“У нашому ветерансько-волонтерському закладі створюються сім'ї”, – ветеран із Дніпра розвиває власний бізнес за сприяння Мінветеранів

Андрій Сарвіра подався на конкурсну програму #Варто від Українського ветеранського фонду Мінветеранів та отримав 860 тисяч гривень на розвиток свого ресторану. Під час робочої поїздки до Дніпра міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна особисто завітала до First Wave.

Андрій у 2015-му добровольцем став на захист України. Після демобілізації вирішив зайнятися підприємництвом, відкривши у Дніпрі піцерію під відомим брендом. Згодом ветеран заснував новий заклад у центрі – First Wave, та однойменну броварню. До того ж ветеран регулярно перетворює свій заклад на волонтерський штаб.

За отримані кошти ми розширили приміщення, облаштували сцену та закупили обладнання – тож у нас регулярно виступають стендапери, проходять концерти, тут збирається ветеранська спільнота. У нашому ветерансько-волонтерському закладі навіть створюються сім'ї, у деяких вже й діти є”, – розповідає Андрій Сарвіра, показуючи свій ресторан очільниці Мінветеранів.

За час своєї роботи First Wave став прикладом соціально відповідального ветеранського бізнесу. Тут можна смачно поїсти та випити каву, а також стати учасником вечірок, благодійних та волонтерських заходів. Команда закладу підтримує соціальні ініціативи, зокрема, годують переселенців та збирають кошти на підтримку ЗСУ.

“Я вважаю, що програма фінансової підтримки від фонду Мінветеранів – це кращий проєкт за всю історію існування ветеранів в Україні, – ділиться своїми враженнями Захисник щодо участі у проєкті УВФ. – Така легкість та зручність подачі заявки на участь дуже відрізняється від інших програм та грантів. Тут було все максимально зрозуміло і прозоро”.

Український ветеранський фонд Мінветеранів спеціально розробляв конкурсі програми з фінансової підтримки такими, щоб вони були максимально зручними та доступними для ветеранської спільноти, каже Юлія Лапутіна.

Ми розуміємо, що більшість ветеранів-підприємців не можуть конкурувати з іншими представниками бізнесу в умовах та складних процедурах для отримання грантів. Вони захищали нашу країну зі зброєю в руках, тому наше завдання – максимально спростити для них умови доступу до фінансування на започаткування та розвиток власної справи”, – наголосила Міністр.

Андрій Сарвіра створив бізнес та команду команду, яка націлена на результат. Тут працюють переселенці з Маріуполя та Сєвєродонецька, які там були кухарями, офіціантами, барменами. Ветеран запросив їх до себе на роботу, відтак вони стали новою командою First Wave, яка щодня гостинно зустрічає відвідувачів затишному закладі у центрі Дніпра.

Насправді, ми дуже раді, що ви взяли участь у нашій конкурсній програмі. У вас чудовий заклад, який поєднує і ветеранство, і волонтерство. Ви працюєте на економіку нашої країни, сплачуєте податки і, що не менш важливо – працевлаштовуєте побратимів та вимушених переселенців. Це дійсно варте поваги і всілякої підтримки зі сторони держави та суспільства”, – підкреслила Юлія Лапутіна.