Визначено механізм надання статусу УБД добровольцям
Після майже шести років, соціальну справедливість для добровольців буде нарешті відновлено. Вони були першими, хто встали на захист Батьківщини, і наш обов'язок - надати їм належний юридичний статус.
Уряд визначив механізм надання статусу учасника бойових дій для осіб, які у складі добровольчих формувань, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, але згодом не увійшли до складу підрозділів ЗСУ чи МВС.
Таким чином з’явилась можливість надання добровольцям пільг та соціальних гарантій. Вони зможуть отримати державну підтримку і допомогу щодо соціальної та професійної адаптації.
Для того, щоби отримати статус УБД, потрібно:
Зібрати пакет документів:
Шлях 1
- довідку органів, які згідно із ЗУ «Про боротьбу з тероризмом» визначені суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом (СБУ, МВС, МО, ЦОВ згідно Закону) про період безпосереднього виконання особою бойових завдань в АТО;
- витяг з наказу АТЦ при СБУ про залучення особи до проведення АТО.
Шлях 2
Якщо такі документи отримати неможливо, підставою для надання статусу УБД добровольцям є свідчення не менш, ніж трьох свідків із статусом «учасник бойових дій» або «особа з інвалідністю внаслідок війни». Підпис на свідченнях має бути засвідчено нотаріально та додана копія УБД осіб, які свідчать, копії їх паспортів та ідентифікаційних номерів.
До зазначених вище документів потрібно додати:
- копію паспорта з місцем реєстрації,
- копію ідентифікаційного номеру,
- заяву на Першого заступника Міністра Мінветеранів про надання статуса учасника бойових дій,
- згоду на дозвіл обробки персональних даних.
Зібрані документи потрібно подати за адресою: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12.
Комісія вивчає документи, у разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків та в місячний термін із дня надходження документів приймає рішення щодо надання чи відмови в наданні статусу УБД.
Механізм був ініційований ГО «Добровольці» та ГО «Юридична Сотня», за підтримки підкомітету Верховної Ради з питань захисту прав ветеранів.
«Мінветеранів є об’єднуючою ланкою між громадськістю та владою, як суб’єкт формування політики. Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України дотримується незмінного гасла «Нічого для нас без нас», - додав Перший заступник Міністра Мінветеранів Антон Колумбет.
Команда Мінветеранів вдячна колегам з громадського сектору та представникам влади за потужні співпрацю і відновлення справедливості для добровольців.
Зразки документів
Зразок витягу з наказу АТЦ.doc
Довідка про безпосередню участь в АТО
Довідка органів, що безпосереднь здійснюють боротьбу з тероризмом