портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Представники Великої Британії поділилися з командою Мінветеранів досвідом формування ветеранської політики

опубліковано 10 лютого 2023 року 14:39

У четвер, 9 лютого, відбулася відеоконференція команди Міністерства у справах ветеранів України з представниками Міністерства оборони Великої Британії та Міністерства у справах військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей Великої Британії.

Під час заходу британські партнери поділилися своїм досвідом у створенні та функціонуванні системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Над розробкою і впровадженням в Україні такої системи наразі ведуть роботу фахівці Мінветеранів у співпраці з дотичними міністерствами й силовими відомствами із залученням найкращого світового досвіду.  

Участь у зустрічі взяли заступник міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Ігор Яременко, заступник міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита,  заступник міністра Євген Котик, очільники та фахівці профільних підрозділів Мінветеранів та Міноборони України. Захід організовано Посольством Великої Британії в Україні.

Під час відеоконференції представники Міністерства оборони Великої Британії презентували особливості функціонування британської системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя, її спроможності та виклики за сучасних умов. Наразі у країні майже 2,4 млн ветеранів, і за словами британських фахівців, система ветеранської політики забезпечує потреби ветеранів та їхніх сімей протягом 10 років після звільнення особи з військової служби.

Вона включає надання комплексних послуг із медичної та психологічної реабілітації, перекваліфікації й сприянні у працевлаштуванні, забезпеченні житлом, фінансової підтримки. Цим займаються не лише державні установи, а й відповідні благодійні фонди. У країні існує понад 2000 установ, які надають відповідні послуги та допомогу військовослужбовцям, ветеранам у процесі переходу від військової служби до цивільного життя. Крім того, Міністерство оборони може закріплювати персонального менеджера за ветераном для забезпечення доступу до всіх належних програм та послуг, розповіли британські фахівці.

Учасники відеоконференції обмінялися своїми думками та пропозиціями щодо розробки української моделі системи переходу від військової кар'єри до цивільного життя відповідно до сучасних умов.

“В Україні ветерани та їхні родини являтимуть досить велику і впливову групу населення. І тому розробка стратегії щодо ефективної інтеграції нинішніх Воїнів у цивільне життя має велике значення для України, – зазначив у своєму слові представник Посольства Великої Британії. – Нинішні військовослужбовці і майбутні ветерани матимуть багато потреб після повернення до цивільного життя. Це – відновлення фізичного і ментального здоров'я,  працевлаштування,  надання житла, соціальні гарантії. Тому усі міністерства України, які залучені до розробки системи переходу, мають плідно співпрацювати, щоб розробити належний “пакет послуг”, що забезпечить підтримку цих мужніх чоловіків і жінок, які наразі захищають країну”.

“Після військової перемоги України значно збільшиться кількість ветеранів, членів їхніх сімей та родин загиблих Воїнів. Ми маємо впровадити в Україні масову і ефективну систему переходу, яка дозволить цим людям якісно інтегруватися в економіку та суспільство. Мінветеранів зараз веде активну роботу над картою переходу, залучаючи дотичні міністерства та відомства. У межах цього ми також працюємо над цифровізацією послуг для ветеранів та їхніх родин, щоб їх отримання було швидким, простим, доступним кожному через мобільні додатки чи онлайн ресурси”, – зауважила заступниця міністра Тетяна Калита.

“Сьогодні Україна і Велика Британія на високому рівні співпрацюють у напрямку безпеки. Політика захисту ветеранів є частиною політики безпеки країни. Ми вдячні Посольству та Уряду Великої Британії за можливість тісної співпраці з ветеранських питань між нашими відомствами", – наголосив заступник міністра Ігор Яременко.

За підсумками заходу українська і британська сторони домовилися підтримувати активні контакти між фахівцями відомств та провести низку офлайн зустрічей для поглиблення співпраці.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux