Центри ветеранського розвитку

Назва навчального закладу, де відкрито Центр ветеранського розвитку

Координатор
Центру ветеранського розвитку

Контактний номер телефону/електронна пошта 

1.     

Університет митної справи та фінансів (м.Дніпро)

Звірко Сергій Васильович

097-721-22-32

cvr.dnipro@gmail.com 

2.      

Вінницький національний технічний університет

Бурєнніков Юрій Юрійович

067-743-19-87  

burennikov@vntu.edu.ua 

3.      

Національний університет «Львівська політехніка»

Шаповалова Тетяна Вікторівна

(062) 258-25-79

cvrlvivskapolitehnika@lpnu.ua 

4.      

Чорноморський національний університет ім. Петра Могили
(м. Миколаїв)

Зуб Катерина Миколаївна

(0512) 76-55-59

zapominayka@gmail.com 

5.       

Державний університет «Житомирська політехніка»

Бродський Андрій Анатолійович

063-839-07-95

(0412) 24-14-22

brodskyi.andrii@gmail.com 

6.   

Національний авіаційний університет (м.Київ)

Лисак Олексій Анатолійович

(044) 406-78-54

lysakalex1@gmail.com 

7.        

Національний університет фізичного виховання і спорту України (м.Київ)

Пижов Олександр Михайлович

093-765-30-76

opyzhov@uni-sport.edu.ua

8.        

Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна

Чередниченко Тетяна Олександрівна

veterancenter@karazin.ua 

9.        

Сумський державний університет

Старченко Людмила Володимирівна

(0542) 33-40-58

info@sumdu.edu.ua 

10.    

Полтавський державний медичний університет

Бойко Дмитро Іванович

050-765-02-95

cvr@pdmu.edu.ua 

11.    

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Закладний Віталій Петрович

050-846-03-33

cvr@nupp.edu.ua

12.    

Університет Григорія Сковороди в Переяславі (Київська область)

Кузьменко Тетяна Миколаївна

063-135-57-65

uhsp.edu@gmail.com

13.    

Білоцерківський національний аграрний університет (Київська область)

Пахомова Анна Олександрівна

097-649-33-17

hab2023bnay@gmail.com 

14.    

Комунальний заклад вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради

Червінська Ольга Вітольдівна

 

096-292-26-02

centrveteranskogorozvitku@gmail.com

15.    

Заклад вищої освіти «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»

Савельєв Михайло Анатолійович

097-389-50-22

cdsms63@ukr.net

16.  

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

Олексюк Наталія Степанівна


066-212-53-55

n_oleksiuk@tnpu.edu.ua 


Інформація щодо діяльності Центрів ветеранського розвитку

12 лютого 2024 року

У львівському Центрі ветеранського розвитку ветерани та члени мають можливість розвинути свої професійні навички та підвищити перекваліфікацію

Відкритий за сприяння Мінветеранів заклад функціонує на базі Національного університету “Львівська політехніка”. Підтримати, допомогти, а також забезпечити професійну реінтеграцію ветеранів та їхніх родин – таке завдання Центру ветеранського розвитку.

У закладі за спеціально розробленими освітніми програмами можна здобути новий фах, підвищити рівень своїх професійних навичок, а також втілити у життя свої підприємницькі ініціативи. Крім того, можна отримати психологічну та правову підтримку в межах переходу від військової служби до цивільного життя. Зокрема, тут працюють юристи, які самі є ветеранами війни. Відтак, у них уже є досвід вирішення різних проблем.

Центр ветеранського розвитку при “Львівській політехниці” обладнано сучасною офісною та комп’ютерною технікою, він відповідає вимогам інклюзії та безбар’єрного простору.

Сюди можуть звертатися ветерани війни, члени їхніх сімей, а також родини загиблих Захисників і Захисниць.6 лютого 2024 року

У столичному Центрі ветеранського розвитку Захисники і Захисниці можуть пройти професійне навчання, зокрема, у застосуванні БПЛА у цивільному секторі

Багато киян наразі боронять Україну від російських окупантів. В межах реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ветеранів війни, членів їхніх сімей і родин загиблих за сприяння Мінветеранів у Києві функціонують два Центри ветеранського розвитку.

Один з них – при Національному авіаційному університеті (НАУ). Виш, маючи потужну матеріально-технічну базу і освітні спроможності, долучився до ініціативи Мінветеранів, та на своєму майданчику допомагає ветеранам опановувати нові професії, розвивати практичні навички.

Зокрема, у Центрі Захисники і Захисниці, які повертаються з війська, та були операторами бойових безпілотників, можуть пройти відповідне навчання з надання послуг засобами БПЛА у цивільному секторі. А також отримати консультування з розвитку ветеранського бізнесу у цьому напрямку.

Крім того, у Центрі ветеранського розвитку при НАУ ветеранам та їхнім рідним надається необхідна психологічна, соціальна та інша допомога для підтримки реінтеграції від військової служби до цивільного життя.


5 лютого 2024 року

У Білій Церкві в Центрі ветеранського розвитку захисники та їхні рідні можуть отримати професійні навички, зокрема, в аграрній сфері

За підтримки Мінветеранів на Київщині працює вже другий Центр ветеранського розвитку. Базою для нього став Білоцерківський національний аграрний університет.

Завдяки потужним освітнім та матеріально-технічним спроможностям вишу демобілізовані Захисники і Захисниці, члени їхніх сімей мають змогу проходити тут професійну адаптацію (навчання й перепідготовку), отримати необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу для підтримки реінтеграції від військової служби до цивільного життя.

Зокрема, фахівцями вишу розроблені унікальні освітні програми для наших ветеранів та членів їхніх родин, які бажають започаткувати власну справу за аграрним напрямком, працювати на розвиток агропромислового комплексу України.

Крім того, у Центрі ветерани і військові можуть проводити обговорення і зустрічі, а також планувати спільні бізнес-моделі чи громадські активності.


24 січня 2024 року

У Миколаєві в Центрі ветеранського розвитку захисники та їхні рідні мають можливість отримати нові професійні навички

За підтримки Мінветеранів в Миколаєві працює перший на півдні України Центр ветеранського розвитку. Базою для нього став Чорноморський національний університет імені Петра Могили. Тут висококваліфіковані фахівці допомагають українським Захисникам і Захисницям на шляху переходу від військової служби до цивільного життя, зокрема через здобуття нових професійних навичок.

Миколаївський виш має багаторічний досвід роботи з адаптації до цивільного життя військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх родин. Також – сучасну матеріально-технічну базу, яка враховує й інклюзивний підхід для осіб з особливими потребами.

Крім того, ведеться активна співпраця зі службою зайнятості населення, яка надсилає інформацію про затребувані на ринку спеціальності. Це, зокрема, економіка, комп’ютерні науки, організація і ведення власної справи. Відповідні навчальні курси вже напрацьовані і є дуже популярними серед колишніх військових та членів їхніх родин.


23 січня 2024 року

У Харкові в Центрі ветеранського розвитку для Захисників та їхніх сімей діє понад 200 сертифікатних освітніх програм

Заклад діє на базі Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Фахівці вишу розробили понад 200 сертифікатних освітніх програм для ветеранів, ветеранок та їхніх сімей. Зокрема, вони зможуть обрати програми навчання на юридичному, медичному та соціологічному факультетах.

Центр ветеранського розвитку також проводить заходи з профорієнтаційної роботи та індивідуального професійного розвитку в межах переходу від військової служби до цивільного життя.

Крім того, у Центрі можна отримати необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу.


19 січня 2024 року

У Полтаві в Центрах ветеранського розвитку пропонують здобувати професійні знання, а також надають психологічну та соціальну підтримки

Такі заклади на Полтавщині за ініціативи Мінветеранів функціонують на базі двох вишів – Національному університеті “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” та Полтавському державному медичному університеті.

На місцях працюють фахівці, які допомагають Захисникам і Захисницям адаптуватися до цивільного життя за принципом “рівний-рівному”.

Ветерани й ветеранки, члени їхніх сімей можуть отримати при Центрах інформацію щодо проходження медичної, психологічної та соціальної реабілітації. Також тут проводитимуть заходи з підвищення емоційної гнучкості, комунікативних навичок після повернення з військової служби до цивільного життя.

Також фахівці Центрів ветеранського розвитку консультуватимуть щодо навчання, працевлаштування чи реалізації проєктів власного бізнесу. Для цього університети готові запропонувати варіанти профільної освіти та курсів, надання консультацій та реабілітаційних послуг.


18 січня 2024 року

У Сумах Центр ветеранського розвитку пропонує здобути робітничі професії та підвищити кваліфікацію

Мінветеранів продовжує розширювати регіональну мережу Центрів ветеранського розвитку. Їхніми пріоритетними завданнями є створення передумов для здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок ветеранів та членів їх сімей, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

Так, у діючому Центрі на базі Сумського державного університету фахівцями розроблено короткострокові програми для здобуття робітничих професій та програм підвищення кваліфікації. Серед таких – “Водій автотранспортних засобів (категорія В)”, “Охоронник” – з видачею свідоцтв державного зразка про отримання робочої професії.

Підвищити кваліфікацію в Центрі ветеранського розвитку можна з питань соціально відповідального бізнесу; цифрової грамотності; комунікації та взаємодії; з питань інформаційної безпеки; з питань бізнес-планування та управління проєктами тощо.

Тут також можна отримати необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу в межах реінтеграції від військової служби до цивільного життя.


16 січня 2024 року

У полтавському Центрі ветеранського розвитку провели тренінг щодо налагодження комунікації зі звільненими у запас Захисниками і Захисницями

Днями у Центрі ветеранського розвитку, який відкрито за сприяння Мінветеранів при Національному університеті “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”, відбулися практичні навчання щодо налагодження ефективної комунікації зі звільненими у запас українськими військовослужбовцями.

У заході за ініціативи Гендерного центру Полтавської політехніки та фахівців Центру допомоги врятованим участь взяли заступники директорів та практичні психологи освітніх закладів міст Полтави, Лубен, Кобеляк, Карлівки.

Слухачі тренінгу дізналися про унікальні можливості для освітньої підготовки, перепідготовки, здобуття додаткових практичних навичок, компетенцій для військовослужбовців та членів їхніх родин.

Керівник Центру ветеранського розвитку, ветеран та учасник бойових дій Юрій Шеремет розповів про освітні можливості для Захисників, Захисниць та членів їхніх родин, процедуру підготовки помічників ветеранів, перший випуск яких відбувся в Політехніці.

центри ветеранського розвиткуЗа словами координаторки Центру допомоги врятованим Наталії Дерябіної, подібний формат зустрічі став відповіддю на реальні запити  заступників  директорів з виховної і навчально-виховної роботи,  практичних психологів закладів професійної та професійно-технічної освіти Полтавської області.

центри ветеранського розвитку

центри ветеранського розвитку

Фото: Медіацентр Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”.28 грудня 2023 року

За підтримки Мінветеранів на Київщині відкрито другий Центр ветеранського розвитку

Міністерство у справах ветеранів України продовжує розширювати регіональну мережу Центрів ветеранського розвитку. Тринадцятий в країні та другий у Київській області заклад відкрили на базі Білоцерківського національного аграрного університету.

центри ветеранського розвитку

Завдяки потужним освітнім та матеріально-технічним спроможностям вишу демобілізовані Захисники і Захисниці, члени їхніх сімей матимуть змогу у Центрі проходити професійну адаптацію (навчання й перепідготовку), отримувати необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу у в межах реінтеграції від військової служби до цивільного життя.

Як зазначила заступник Міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець, розбудова мережі Центрів ветеранського розвитку є пілотним проєктом в рамках створення безбар’єрних середовищ для ветеранів й ветеранок, членів їхніх родин. У місті Біла Церква заклад створено на базі аграрного університету.

центри ветеранського розвитку

“Я дуже рада і вдячна, що ваш університет долучився до нашого проєкту. Ви маєте усі можливості для того, щоб розробити унікальні освітні програми для наших ветеранів та членів їхніх родин, які захочуть започаткувати власну справу за аграрним напрямком, працювати на розвиток агропромисловості України. Ми розглядаємо Центри ветеранського розвитку як освітні хаби, які сприятимуть нашим Захисникам і Захисницям, їхнім рідним повернутися до мирного життя. І я вірю, що ваш Центр буде популярним і успішним”, – наголосила Світлана Кащенець.

Крім того, у білоцерківському Центрі ветеранського розвитку проходитимуть фахове навчання майбутні помічники ветеранів. Адже Київщина долучилася до “пілотних” регіонів, де Мінветеранів реалізує свій експериментальний проєкт із впровадження в Україні інституту помічника ветерана.

“У наступному році в Україні з'явиться нова професія “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”. Вірю, що вашому вишу вдасться запровадити освітню програму за цим напрямом, залучити студентів, які б хотіли допомагати і стати першими здобувачами такої освіти”, – зазначила заступник Міністра.

Ми вирішили долучитися до проєкту Мінветеранів та створити на нашій базі Центр ветеранського розвитку, щоб допомагати нашим хлопцям і дівчатам, які повертаються з фронту, отримати нову професію. Аграрний виш має потужні можливості та матеріально-технічну базу, має підтримку наших європейських колег, в нас вже є напрацювання спеціальних курсів для наших воїнів. Я вірю в успіх цього проєкту і вдячна Мінветеранів та всім дотичним відомствам за співпрацю”, – наголосила ректор Білоцерківського національного аграрного університету Олена Шуст.

Також у ході урочистостей Світлана Кашенець відзначила ветеранів та військовослужбовців вітальними листами Міністерства у справах ветеранів України.

центри ветеранського розвитку

Зазначимо, обладнання для Центру ветеранського розвитку на базі Білоцерківського національного аграрного університету придбано в межах проєкту МОМ за підтримки Уряду і народу Японії.

Нагадаємо, Мінветеранів створює Центри ветеранського розвитку на виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, яка прийнята за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

центри ветеранського розвиткуЗаклади вже відкрито у Вінницькій області (Вінницький національний технічний університет), Львівській області (Національний університет «Львівська політехніка»), Дніпропетровській області  (Університет митної справи та фінансів), Миколаївській області (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили), Харківській області (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна), м. Київ (Національний авіаційний університет, Національний університет фізичного виховання і спорту України), Київській області (Університет Григорія Сковороди в Переяславі), Сумській області (Сумський державний університет), Полтавській області (Полтавський державний медичний університет, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»), Житомирській області (Державний університет «Житомирська політехніка»).


14 серпня 2023 року

За сприяння Мінветеранів у Сумах відкрито Центр ветеранського розвитку

Міністерство у справах ветеранів України продовжує розширювати регіональну мережу Центрів ветеранського розвитку. Подібні заклади вже є в інших містах, де вони мають попит, а відтепер є й на Сумщині. Це вже восьмий Центр ветеранського розвитку в України, його відкрито на базі Сумського державного університету.

центри ветеранського розвиткуЗавдяки наявним у вишу потужним освітнім спроможностям, у Центрі демобілізовані військові та їхні рідні матимуть змогу проходити професійну підготовку та перепідготовку, отримуватимуть необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу в межах реінтеграції від військового до цивільного життя. Також тут готуватимуть майбутніх помічників ветеранів.

Заступниця Міністра у справах ветеранів України Тетяна Калита під час урочистого відкриття Центру зазначила, цей заклад стане тим місцем, куди приходитимуть колишні військові, щоб обмінятися досвідом, знайти однодумців, обговорити наболіле, отримати ту чи іншу нову для себе спеціальність й далі успішно крокувати у власному розвитку в цивільному житті.

“Завдяки новій освіті наші Захисники і Захисниці зможуть себе знайти у мирному житті. Дякую Сумському державному університету за ініціативу, з якою він виступив і зрештою відкрив на своїй базі такий заклад. Наші хлопці й дівчата, які приходять з війни, не завжди можуть повернутися з певних причин до попередньої діяльності.  Але маючи бойовий досвід, набуті навички можуть трансформувати й перепрофілюватися за іншим фахом. Я впевнена, що Центр у Сумах успішно функціонуватиме та стане прикладом для інших”, – наголосила Тетяна Калита.

Заступниця міністра також вручила відомчі подяки військовослужбовцям.

центри ветеранського розвиткуПерший заступник начальника Сумської обласної військової адміністрації Тарас Савченко та міський голова Сум Олександр Лисенко відзначили важливість і нагальність створення Центру ветеранського розвитку, подякували усім, хто долучився до його створення, зокрема, СумДУ, зазначивши, що університет є партнером в усіх соціальних проєктах і заходах, які реалізовує місцева влада.

Олександр Лисенко наголосив, що громада вже має успішний досвід підтримки військових та членів їхніх сімей. Тому поява Центру ветеранського розвитку дозволить розширити спектр допомоги Захисникам і Захисницям та їхнім родинам.

центри ветеранського розвитку“Адаптація та повернення до звичного життя наших Захисників і Захисниць – важливе завдання, і ми повинні дбати про це вже зараз. Коли військові повертаються, вони мають відчувати, що тил до цього готувався. Подібні Центри вже є в інших містах, де вони мати попит, а відтепер є й на Сумщині. Дякую всім причетним за спільну роботу в реалізації проєкту! Дякуємо нашим Захисникам і Захисницям! Віримо в них та допомагаємо наближати Перемогу!” – сказав очільник міста.

центри ветеранського розвиткуЗазначимо, що створення Центрів ветеранського розвитку – це проєкт Міністерства у справах ветеранів на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік. Діяльність таких осередків є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ветеранів війни, членів їхніх сімей і родин загиблих Воїнів.

Так, за сприяння Мінветеранів Центри ветеранського розвитку відкрито у Дніпрі, Львові, Вінниці, Миколаєві, Житомирі, Харкові, Києві та Сумах на базах провідних вишів.

Фото: Сайт Сумський державний університет.


30 серпня 2023 року

За ініціативи Мінветеранів у Харкові почав роботу Центр ветеранського розвитку

Вчора, у День пам’яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, у Харкові урочисто відкрили Центр ветеранського розвитку, в якому демобілізовані військові й родини загиблих Героїв зможуть навчатися, отримуватимуть необхідну психологічну, соціальну та юридичну допомогу. Це вже сьомий такий заклад в Україні, відкритий за ініціативи ветеранського відомства. Тут він гостинно відчинив свої двері на базі Харківського національного університету ім. В. Каразіна.

центри ветеранського розвиткуЗокрема, заступниця міністра у справах ветеранів України Тетяна Калита зазначила, що цей заклад стане тим місцем, куди приходитимуть колишні військові, щоб обмінятися досвідом, знайти однодумців, обговорити наболіле, отримати ту чи іншу нову для себе спеціальність й далі успішно крокувати у власному розвитку.

«Завдяки освіті хлопці й дівчата зможуть себе знайти в майбутньому. Якщо за якихось причин у них немає робочого місця, або вони просто хочуть довчитися, або як створення можливості для ветеранської спільноти — поговорити з побратимами, зорієнтуватися і далі рухатися задля розвитку свого економічного життя. Саме таким чином ми показуємо приклад реалізації ветеранських політик, мета яких - допомогти стати активними учасниками цивільного життя, щоб вони ставали щасливими людьми», – пояснила посадовиця сутнісну мету започаткування та діяльності Центрів ветеранського розвитку, що згодом мають з’явитися в усій державі.

центри ветеранського розвиткуПід час заходу очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що це перший досвід і перший подібний ветеранський простір, який почав роботу в регіоні у такому форматі. Він подякував університету за активну участь у підтримці таких державних проєктів, як створення Центру ветеранського розвитку і вручив ректору вишу Тетяні Кагановській президентську відзнаку «За оборону України».

Загалом, Центр ветеранського розвитку є великим спільним простором, розділеним на зони – коворкінгу, лекційну, відпочинку тощо, де можна буде працювати як індивідуально, так і у складі груп. Заклад обладнано необхідною технікою, отриманою завдяки грантовій допомозі партнерів університету, тут враховано всі належні вимоги щодо інклюзивності.

центри ветеранського розвитку«Ще у червні цього року ми ухвалили рішення створити на нашій базі Центр ветеранського розвитку, де навчатимемо наших ветеранів та членів їхніх сімей новим професіям, відкриємо нові обрії в особистісному вдосконаленні. Вже затверджено і відповідну освітню програму «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Окрім освітніх складових, ми готові надавати і соціально-психологічну підтримку, правові консультації цільовій аудиторії. Центр є продуктом синергії ідеї й політик Мінветеранів та наших можливостей. З часом деякі ветерани вже самі зможуть проводити майстер-класи з розвитку певних навичок чи мотивуючі лекції для побратимів», – розповіла Тетяна Кагановська.

Також, під час відкриття Центру ветеранського розвитку заступниця міністра у справах ветеранів України Тетяна Калита взяла участь у погашенні нової марки Укрпошти «Вічна пам'ять», присвяченої Дню пам'яті захисників і захисниць. А також вручила відомчі подяки військовослужбовцям та керівникам громадських організацій, які підтримують Захисників і Захисниць України, ветеранів та членів їхніх сімей.

Того ж дня очільник Харківської ОВА та заступниця міністра у справах ветеранів України відвідали Консультаційний центр Східного регіону Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.


21 серпня 2023 року

За сприяння Мінветеранів в Україні відкрито шість Центрів ветеранського розвитку

Міністерство у справах ветеранів України продовжує створення мережі Центрів ветеранського розвитку. Вони є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих Воїнів.

центри ветеранського розвитку

Створення Центрів ветеранського розвитку – це проєкт Мінветеранів на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік. За сприяння Міністерства заклади вже відкрито у Вінниці, Дніпрі, Львові, Миколаєві, Житомирі та Києві на базах провідних вишів. У них ветерани та члени їхніх сімей матимуть можливість розвивати свої професійні навички, проходити перекваліфікацію, а також тут відбувається підготовка майбутніх помічників ветеранів.

Основною метою Центрів є професійна інтеграція та реінтеграція осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України до умов цивільного життя.

Так, у Вінниці Центр ветеранського розвитку діє на базі Вінницького Національного Технічного Університету.

У Дніпрі – при Університеті митної справи та фінансів (УМСФ) https://www.facebook.com/cvr.dnipro

У Львові заклад функціонує на базі Національного університету “Львівська політехніка”.

У Миколаєві – при Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили https://www.facebook.com/profile.php?id=61550186331824

У  Житомирі Центр ветеранського розвитку запущено на базі Державного університету “Житомирська політехніка”, а у Києві – при Національному авіаційному університеті (НАУ).

Заклади розташовані у корпусах зазначених вишів, мають сучасний дизайн, обладнані необхідною офісною технікою та меблями з урахуванням вимог інклюзивного доступу.

Центри ветеранського розвитку також стануть хабами для обговорення і зустрічей ветеранів та військових, планування спільних бізнес-моделей чи громадської активності.


04 серпня 2023 року

Мінветеранів та ІТ-компанія EPAM запускають освітні програми для ветеранів та їхніх сімей у Центрах ветеранського розвитку

У серпні Міністерство у справах ветеранів України спільно з ІТ-компанією EPAM Україна запустять освітні ініціативи для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин. Навчання відбуватиметься у Центрах ветеранського розвитку, які за сприяння Мінветеранів створено у Дніпрі, Вінниці, Львові та Миколаєві на базах провідних вишів.

центри ветеранського розвитку

Участь у навчальних програмах – безкоштовна та має на меті ознайомити українських ветеранів та членів їхніх сімей з кар’єрними можливостями в ІТ, а також опанувати одну із сучасних професій – в межах переходу від військової служби до цивільного життя.

“Велика кількість наших Захисників і Захисниць масово повертатимуться додому після перемоги, і ми маємо забезпечити їм можливість безпроблемно адаптуватися до мирного життя. Належна освіта, або перекваліфікація відповідно до сучасних вимог – один з важливих інструментів успіху для них. Саме для цього ми відкрили чотири Центри ветеранського розвитку на базі потужних вишів. Вони стануть платформою для цивільної освіти ветеранів та членів їхніх родин. Дякую компанії EPAM Ukraine за активну співпрацю в освітньому проєкті. Впевнена, що ваші фахівці створять професійне середовище для залучення й подальшої самореалізації українських Воїнів в ІТ-галузі. Разом працюємо заради перемоги”, – наголосила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна

“Ця освітня ініціатива є частиною комплексної програми EPAM у роботі з ветеранами. Ми раді бути корисними і готові до співпраці з різними профільними організаціями, а найголовніше з самими ветеранами. Об’єднання зусиль держави, бізнесу, спільнот дозволить створити сприятливе середовище для професійного розвитку та реінтеграції наших захисників”, – прокоментувала старт проєкту директорка з розвитку талантів EPAM Ukraine Наталя Колядко.

Для новачків ІТ-експерти EPAM проведуть серію ознайомчих офлайн-зустрічей, які допоможуть відповісти на питання про те, які є професії та можливості для розвитку в ІТ, як влаштована галузь, з чого варто почати перехід тощо. Заходи відбудуться у Центрах ветеранського розвитку, а у вересні пройдуть в онлайн-форматі. Участь доступна для всіх бажаючих ветеранів та членів їхніх родин. Тривалість ознайомчої зустрічі – 1,5 години.

Для охочих опанувати професію інженера хмарних технологій Amazon Web Service (AWS) експерти EPAM пропонують пройти спеціальні різнорівневі програми в онлайн-форматі:

AWS Cloud Practitioner Essentials підійде тим, хто вже має загальні технічні знання, володіє рівнем англійської B1 та хоче дізнатись про концепцію, безпеку та архітектуру AWS. Програма триватиме 4 тижні та охоплюватиме 22 годин занять з інструктором. Успішне завершення програми передбачає можливість безкоштовного проходження сертифікації AWS Cloud Practitioner.

Architecting on AWS – більш поглиблений курс, побудований для архітекторів, інженерів-проєктувальників рішень та розробників, які прагнуть зрозуміти архітектуру AWS. Умовою для вступу є сертифікат AWS Cloud Practitioner та володіння англійською мовою не нижче B1+. Успішне завершення програми гарантує можливість безкоштовного проходження сертифікації AWS Solutions Architect – Associate. Програма триватиме 8 тижнів і охоплюватиме 47 годин занять з інструктором.

На старті навчання учасники AWS Cloud Practioner Essentials та Architecting on AWS зможуть отримати необхідну підтримку з боку досвідчених наставників.  

Докладніше – за посиланням.

Довідково.

Центри ветеранського розвитку за сприяння Мінветеранів відкрито у Вінниці, Дніпрі, Львові та Миколаєві на базах місцевих провідних вишів. У них ветерани та члени їхніх сімей матимуть можливість розвивати свої професійні навички, проходити перекваліфікацію, а також тут відбуватиметься підготовка майбутніх помічників ветеранів.

Основною метою Центрів є професійна інтеграція та реінтеграція осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України до умов цивільного життя.

ЕРАМ Systems: З 1993 EPAM Systems, Inc. (NYSE: EPAM) – світовий лідер з розробки програмного забезпечення та надання консалтингових послуг сфері цифрової трансформації бізнесів. Завдяки унікальній «інженерній ДНК» гібридні команди EPAM допомагають створювати цифрові рішення, які покращують життя, для клієнтів в понад 50 країнах. Як визнаний лідер, EPAM входить до 15 найкращих компаній у сфері ІТ-послуг у рейтингу Fortune 1000, та однією з 20 компаній, які швидко зростають, за версією Consulting Magazine. В Україна компанія існує з 2005 року, її офіси  представлені у 12 містах.