Питання розвитку протимінної діяльності обговорили керівництво Мінветеранів та представники ОБСЄ в Україні

Питання розвитку протимінної діяльності та перспективи успішної інтеграції у приймаючі громади вимушених переселенців  обговорили з представниками ОБСЄ в Україні під час зустрічі у Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. 


Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Генрік Вілладсен зазначив важливість допомоги людям, постраждалим на сході та запевнив у подальшій підтримці України та продовженні роботи над спільними проектами.


«ОБСЄ надає підтримку необхідним реформам для розбудови стабільного та демократичного майбутнього України та допомагає здолати виклики, що постали у часи кризи», – зазначив Генрік Вілладсен. 

Заступник Міністра з питань євроінтеграції Олексій Ілляшенко також підкреслив важливість співпраці, особливо щодо тимчасово окупованих територій, та запевнив у намірі її продовжувати та розвивати.

«Для Мінветеранів є пріоритетом безпека своїх громадян та забезпечення їхніх прав і свобод, не залежно від того, по якій бік КПВВ вони проживають. Окрема увага приділена питанню протимінної діяльності, – акцентував Олексій Ілляшенко. – У світі ще не винайшли способу швидкого очищення від вибухонебезпечних залишків війни, однак ми можемо запобігати нещасним випадкам серед місцевого населення за допомогою спеціального маркування забруднених територій та відповідного навчання, в першу чергу, дітей».

Крім того він звернув увагу на важливість успішного запровадження механізмів для посилення суспільної злагоди у громадах, в які інтегруються внутрішньо переміщені особи. 

Зустріч мала робочий характер і в ній взяли участь представники профільних підрозділів Міністерства та учасники проектів ОБСЄ в Україні «Розвиток потенціалу України з протимінної діяльності» та  «Діалог заради реформ і суспільного єднання в Україні». Сторони домовились продовжувати та розвивати започатковані проекти, особливо ті, які стосуються протимінної діяльності на сході України, а також домовились про низку подальших технічних зустрічей.