портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Юлія Лапутіна: «Українська незалежність стала тригером для Росії, бо зруйнувала її геополітичні інтереси»

опубліковано 05 березня 2021 року 16:34

Міністерка переконана, що російська агресія почалася з ціннісного рівня. Першим кроком стало забруднення України маніпулятивним контекстом через гібридні інформаційні канали. І сьогодні надважливим питанням для усієї міжнародної спільноти залишається захист від інформаційних гібридних загроз.

Про це міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна заявила під час Дванадцятого щорічного форуму-діалогу US-Ukraine Security Dialogue, присвяченого питанням національної безпеки та зовнішньої політики.

Захід організований Українським конґресовим комітетом Америки, Американською радою з питань зовнішньої політики (AFPC) та Центром американсько-українських відносин і присвячений розкриттю підходу нової адміністрації США до найбільш актуальних питань безпеки в Україні. Зокрема, на ньому були обговорені питання військових загроз, загроз політичної диверсії, надмірного економічного/енергетичного тиску та дезінформації.

– Під час планування агресії проти України Росія припустилася доктринальної помилки – не врахувала наявність та силу національної ідентичності, прагнення українців до волі та гідності, – зазначила Юлія Лапутіна.

За її словами, людські ресурси – це найпотужніший з ресурсів, який забезпечує стійкість суспільства.

– Саме захисники є мотивованими громадянами, які не лише стали на захист держави, а й готові створювати на демократичних засадах нове суспільство в Україні і пропагувати громадянську ідентичність та патріотизм, – сказала міністерка.

Юлія Лапутіна також наголосила, що в цьому контексті велику роль відіграє розвиток ветеранської дипломатії у світі. Ігри Нескорених, Ігри Героїв – спортивні ветеранські змагання, що стали платформою розвитку для обміну досвідом та основою до важливих зрушень у підтримці миру.

– Пріоритетне завдання держави – допомогти ветеранській спільноті стати активною, самодостатньою і мотивуючою частиною українського громадянського суспільства. У подальшому це посилить нашу національну безпеку та створить передумови до сильної, демократичної України, – підкреслила міністерка.

Вона також подякувала за організацію даного міжнародного міжурядового діалогу, який показує, що безпека України важлива не лише для найближчих сусідів, а й для всього світу.

– Завдяки нашій національній ідентичності, ми ще досі в незалежній Україні. На Сході України дуже важлива комунікація цивільного місцевого населення та армії. Ми знаємо багато прикладів, коли це ставало потужною протидією російській пропаганді. Це яскраво демонструє національну стійкість. І про ці приклади має знати увесь світ, що ми українці і ми такі, як ми є, - сказала Юлія Лапутіна.

Варто відзначити, що в заході взяли участь: представники: Посольства України в США, Міністерства закордонних справ України, Офісу Президента України, Інституту миру США, Громадська організація "Мережа захисту національних інтересів "АНТС", Національний інститут стратегічних досліджень, Український Центр Європейської Політики (УЦЄП), Інститут зовнішньополітичних досліджень, Атлантична рада США, організації RAND, Центр глобалістики „Стратегія ХХІ”, Міжнародний податковий та Інвестиційний центр (ITIC), Фонд Громадської Дипломатії, Український Католицький університет, WOE-Eurasia Daily Monitor (Фонд Джеймстаун), Джорджтаунський університет, Трансатлантична робоча група з питань України, Гельсінська комісія США, Український комітет конгресу Америки, Комітет з питань асигнувань Палати представників Конгресу США, Американська рада з питань зовнішньої політики.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux