Юлія Лапутіна поінформувала Посла Естонії в Україні про проєкти Мінветеранів та запросила до співпраці


У середу, 21 вересня, міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні Каймо Кууском. Участь у заході також взяв заступник міністра з питань європейської інтеграції Ігор Яременко та Аташе з питань оборони Посольства Естонії Ееро Кіннунен.  

На початку зустрічі Юлія Лапутіна висловила вдячність за всі зусилля Естонії, спрямовані на підтримку України під час повномасштабної збройної агресії рф. Зокрема, про виділену фінансову, гуманітарну та військову допомогу нашій країні, а також за прихисток та підтримку українських громадян. 

Очільниця Мінветеранів наголосила, що з продовженням російсько-української війни суттєво збільшується кількість громадян, які боронять країну у лавах ЗСУ та інших силових відомствах. 

“Тому Мінветеранів за повної підтримки нашого Президента, Уряду впроваджує якісно нову державну ветеранську політику. Серед пріоритетів наразі – створення дієвої системи переходу з військової кар’єри до цивільного життя, що передбачає медичну та психологічну реабілітацію, перекваліфікацію і працевлаштування, соціальний захист, житлове забезпечення ветеранів та їхніх родин. Українські Захисники і Захисниці мають знати, що після перемоги та демобілізації про них подбає держава, і ми невпинно працюємо над цим”, – наголосила міністр.

Поінформувала Юлія Лапутіна і про низку важливих проєктів в галузі медичної та психологічної реабілітації ветеранів, які реалізує Міністерство у межах впровадження нової ветеранської політики. Зокрема, за ініціативи Мінветеранів цьогоріч в Україні було максимально спрощено механізм надання психологічної допомоги українським ветеранам та членам їхніх сімей через формування Реєстру медзакладів – постачальників таких послуг. Наразі до нього включено 25 закладів, законтрактованих з Мінветаранів. А послуги з психологічної реабілітації за новим механізмом отримали вже понад 1500 Захисників та Захисниць та їхніх рідних.

Також Юлія Лапутіна розповіла Пану Послу й про ініціативу створення в Україні науково-практичного центру психічного здоров’я “Бородянка–Центр” на базі зруйнованого російськими загарбниками центру соціально-психологічної реабілітації населення у селищі міського типу Бородянка на Київщині. У закладі буде надаватися кваліфікована допомога за стандартами провідних країн, а також вивчатимуться феномени нелюдськості та геноциду, до яких вдалася армія рф по відношенню до Українського народу.

Заступник міністра з питань європейської інтеграції Ігор Яременко поінформував Посла Естонії про щорічний забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України". Щорічний спортивний захід започаткував у 2018 році батько загиблого Героя російсько-української війни, «кіборга» Олексія Дурмасенка Олег Дурмасенко спільно з Таїсією Братасюк та Дмитром Примаченком.

Кожного року тисячі українців беруть в участь в Забігу, щоб вшанувати пам'ять тих, хто загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України, а також продемонструвати вдячність рідним полеглих Воїнів.

Він наголосив, що цьогорічний Забіг за підтримки Мінветеранів вперше за історію свого існування проходить не тільки в Україні, а й за кордоном. 

“Цього року ми вирішили масштабувати дану подію й серед інших країн, аби привернути більшу увагу світу до наших Воїнів-героїв, вшанувати їхню пам’ять. Тому разом із Міністерством закордонних справ України ми звернулися до наших країн-партнерів з відповідною пропозицією”, – розповів заступник міністра Ігор Яременко.

Зокрема, Забіг вже відбувся в Азербайджані, Грузії, Угорщині, Чехії. А на цьому тижні 24-25 вересня він пройде у Франції, Болгарії, Словаччині. Невдовзі долучаться й інші країни ЄС та світу. 

Ігор Яременко висловив прохання Пану Послу підтримати ініціативу Міністерства щодо проведення забігу, зокрема, у Таллінні, у разі підтримки заходу з боку місцевої влади та Уряду Естонії.

Зі свого боку  Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск висловив вдячність Юлії Лапутіній за надану інформацію, запевнив про підтримку нашої країни та зацікавленість у співпраці у проєктах Мінветеранів. За результатами зустрічі було домовлено про подальший діалог та налагодження співпраці з розвитку ветеранської політики.