Маємо популяризувати спорт як інструмент реабілітації та соціальної інтеграції ветеранів війни, - Світлана Кашенець

На цьому заступниця Міністра у справах ветеранів України наголосила під час візиту на Львівщину, де відвідала відновлювальний навчально-тренувальний збір Національної збірної України Invictus Games 2023 та Західний реабілітаційно-спортивний центр. Також Світлана Кашенець обговорила з представниками місцевої влади та спортивних центрів розвиток подальшої співпраці з Мінветеранів у питанні психологічного відновлення і реабілітації Захисників та Захисниць, а також бачення системи партнерства.

Нагадаємо, що при організаційній підтримці Мінветеранів та сприянні Мінмолодьспорту, Українського центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» команда українських ветеранів та військовослужбовців, які брали участь в Іграх Нескорених у Дюссельдорфі, проходять відновлювальний навчально-тренувальний збір. Тренування Нескорених, які пробують себе в нових видах адаптивного спорту, відвідала заступниця Міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець.

«Під час проведення відновлювального навчально-тренувального збору Мінветеранів визначає наступні кроки щодо підготовки ветеранів війни до участі у міжнародних змаганнях та інших спортивних заходах, а також вивчає аспекти підготовки кваліфікованих фахівців у сфері фізичної культури і спорту в частині особливостей роботи з ветеранами війни та можливості залучення учасників Національної збірної команди. Адже ми маємо популяризувати спорт як інструмент реабілітації та соціальної інтеграції ветеранів війни», - зауважила заступниця Міністра.

Також у ході робочої поїздки Світлана Кашенець відвідала Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІУ, де створено інклюзивне середовище для забезпечення спортивної підготовки паралімпійців, дефлімпійців, неолімпійців та олімпійців, а також для проведення спортивних змагань та заходів із фізкультурно-спортивної реабілітації людей з інвалідністю.

Унікальний центр з 2006 року розвиває Валерій Сушкевич – Президент Національного комітету спорту інвалідів України:

«Ми почали роботу з воїнами з 2014 року. І тоді офіцери НАТО, які досліджували роботу реабілітаційних центрів, назвали Західний реабілітаційно-спортивний центр кращим. Актуальність нашої роботи полягає в тому, що люди, які повернулися з фронту з ампутаціями рук, ніг, з черепно-мозковою травмою або незрячі, часто кажуть, що життя закінчилось. Адже зашити рани – це ще не повернути людину до життя. Тут же розроблено методику в мультидисциплинарній команді, яка забезпечує потужний результат і повертає людину до життя. І ми маємо велике сподівання на подальшу співпрацю з Мінветеранів і поєднання зусилля в тому, щоб повернути до життя хлопців, які захистили нас».

Познайомився із працівниками центру та поспілкувався із командою Нескорених і заступник Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний:

«Окрім фаховості реабілітологів центру, окремої згадки заслуговує його інфраструктура, що сьогодні є продуманим до дрібниць еталоном безбарʼєрності. Також ми розповіли про наші проєкти, в рамках яких залучаємо ветеранів та членів їх сімей до занять оздоровчою руховою активністю та здорового способу життя. Запросили бійців до нашої команди, щоб їх приклад, та потужна харизма спонукали та допомогли повертати до повноцінного активного життя наших поранених Героїв».

За словами начальника Львівської ОВА Максима Козицького, область підтримує та запроваджує Всеукраїнську стратегію безбарʼєрності, яку ініціювала Перша Леді – Олена Зеленська. У співпраці з органами влади різних рівнів, а також із партнерами регіональна влада працює над тим, щоб Львівська область стала областю рівних можливостей для всіх.

«Цей центр за показниками, визначеними Конвенцією ООН «Про права осіб з інвалідністю», є унікальною реабілітаційно-оздоровчою базою України. Всі об’єкти Центру – від готелю до біатлонно-лижних трас, спортивних споруд, реабілітаційно-оздоровчих будівель – будуються і працюють як безбар’єрні об’єкти європейського та світового рівня. Є ліфти, пандуси, усі україномовні написи дублюють англійською мовою та шрифтом Брайля. Дуже цінно було почути побажання та пропозиції від членів збірної України «Ігор Нескорених» щодо розвитку спортивної інфраструктури для людей з інвалідністю на Львівщині. Обовʼязково врахуємо їх під час реалізації проєкту «Ліга Нескорених», – зазначив Максим Козицький.

На завершення зустрічі Світлана Кашенець подякувала колегам і партнерам за співпрацю та висловила сподівання щодо подальшого партнерства:

«Окремо хочу подякувати Міністерству молоді та спорту України, Українському центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» та керівництву Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ за підтримку під час організації та проведення відновлювального навчально-тренувального збору національної збірної команди України за результатами участі у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених» у 2023 році».