«Розвиток жіночої ветеранської дипломатії сприятиме посиленню міжнародної стійкості та безпеки», – Юлія Лапутіна


Сьогодні в Україні близько 16,5 тисяч Захисниць України  і ця цифра постійно зростає, оскільки війна на Сході триває. Все це створює нові виклики перед державою та суспільством, тому підтримка ветеранок, які повертаються  з війни, є важливим  напрямком роботи Мінветеранів.

Про це сказала  Юлія Лапутіна під час зустрічі з  Представницею ООН Жінки в Україні Ерікою Квапіловою.

– Особливість українок у тому, що вони є дуже активними членами нашого суспільства. Коли почалася війна, багато з них покинули роботу та долучилися до захисту країни в Збройних Силах або стали волонтерками. Зараз ми маємо ситуацію, коли жінки, які мають бойовий досвід, після демобілізації досить часто мають проблеми з працевлаштуванням, отриманням психологічної та медичної допомоги. Тому міжнародний досвід організації цих процесів є дуже важливим для нас. Об’єднавши зусилля, ми зможемо зробити все можливе для збільшення можливостей для реабілітації наших жінок та їх подальшого розвитку, – зазначила Юлія Лапутіна.

У свою чергу, Представниця ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова підкреслила, що захист прав жінок-ветеранок, є одним з пріоритетних напрямків роботи їх організації в Україні та запевнила у готовності до подальшого поглиблення співпраці.

– Ми маємо великий міжнародний досвід допомоги жінкам у професійній адаптації та готові поділитися ним з вами. Це може бути організація спільних просвітницьких та навчальних проєктів з метою соціалізації жінок-ветеранок у процесі їх інтеграції з військового у цивільне життя. Хочу зауважити, що Представництвом ООН в Україні постійно проводяться дослідження з питань проблематики жінок. Результати цих досліджень можуть допомогти Мінветеранів під час розробки державної політики та відповідних законопроєктів, – підсумувала зустріч Представниця ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова.


Інші статті