«Держава має зробити перехід від Захисника до годувальника комплексним», – Юлія Лапутіна в інтерв’ю «Радіо НВ»
Державна ветеранська політика має не тільки соціальний, а й безпековий характер.
Про це в інтерв’ю «Радіо НВ» розповіла міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
За її словами, після перемоги в Україні буде дві категорії людей – Захисники (ті, хто продовжать захищати країну) і годувальники, які мають працевлаштовуватися, забезпечувати свої родини і створювати умови для розвитку своїх громад та економіки в цілому.
«Нам, як державі, важливо змодерувати процес таким чином, щоб перехід від Захисника до годувальника був плавним і комплексним, і людина отримала інструменти для свого розвитку, – наголосила Юлія Лапутіна. – Це, зокрема, отримання нової цивільної освіти, психологічна реабілітація, розвиток ветеранського підприємництва. Після перемоги ми маємо бути готовими прийняти другий фронт – економічний. І зробити так, щоб наші Захисники, які підуть у цивільний сектор, розвивали економіку України, а ми їх підтримували і надавали для цього відповідні інструменти».
Також міністр у справах ветеранів України наголосила на важливості створення дієвої системи переходу з військової кар’єри на цивільне життя.
«Держава має інституалізувати питання переходу з військової кар’єри до цивільного життя, який є у всіх провідних країнах світу. Над цим має працювати весь Уряд, адже частина питань перебуває, наприклад, у площині Міністерства соціальної політики України, а частина – у силових відомств», – зазначила Юлія Лапутіна.
Крім цього, очільниця Мінветеранів розповіла про формування державної ветеранської політики, відновлення людського потенціалу, яким є Захисники і Захисниці України, та впровадження дієвого механізму підтримки ветеранського підприємництва через діяльність Українського ветеранського фонду.
Детальніше – в інтерв’ю, що приведено нижче.