Мінветеранів звітує за два місяці роботи

За цей час команда Мінветеранів поповнилася ще трьома заступниками міністра. До команди приєдналися: 

  • Фархад Фархадов, заступник, який координує напрям взаємодії з інститутами громадянського суспільства, розвитку ветеранського руху та вшанування пам’яті.
  • Максим Кушнір, заступник, який координує напрям реінтеграції ветеранів війни у цивільне життя та ветеранський бізнес. 
  • Руслан Приходько, який раніше очолював Департамент соціальної роботи, став заступником Міністра та продовжує координувати напрям соціального захисту, а також впровадження цифрових сервісів. 

У команді залишилася Оксана Сивак. Заступниця, яка координує напрями європейської інтеграції, фізичного та ментального здоров'я ветеранів, членів їх родин та сімей загиблих Захисників та Захисниць

За ці два місяці ми запустили та реалізували ряд інституційних проєктів, що спростять шлях повернення ветерана та ветеранки до цивільного життя на всіх етапах: від отримання адміністративних послуг до започаткування власної справи. 

“Вже сьогодні ветерани та ветеранки повертаються у цивільне життя, до своїх родин, у свої громади. Наше спільне завдання – напрацювання ефективної, якісної, зрозумілої та прозорої системи підтримки в умовах війни, що триває, та післявоєнного відновлення, а головне - забезпечення доступу до цієї системи. Вона має відповідати на потреби та можливості кожного та кожної. Оновлена команда Мінветеранів, громадський сектор та бізнес – як раз та синергія, яка генерує можливості та має їх втілювати. Ветеранська спільнота – визначає потреби та спроможності в усіх сферах життя”, — зазначив  в.о. Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.

Що ми зробили за цей період? 

  • Відкрили Центр соціально-психологічної та спортивної реабілітації у Бородянці на Київщині. Він спеціалізуватиметься на психологічній, соціальній підтримці, фізкультурно-спортивній реабілітації ветеранів і членів їх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць.

Запущено процедуру оформлення земельної ділянки поряд для розширення спроможностей Бородянського центра. 

Розпочато переговори щодо будівництва таких Центрів у всіх регіонах України.

  • Провели реєстрацію кандидатів до національної збірної Invictus Games. Збільшили квоту з 25 до 35 учасників
  • Спростили процедуру отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника та Захисниці.

Відтепер статус можна буде отримати у 30-ти денний термін. Крім заяви про надання статусу більше нічого не потрібно. Збір відсутніх документів – це тепер обов’язок не ветерана та ветеранки чи родин загиблих, а компетентних органів.

  • Відкрили Єдину ветеранську лінію 0 800 505 217 та отримали понад 3000 дзвінків.

Наразі працюємо над збільшенням кількості операторів та розширенням технічних спроможностей лінії.

  • Впроваджуємо Е-сервіси. Впроваджується Е-карта послуг та можливостей в розрізі територіальних громад. Пілот запущено в Івано-Франківській та Тернопільській областях. В травні буде отримано результати пілотного проєкту. За 2 місяці е-система працюватиме по всіх регіонах України. 

Запущена розробка Е-карти вакансій для ветеранів та ветеранок. Запрацює через 4 місяці.

  • Схвалено 10 заявок ветеранів-підприємців на отримання інформаційно-іміджевої підтримки та використання знаку "Створено захисниками". 

Це допоможе українським споживачам легко ідентифікувати продукцію ветеранів, оскільки графічне зображення підтверджує, що продукція дійсно виготовлена ветеранами.

  • Реалізували першу в цьому році програму фінансування ветеранського бізнесу «Варто почати власну справу» від Українського ветеранського фонду. Визначені вже перші 85 ветеранських бізнес-проєктів, які отримають фінансування від 500 тис до 1,5 млн грн. 
  • Національне військове меморіальне кладовище отримало у постійне користування земельні ділянки площею понад 265 гектарів.  Стартували підготовчі роботи до будівництва НВМК.
  • Ухвалено професійний стандарт “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”.