Міжнародне співробітництво Мінветеранів: Понад 800 Захисників та членів їхніх родин пройшли професійну перепідготовку у межах проєкту «Норвегія – Україна»

У межах осіннього семестру проєкту «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS) з професійної перепідготовки та соціальної адаптації ветеранів, військових, членів їхніх родин та сімей загиблих 804 людини пройшли навчання.

Семестр стартував у вересні 2021 року та тривав три місяці. Навчання проходили у 22 містах України із залученням 19 університетів і 18 громадських організацій.

За результатами семестру 804 учасники (590 Захисників та 214 членів родин військових) отримали сертифікати про успішне завершення перепідготовки.

Найпопулярнішим напрямом серед учасників проєкту став «Малий бізнес, менеджмент підприємницької діяльності» (64% слухачів). Також перепідготовка велася за напрямами «Інформаційні технології, візуальна реклама, англійська мова в бізнесі» (14%), «Аграрний менеджмент» (8%), «Енергозбереження, ресурсоефективність» (7%), «Безпека підприємницької діяльності» (4%), «Стратегічний розвиток територіальних громад» (3%).  

Зазначимо, що станом на 31 грудня 2021 року 450 випускників проєкту (56%) працевлаштувалися, а 63 (7,8%) – зареєструвалися як приватні підприємці.

Наприкінці семестру в усіх містах, де реалізовувався проєкт, було проведено урочисті випуски слухачів. У заходах взяли участь представник Посольства Королівства Норвегія, представники Міністерства у справах ветеранів України, МФСА та місцевої влади.

Нагадаємо, проєкт «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» від 30 березня 2020 року виконується відповідно до договору між Nord університетом (Буде, Королівство Норвегія) та Міжнародним фондом соціальної адаптації (МФСА, Київ). Його активна фаза розпочалася у лютому 2021 року.

У 2020 році між Мінветеранів та організаторами проєкту «Норвегія-Україна» було підписано меморандум про співпрацю. Згідно з документом до організації програми долучилися регіональні відділи Мінветеранів, які стали координаторами проєкту з професійної перепідготовки та навчання цивільним спеціальностям в областях.

Проєкт з професійної перепідготовки є дуже важливим у формуванні та реалізації ветеранської політики.

«Одним із пріоритетів діяльності Міністерства є створення можливостей для успішного перенавчання Захисників і Захисниць, отримання ними нового фаху, а надалі – успішного працевлаштування, – розповіла міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. – У співпраці з міжнародними партнерами Мінветеранів започаткувало декілька напрямів з реінтеграції ветеранів. Один з них – це комплексна програма переходу від військової кар’єри до цивільного життя. І у цьому нам дуже допомагає наука, освітні ветеранські проєкти».

Очільниця Мінветеранів зазначила, що інклюзивне та доступне освітнє середовище, у якому кожен, незалежно від віку та стану здоров’я, може самовдосконалюватися протягом життя – один із принципів побудови безбарєр’ного суспільства.

Нагадаємо, протягом 2021 року 3328 Захисників отримали послуги з професійної освіти. Мінветеранів уклало договори про співпрацю з 28 закладами вищої освіти та продовжує реалізовувати практику з забезпечення успішної соціальної реадаптації ветеранів війни і створення сприятливих передумов переходу від військової служби до цивільного життя.