«Жінка, яка на рівні з чоловіком захищає країну, – запорука національної стійкості та безпеки», – Юлія Лапутіна
Гендерна рівність та однакові спроможності зокрема й у питаннях оборони держави – запорука національної стійкості та безпеки.
Про це заявила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна на V Українському жіночому конгресі.
Очільниця Мінветеранів взяла участь у дискусії «Роль жінок у встановленні миру та безпеки», на якій обговорювалося становище жінок у секторі безпеки та оборони та залучення жінок, зокрема ветеранок, до участі у всіх процесах в Україні на різних рівнях.
«Рівність можливостей чоловіків та жінок у країні, де восьмий рік йде війна, це – рівність у захисті країни. Жінка на рівні з чоловіком може піти захищати країну, і це – запорука національної стійкості, національної безпеки та розвитку спроможностей, – зазначила Юлія Лапутіна. – У нас багато гідних жінок, які працюють у Збройних силах України, Силах Спеціальних операцій та інших бойових підрозділах, достатня кількість досвідчених військовослужбовиць, які брали участь у бойових діях. У боях виросло покоління жінок, яке заслуговує на звання бойового генерала».
За словами міністерки у справах ветеранів, держава має працювати над тим, щоб жінки йшли на службу, розуміли, що таке армія та які спроможності надає їм держава у задоволенні потреб захисту країни.
Також Юлія Лапутіна зазначила, що Уряд повністю залучений до вирішення гендерних питань.
«Якщо дивитися ретроспективно, то та ситуація, яку ми маємо зараз, у порівнянні з 2014 роком, – набагато краща. І це сталося завдяки підтримці міжнародної спільноти та активним діям жінок у всіх секторах», – підкреслила очільниця Мінветеранів.
Юлія Лапутіна наголосила, що саме забезпечення рівних прав та можливостей, залучення жінок до всіх процесів, зміцнює стійкість української нації.
«У 2014 році, коли ми знаходилися у зоні проведення Антитерористичної операції, зрозуміли що комунікація та діалог – дуже важливі речі. У 2015-му ми разом з Офісом проєктів ОБСЄ провели перший діалоговий майданчик у Краматорську – «Відновлення через діалог». Але чому у нас за сім років війни і діалогів досі немає миру? Тому що Росія, країна-агресор, має і буде мати на меті захопити Україну. Поки ми не переможемо і не отримаємо контроль над нашими територіями, поки не вийдемо на кордони, – жоден діалог не допоможе, – наголосила Юлія Лапутіна. – Миробудування – це постконфліктний процес, його не буває там, де ще триває війна. Поки ми не будемо залучати жінок на всіх щаблях для донесення всьому світові, що Росія – агресор, ми не зможемо відбудувати мир. Більше жінок у політиці, економіці, бізнесі, правоохоронній, дипломатичній та військовій сфері, місцевому самоврядуванні, які несуть цінності українського громадянського суспільства, означатиме, що ми зміцнюємося».
На завершення свого виступу міністерка у справах ветеранів наголосила, що мир у війні має настати лише на умовах України.
«Робимо країну сильнішою, будемо рівними. Хочу, щоб кожен з тих, хто має певні напрацювання, став амбасадором у тому місті, тій громаді, у якій живе. Наша єдність і сила буде запорукою того, що мир настане на умовах України: зі збереженням суверенітету та цілісності держави», – сказала Юлія Лапутіна.
Довідково. Український Жіночий Конгрес є постійнодіючою публічною платформою, яка формує порядок денний з ґендерної політики для Верховної Ради України, Уряду, місцевих громад, приватного та громадського секторів та медіа-спільноти.