У Черкасах встановили меморіал загиблим воїнам

У Черкасах, на площі Слави, відкрили Меморіальний комплекс загиблим Героям, які віддали свої життя за незалежність та територіальну цілісність України.

На церемонії відкриття зібралися ветерани АТО/ООС, сім’ї загиблих, військовослужбовці, представники місцевої влади та громадськість.

Пам’ятний знак виготовлено за ескізом доньки загиблого в 2014 році бійця батальйону «Донбас» Володимира Ложешнікова, Дар’ї. У центрі композиції пам’ятника – коване дерево та скульптури воїнів, поряд з ними - гранітні плити з іменами тих, хто не повернувся з війни.

– Сьогодні знаковий день для всіх нас. Я дуже вдячна, що ідея доньки воїна була прийнята і втілена у життя, – сказала Олена Ложешнікова, член ради родин загиблих при Мінветеранів, дружина загиблого героя Володимира Ложешнікова.

Під час заходу було оголошено імена всіх загиблих в АТО/ООС черкащан та відбулася поминальна панахида за загиблими Героями.

Нагадуємо, що авторка проєкту Дар’я Ложешнікова стала переможницею міського конкурсу з розробки концепції меморіального комплексу пам’яті учасників АТО, який відбувся у 2018 році.

 Її ідею у життя втілювали скульптор В’ячеслав Федорченко (фігури «Воїн-захисник» та «Воїн з мечем»), ковалі Володимир Погребняк та Анатолій Плахотнік (металеве «Древо Життя»), інформаційні гранітні стели виготовив Олексій Альбін.