портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Українські фахівці з психічного здоров’я пройшли курс в ізраїльському центрі NATAL

опубліковано 02 серпня 2022 року 17:05

Перші 27 українських фахівців у сфері психічного здоров’я, які працюють у закладах та структурних підрозділах Міністерства у справах ветеранів, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, пройшли тренінг в ізраїльському центрі травми та стійкості NATAL.

Організація навчання стала можливою завдяки домовленостям між першою леді України Оленою Зеленською та першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог у межах ініційованої дружиною Президента України Національної програми психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки.

В умовах війни для фахівців з психічного здоров’я набуття знань щодо кращих світових практик роботи з людьми, які пережили травматичні події, є вкрай актуальним. Ізраїльський центр травми та стійкості NATAL – організація, яка спеціалізується на травмах і стресі, пов'язаних з війною та тероризмом. Тож, українські фахівці отримали знання, які є актуальними і потрібними саме зараз.  

Від Мінветеранів курс навчання пройшов заступник директора Соціально-психологічного центру Мінветеранів у місті Славутич Юрій Акименко.

Нагадаємо, під час повномасштабного наступу рф Центр понад місяць перебував в окупації росіян. Однак, не зважаючи на це, фахівці продовжували надавати послуги та допомагати місцевим жителям. Наразі щомісяця Центр надає майже 700 послуг ветеранам, родинам військовослужбовців, сім’ям загиблих Воїнів та вимушеним переселенцям.  

Розповідаючи про навчання Юрій Акименко відзначив, що особливо цінним було вивчення практичного досвіду Ізраїлю у психосоціальній підтримці людей, які отримали психотравму.

«Вивчати систему психологічної допомоги, оволодівати відповідними технологіями і методиками дуже важливо для спеціалістів з України, яка зараз перебуває у стані війни. Попереду багато роботи і наразі важливо скоординувати зусилля різних інституцій і діяти спільно, враховуючи як передовий вітчизняний досвід, так і досвід ізраїльських фахівців. До речі, вони влучно відзначили, що з точки зору психології такої війни, як в Україні, ще не було. Ми фактично воюємо у прямому ефірі, і це залишає відбиток на психологічному стані і військових, і цивільних. Цьому треба вміти протистояти», – наголосив Юрій Акименко.

Отриманий за кордоном досвід найближчим часом він планує масштабувати серед фахівців з психічного здоров’я, які працюють у п'яти соціально-психологічних центрах Мінветеранів, а також серед колег з інших установ. Таким чином українські фахівці з психічного здоров’я зможуть ознайомитися з кращими світовими практиками і досвідом та впроваджуватимуть їх у своїй роботі.

Зазначимо, що під час п’ятиденного навчання українські фахівці ознайомилися з низкою тем: стресу і гострої стресової реакції, травми, зокрема першої допомоги при психотравмі, психологічної стійкості на полі бою, детально розібрали багатоступеневу модель внутрішньої стійкості. Докладно опрацювали тему посттравматичного стресового розладу (ПТСР), якій були присвячені окремі заняття. Ознайомилися з методами допомоги постраждалим від гендерно обумовленого насильства під час війни, з методиками запобігання вигоранню, розібрали, як працювати з військовими, ветеранами, цивільними, медиками, правоохоронцями. Окрему увагу приділили методиці резильєнтності, тобто психологічної пружності. Усі здобуті знання були відпрацьовані на практичних заняттях. Також слухачі ознайомилися з ізраїльським досвідом реформи у сфері психічного здоров’я.

Програма курсу була адаптована з урахуванням потреб і ситуації, яка сьогодні є в Україні. Також після завершення передбачена супервізія – співробітники NATAL надаватимуть подальші консультації нашим фахівцям.

З успішним завершенням курсу українських фахівців привітала перша леді Олена Зеленська.

«З дуже потужними набутими знаннями ви стаєте свого роду передовим загоном, який ці знання масштабуватиме, щоб якомога більше українців, котрі страждають через війну, могли дістати таку потрібну їм допомогу. Допомогу, яка надаватиметься з урахуванням найкращого світового досвіду. І ваш передовий загін має стати однією з рушійних сил Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, над реалізацією якої ми зараз активно працюємо», – зазначила дружина Президента.

Додатково. Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива першої леді Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати стрес, пов'язаний із війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux