Мінветеранів і Товариство Червоного Хреста України об’єднають зусилля для підтримки в карантинний період ветеранів з інвалідністю та тих, хто залишився на самоті


 Сьогодні, 26 березня 2020 року, за ініціативи Мінветеранів, відбулася зустріч Міністра у справах ветеранів України Сергія Бессараба з генеральним директором Товариства Червоного Хреста України Лілією Білоус.

 Під час зустріч було обговорено ряд питань щодо співпраці та прийнято рішення вже зараз мобілізувати зусилля територіальних органів Мінветеранів та з регіональними представництвами Червоного Хреста, для підтримки на період вимушеного карантину ветеранів з інвалідністю, самотніх та родин загиблих.

«Перед нами спільна місія – захист і допомога постраждалим внаслідок війни. І в цей непростий час ми маємо об’єднувати зусилля. Міністерство у справах ветеранів – один із наймолодших органів державної виконавчої влади, тому ми готові та зацікавлені у співпраці з організаціями, які мають відповідний досвід і можливість допомогти», - сказав під час зустрічі Сергій Бессараб.

Міністр подякував представникам Червоного Хреста України за ефективну співпрацю з Управлінням цивільно військового співробітництва ЗСУ протягом останніх шести років  та наголосив на важливості налагодити співпрацю  Червоного Хреста з ветеранськими організаціями і започаткувати розвиток спільних ініціатив.

В свою чергу, Генеральний директор Товариства Червоного Хреста в Україні Лілія Білоус відзначила, що для Товариства це - знаково, бути першою неурядовою організацією, з якою міністр одного з наймолодших в Україні міністерств ініціював та провів зустріч.

 Також обговорили роботу Служби розшуку Червоного Хреста, яка багато років працює з родинами зниклих безвісті, в тому числі зниклих під час війни на Сході.

Зокрема, було вирішено створити координаційну групу і запросити до неї усі органи влади і громадські організації, які займають даним питанням.

Крім того, під час зустрічі обговорили питання можливості залучення ветеранів АТО/ООС до бригад швидкого реагування Червоного Хреста, які надають постраждалим першу допомогу та беруть участь у рятувальних роботах.

«Ветерани, це - люди, які мають військовий досвід і унікальні навики реагування в ситуаціях, що вимагають швидких дій та прийняття рішень і сьогодні можуть їх застосувати допомагаючи мирному населенню України», - зазначив Сергій Бессараб.

Інші статті