Олександр Терещенко: «Моральний обов’язок кожного українця – віддати шану Захисникам своєї країни»

Про це заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Терещенко сказав під час ефіру Радіо Армія-ФМ https://www.youtube.com/watch?v=yWAwKr_6cZM.

Як розповів Олександр Терещенко, 29 серпня 2014 року, в районі Іловайська, від рук російських окупантів загинуло понад 200 українських воїнів. Саме тому розпорядженням Уряду ця дата визначена як День пам’яті захисників України. Мета цього дня – впровадити в українському суспільстві нові традиції з вшанування пам’яті воїнів-захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. День пам’яті офіційно встановлено минулого року, але на державному рівні Україна відзначає його вперше.

– Складаючи план цього важливого дня, ми, у першу чергу, враховували ініціативи громадськості. Тому що, на мою думку, те, що спускається з високих кабінетів, зазвичай є формальностями, які не надто сприймаються суспільством. Той факт, що офіційно День пам’яті відзначається вперше, не означає, що українці не відзначали його раніше у той чи інший спосіб, – зазначив заступник міністра.

За словами Олександра Терещенка, країна продовжує платити за свою незалежність надзвичайно високу ціну. Тому українське суспільство має вшанувати загиблих і підтримати тих, хто назавжди втратив найдорожче – своїх близьких та рідних:

– Це моральний обов’язок кожного українця – віддати шану тим, хто в боротьбі за незалежність втратив життя і здоров’я. Закликаю всіх вийти цього дня до місць проведення урочистих заходів, до пам’ятників і місць поховання наших захисників і схилити голову на вшанування пам’яті. З вшанування починається патріотичне виховання молоді.

Відповідно до затвердженого Урядом Плану заходів, 29 серпня по усій території України передбачено приспущення Державного прапору України, а в кожному місті та селі передбачається покладання квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків та місць поховань захисників України. Однією із традиційних та водночас емоційних форм вшанування пам’яті є хвилина мовчання.

– О 10:00 буде оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання, і я прошу кожного, де б ви не були, зупинитися та вшанувати пам'ять героїв, які віддали своє життя за волю та незалежність України, – сказав Олександр Терещенко. – Нинішнім символом пам’яті про захисників України став сонях. 2014 року активні події російсько-української війни розгорталися на полях стиглих соняхів. І саме під цими соняхами сотні захисників України поклали своє життя в боротьбі з ворогом. Одягніть у цей день знак соняху на свій одяг і продемонструйте шану та повагу загиблим.

Ознайомитися з планом проведення заходів Дня пам’яті захисників України можна за посиланням

Інші статті