портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект від 11 лютого 2021

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР”

Міністерством у справах ветеранів України розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР”.

Метою проєкта постанови є створення умов для реалізації права на першочергове забезпечення жилою площею осіб, які у період до набрання чинності Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Верховною Радою України 4 грудня 2019 року прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції” № 329-IX (далі – Закон № 329-IX), який передбачає включення до переліку учасників бойових дій осіб, які у період до набрання чинності Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення не менше 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення, у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією України, Службою безпеки України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

У зв’язку із прийнятими змінами, відповідно до Закону № 329-IX, розширено відповідні державні соціальні пільги та гарантії на зазначених вище осіб та членів їх сімей, у т. ч. право на першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Разом з тим, порядок забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, регулюється нормами статті 60 Житлового кодексу Української  РСР та постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради
від 11 грудня 1984 року № 470 “Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР” (далі – Правила обліку).

Так, пунктом 13 Правил обліку визначено перелік осіб, які потребують поліпшення житлових умов, зокрема, підпунктом 8 віднесено тільки таку категорію осіб, як внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та особи з інвалідністю внаслідок  війни, визначені в пунктах 10-14 частини другої статті 7, та члени їх сімей, а також члени сімей загиблих, визначені абзацами четвертим - восьмим, чотирнадцятим, шістнадцятим - двадцять другим пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус  ветеранів війни,  гарантії  їх соціального захисту”.

З огляду на викладене, з метою реалізації Закону № 329-IX, Мінветеранів пропонує урегулювати питання шляхом внесення змін до постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 року № 470, доповнивши перелік осіб з числа учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях та не увійшли до складу офіційних формувань.

Письмові пропозиції та зауваження до проєкта постанови можна подавати до 25 лютого 2021 р. на електронну адресу: zhytlo@mva.gov.ua та control@mva.gov.ua з подальшим направленням паперового варіанту на поштову адресу: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.

Консультації з питання, що винесено на обговорення надаються за телефоном: (044) 281-08-37.

Відповідальна особа від Мінветеранів – Недиба Олена Олександрівна.

Проєкт постанови.docx

Пояснювальна записка.docx

Порiвняльна таблиця.docx

Звіт про результати громадського обговоренняOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux