Олексій Ілляшенко передав Міністерству юстиції України 300 довідників для роботи з ветеранами

Сьогодні, 30 жовтня, заступник міністра у справах ветеранів України з європейської інтеграції Олексій Ілляшенко передав Міністерству юстиції України 300 довідників «Невидимі наслідки війни. Як розпізнати? Як спілкуватись? Як допомогти подолати?».

Участь у заході взяли заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, начальник Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Сергій Гречанюк, керівниця Програми НАТО-Україна Олександра Огороднікова, менеджер Програми НАТО-Україна Крістофер Штаудт та головна лікарка ДЗ «Госпіталь ветеранів війни «Лісова поляна» Міністерства охорони здоров’я України Ксенія Возніціна.     

Посібник розроблений фахівцями Центру ментального здоров’я госпіталю ветеранів війни «Лісова поляна»  на основі практичної роботи з ветеранами війни та членами їхніх сімей, узагальнення наукового підходу та міжнародного досвіду.

Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька висловила вдячність Міністерству у справах ветеранів за виявлену ініціативу щодо довідників.

 – Наші відомства розпочали велику спільну роботу щодо підтримки ветеранів і для нас важливо, щоб надані сьогодні матеріали реально запрацювали, як інструменти допомоги людям, – зазначила Олена Висоцька.

«Невидимі наслідки війни…» надруковані за участі Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на професійну цивільну Представництва НАТО в Україні.

За словами Олексія Ілляшенка, довідник у доступній формі пояснює методику розв’язання складних питань на практиці:

– Дане видання містить покрокову інструкцію з виявлення та рекомендації подолання негативних психологічних явищ у людини, яка пройшла війну. Довідник також цінний тим, що призначений для використання широким колом користувачів, а не лише  профільними спеціалістами з психології. Разом із книгами, для поширення серед ветеранів та працівників, ми передаємо роздруковані QR-коди, які містять посилання на сторінку даного видання в інтернеті. Таким чином довідник буде ще доступнішим.

 Посібники будуть розповсюджені серед працівників Державної кримінально-виконавчої служби для використання у роботі з ветеранами в місцях позбавлення волі та центрах пробації.

Інші статті