

Оздоровлення дітей

На безоплатне та пільгове забезпечення за рахунок коштів державного бюджету путівкою до дитячого закладу оздоровлення один раз на рік за умови, що така путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів місцевих бюджетів мають право діти учасників бойових дій та діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО чи помер внаслідок захворювання, поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час участі в АТО.

За кошти державного бюджету (з оплатою батьками 20-відсоткової вартості путівки) діти направляються до дитячих закладів оздоровлення Українського дитячого центру «Молода гвардія» та Міжнародного дитячого центру «Артек». Діти військовослужбовців направляються на оздоровлення до Дитячого оздоровчого табору імені Юрія Гагаріна.

Для цього потрібно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем постійного проживання дитини; і подати копію свідоцтва про народження дитини та копію посвідчення учасника бойових дій батька/матері.

Перед відправленням дитина повинна пройти медичний огляд та отримати довідку за формою 079/о.

Проїзд груп дітей та супроводжувачів здійснюється за кошти батьків.

Де це написано?

 • Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» п. З ст. 12, п.З; ст 13, п.З; ст.15;
 • Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
 • Постанова КМУ від 31 березня 2015 р. № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням»;
 • Постанова КМУ «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян» від 17 червня 2004 року №785;
 • Постанова КМУ «Про затвердження Порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету» від 17 липня 2009 року №734.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux