Михайло Калініченко — начальник відділу аналітики закупівель НЕК «Укренерго», ветеран

Михайло мав військовий досвід ще до початку повномасштабного вторгнення – проходив строкову службу. Протягом 12 років працював у сфері державних фінансів: у податковій службі та Міністерстві фінансів. Із 2018 року працює в НЕК «Укренерго» в напрямку аналітики закупівель. 

24 лютого 2022 року відправивши родину в безпечне місце, Михайло без вагань вирішив одразу йти до військкомату. За кілька днів йому вдалося мобілізуватися. З-поміж добровольців його відібрали як водія і направили до 4-ї танкової бригади.

У війську Михайло прослужив рік, брав участь у важких боях – на Донеччині та під час звільнення Харківщини. Досвід роботи аналітиком став у пригоді й на службі: вдень виконував завдання як водій, а вночі він готував звіти для штабу, прораховував логістику, вів облік боєкомплекту та пального, навчав водіїв орієнтуватися на місцевості. Згодом був призначений командиром відділення, де відповідав за постановку завдань і координацію роботи людей з різним професійним досвідом. Адже серед добровольців були люди різних професій: від учителів до шахтарів 

Після демобілізації він повернувся до своєї роботи в НЕК «Укренерго», де зміг поєднати професійний досвід із навичками, отриманими під час служби. Як відзначає Михайло, військовий досвід значно посилив його управлінські компетенції. Адже служба вимагала зібраності, чіткості у постановці завдань, вміння ефективно будувати роботу команди. Нині Михайло продовжує роботу в аналітиці, що дає змогу зосередитися на конкретних завданнях і бути корисним у відновленні та стабільній роботі енергетичної системи країни.

На його переконання, надзвичайно важливо створювати сприятливі умови для роботи та адаптації ветеранів у цивільному житті. Так, НЕК «Укренерго» забезпечує підтримку після повернення зі служби, пропонує можливості для навчання і перекваліфікації, медичне страхування та програми підтримки для родин. У колективі до ветеранів ставляться з повагою та вдячністю. Тож ветеранам та ветеранкам він радить розглядати роботу в державних установах та стратегічних компаніях. Адже вона дає змогу застосувати свій досвід, розвиватися та бути корисним для країни після служби.