Пільги на навчання

ПОСЛУГИ З ПРОФЕСІЙНОЇ АДАПТАЦІЇ

Здобуття освіти, перепідготовка або підвищення кваліфікації Захисників і Захисниць – один із ключових напрямів системи переходу від військової служби до цивільного життя, над створенням якої наразі працює Мінветеранів спільно з іншими відомствами.

Це сприятиме задоволенню освітніх потреб, підвищенню рівня конкурентоспроможності наших ветеранів на ринку праці та посилить роботу у власному бізнесі.

Сьогодні з метою створення умов для професійної адаптації, підвищення рівня зайнятості ветеранів війни та членів їх сімей Мінветеранів реалізує бюджетну програму “Заходи з ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації”, якою також передбачено фінансування заходів з професійної адаптації.

Мінветеранів показує покроковий алгоритм:

Професійна адаптація ветеранів та членів їх сімей здійснюється, зокрема, шляхом:

  • підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації;
  • отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти;
  • отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. При цьому вартість такого навчання не повинна перевищувати п’ятнадцятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент вступу до закладу освіти. Наразі це 45 420 грн.

Хто може отримати таку послугу:

особи, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

до членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, належать дружина/чоловік, їх неповнолітні діти, діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти, до закінчення ними закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, але не більш як до досягнення ними 23 років).

Куди звернутися за отриманням такої послуги:

до структурного підрозділу з питань ветеранської політики районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою в паперовій формі, зокрема шляхом надсилання її на адресу електронної пошти, та необхідними документами.

Процедура отримання послуги:

       місцевий орган:

  • перевіряє наявність документів, доданих до заяви;
  • реєструє заяву у відповідному журналі;
  • видає (у разі потреби) отримувачу послуги направлення на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання;
  • видає особі направлення на професійне навчання;
  • укладає із отримувачем послуги та суб’єктом освітньої діяльності тристоронній договір про надання послуг із професійної адаптації.

 

Відшкодування вартості наданих послуг із професійної адаптації здійснюється місцевими органами шляхом безготівкового перерахування коштів суб’єктам освітньої діяльності
на підставі актів наданих послуг відповідно до укладених договорів.