До Конгресу США внесли законопроєкт, що засуджує «утиски Росією віруючих у Криму і на Донбасі»

Конгресмени США Джо Вілсон і Еммануель Клівер внесли до Конгресу законопроєкт про підтримку свободи віросповідання на території України, в якій засуджуються утиски Росією віруючих в ОРДЛО і окупованому Криму.

Вілсон і Клівер є членами Гельсінської комісії США. Голова Гельсінської комісії, сенатор Роджер Вікер планує внести подібний законопроєкт в Сенат наступного тижня, мовиться в повідомленні Гельсінської комісії, повідомляє українська служба «Голосу Америки».

«Кремль переслідує мирні релігійні громади в окупованому Криму і контрольованих його представниками частинах Донбасу навіть більш жорстко і широко, ніж на території Росії. Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне право і міжнародні зобов'язання щодо поваги і захисту релігійних свобод. Беззаконня Кремля має наслідки, що означатиме правосуддя для народу України», – зазначив Клівер.

«Понад п'ять років Росія незаконно окуповує Крим і контролює частину Донбасу збройними формуваннями, якими вона командує. Службовці і найманці Кремля викрадають, заарештовують і катують людей в цих регіонах за їхню віру. Російські чиновники винні, і цей законопроєкт допоможе залучити їх до відповідальності», – каже конгресмен Вілсон.

Порушення, зазначені в законопроєкті, які Росія здійснює на окупованій і контрольованій території, здебільшого спрямовані проти Православної церкви України, раніше відомої, як Українська Православна Церква Київського патріархату, Української греко-католицької Церкви, протестантів і Свідків Єгови.

Згідно із законопроєктом, президент Сполучених Штатів буде зобов'язаний брати до уваги порушення прав віруючих і на окупованих і контрольованих Росією територіях при вирішенні, чи вносити Росію до переліку країн, дії яких викликають особливе занепокоєння в цій сфері.

Законопроєкт роз'яснює, що Росія несе відповідальність за порушення на територіях, які вона окупувала або контролює, повідомляє Гельсінська комісія США.

Нагадаємо, міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда під час зустрічі, ініційованої головою Кримської єпархії Православної церкви України, архієпископом Климентом повідомила, що Україна моніторитиме дотримання прав людини на свободу світогляду і віросповідання на території окупованого Криму, і вживатиме відповідних заходів, фіксуючи порушення.

Минулого тижня Климент повідомив, що написав заяву в російську поліцію про крадіжку церковного майна з Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі.

Глава Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Єпіфаній просив президента Володимира Зеленського, Кабінет міністрів і правоохоронні органи вжити заходів для припинення тиску на ПЦУ в Криму.

Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент 7 грудня повідомив Крим.Реалії, що приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі обікрали. У зв'язку з цим Климент написав заяву в російську поліцію.

Арбітражний суд Центрального округу Калуги 14 листопада відхилив касаційну скаргу представників Кримської єпархії Православної церкви України. Представники ПЦУ намагалися оскаржити рішення російського Міністерства майнових і земельних відносин Криму про розірвання договору оренди собору в центрі Сімферополя.

24 вересня в управлінні російського Міністерства юстиції Криму втретє відмовили в реєстрації українського православного приходу на анексованому Росією півострові.

Російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.

Раніше російська адміністрація Євпаторії звернулися до суду, щоб ПЦУ знесла церква і звільнила територію, на якій вона розташована.

Комітет ООН з прав людини в якості тимчасового заходу двічі просив Росію не виселяти Кримську єпархію Православної церкви України з кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі.

Крим. Реалії