Сергій Довбиш — директор комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради, ветеран
Інтерес до військової справи у Сергія з'явився ще у 15 років після спілкування із військовими-афганцями. Згодом вступив до військово-патріотичної школи «Юний десантник» у Житомирі, а у 17 років — до Житомирського військового інституту радіоелектроники та протиповітряної оборони.
Після навчання вісім років проходив службу у бригаді радіотехнічної розвідки в Бродах на Львівщині. У 2007 році був переведений до полку зв’язку в Житомирі. Тричі брав участь у миротворчих місіях ООН: двічі в Ліберії та один раз у Демократичній Республіці Конго. У 2014 році виконував завдання в зоні АТО на Херсонському напрямку, а у 2017-му — в Маріуполі. Кожна ротація тривала близько чотирьох місяців. Під час боїв під Широкиним отримав першу контузію. З 2017 року продовжив службу в полку зв’язку в Чернігові, де обіймав посаду заступника командира батальйону з озброєння.
Після демобілізації у 2019 році зосередився на громадській діяльності та розвитку ветеранського середовища. У 2020 році вперше ініціював у місті Чернігові Всеукраїнський забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України», згодом взяв участь у Іграх нескорених 2.0, підтримував ветеранів та членів їхніх родин, допомагав з адаптацією. Так поступово в Чернігові сформувалася ветеранська спільнота.
24 лютого 2022 року знову став до лав Збройних сил України, вважаючи захист України своїм обов'язком. Під час служби був призначений заступником командира 21-го окремого стрілецького батальйону на Чернігівщині.
Після звільнення за станом здоров'я у квітні 2023 року повернувся до активної громадської діяльності. Разом із іншими волонтерами став співзасновником Ветеранської спільноти України «Серцевір». Однак для ефективної роботи організації не вистачало ресурсів, тому команда звернулася до міської влади з ініціативою створення комунального закладу. Після підтримки цієї ініціативи заклад було підготовлено до запуску. З огляду на досвід і управлінські компетенції Сергія, його призначили директором «Ветеранського простору».
На переконання Сергія, ветеранський простір – це перше місце, куди звертаються ветерани після служби. Тому його мета – забезпечити системну підтримку ветеранів і ветеранок та сприяти поверненню в громаду. Вони мають відчувати свою залученість до суспільних процесів і змін. Важливо не втрачати їхній потенціал після повернення з війни, а інтегрувати в розвиток громад і країни.