У Мінветеранів вручили посвідчення УБД добровольцям, які допомагали звільняти Київщину

Йдеться про українських Захисників – цивільних осіб, які в перший місяць повномасштабного російського вторгнення – з 24 лютого по 25 березня 2022 року – самостійно або у складі добровольчих формувань стали на захист України, проте не були оформлені до складу будь-яких військових формувань або правоохоронних органів.

Посвідчення учасника бойових дій (УБД) Захисникам – добровольцям, яким Міжвідомчою комісією, що діє при Мінветеранів, надано відповідний статус.

Ці цивільні особи у перші дні війни за покликом серця стали захист рідної країни. Разом із силами безпеки і оборони вони вибивали російських окупантів з Київської області та інших регіонів країни. Завдяки плідній комунікації та співпраці добровольців з підрозділами ЗСУ та Національної гвардії вдалось зупинити ворога на підступах до Києва”, – зазначив директор Департаменту соціальної роботи Мінветеранів Руслан Приходько.  

Нагадаємо, що за ініціативи Мінветеранів було врегульовано питання щодо надання статусу УБД добровольцям – цивільним особам, які брали безпосередню участь у захисті України, проте не були оформлені до складу будь яких сил безпеки та оборони. Відтак, при Міністерстві працює Міжвідомча комісія, яка розглядає документи для присвоєння таким особам відповідного статусу.

Докладніше про те, як отримати статус УБД після 24 лютого 2022 року – за цим посиланням.