Юлія Лапутіна: Ветеранські простори є потужним майданчиком об’єднання ветеранських спільнот та комунікації з громадами та владою всіх рівнів

Ветеранські простори вкрай важливі та необхідні по всій Україні, адже вони є не лише ефективним та реалістичним інструментом реінтеграції ветеранів та посилення їх громад, а й потужним засобом комунікації громадянського суспільства та ветеранської спільноти з владою всіх рівнів. А це – шлях до стійкості нації.

Про це заявила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час виступу на презентації «Ветеранські простори: від ідеї до релізу», яка відбулася в Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС «Ярміз» у Києві. Захід організований спільно фондом «Відродження» та ГО «Простір можливостей” і присвячений розвитку ветеранських просторів та хабів.

«Те, що робиться вами - це дійсно потужна справа. Ми цінуємо ваш порив, мотивацію, відданість справі та бажання працювати для захисників України. Кожний ваш досвід – унікальний. А такі елементи, як послуги ЦНАП в структурі ветеранського простору та мобільні групи з надання психологічної підтримки за принципом “рівний - рівному”- потребують масштабування на всю Україну. І не тільки в обласних центрах, а й невеликих містечках, навіть у віддалених куточках нашої держави», - звернулася Юлія Лапутіна до присутніх організаторів ветеранських просторів, які представляють різні регіони України.

Вона підкреслила, що Мініверанів зацікавлене у розвитку мережі ветеранських просторів та готове до співпраці з усіма, хто займається підтримкою українських захисників, членів їх сімей та родин загиблих Героїв Небесної Сотні, а також до залучення якомога більшої участі держави, місцевої влади та інвесторів для розвитку таких проєктів. А міністерство буде тим комунікатором, який транслюватиме найкращі практики від одного ветеранського простору до іншого.

«Дуже важливо, щоб наші захисники, їхні близькі мали можливість вільно приходити до своїх ветеранських просторів працювати, вчитися, отримати юридичні та психологічні консультації, або просто отримати людський контакт -  поговорити та побути серед своїх», - підкреслила Юлія Лапутіна.

Також очільниця Мінветеранів звернулася до присутніх організаторів ветеранських хабів за їх підтримкою у створенні Українського ветеранського фонду, який допоможе залучити  фінансові та матеріально-технічні ресурси для реалізації програм і проєктів, спрямованих на реінтеграцію українських захисників до активного суспільного життя.

«За умови отримання державних гарантій іноземні партнери з розвитку вже готові долучатися до фонду і це буде сприяти просуванню ваших проектів. Це буде державний хаб – узагальнення та примноження цієї допомоги», - наголосила Юлія Лапутіна.

Інші статті