28 українських Захисників беруть участь у перших Віртуальних військових змаганнях з адаптивних видів спорту
Стартували перші Віртуальні військові змагання з адаптивних видів спорту. Захід організовано за підтримки Армії США у зв’язку з перенесенням міжнародних спортивних змагань «Ігри Воїнів» (Warrior Games), що мали відбутися у вересні в Сполучених Штатах Америки.
Ці змагання є традиційними для воїнів, які втратили здоров’я під час захисту своєї країни, але знайшли у собі сили і волю долучилися до змагань для досягнення спортивних результатів та перемоги над собою на шляху до переходу у цивільне життя.
Від України участь у Віртуальних військових змаганнях беруть 28 захисників з національної збірної «Ігор Воїнів» (Warrior Games). Вони змагатимуться за перемогу у 12 видах спорту: пауерліфтинг, гольф, біг, стрільба з лука, велоспорт, кульова стрільба, плавання, веслування на тренажерах, штовхання ядра/метання диску, челендж з баскетболу на візках та кросфіт-челендж «Fit games».
Окрім українських воїнів у спортивних змаганнях беруть участь військовослужбовці та ветерани США – збірні команди Сухопутних військ, Морської піхоти, Військово-повітряних сил, ВМС США.
Під час церемонії відкриття Віртуальних військових змагань, що відбулася в онлайн форматі, з привітальним словом виступили очільники військових підрозділів США, представники американського істеблішменту, а також заступник міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко.
Він привітав учасників спортивного заходу, побажав їм успіхів та перемог, висловив вдячність організаторам за запрошення української команди до участі у змаганнях, та наголосив на важливості адаптивних видів спорту для реабілітації поранених воїнів.
Заступник міністра підкреслив, що Мінветеранів усіляко підтримує спортивні заходи серед українських захисників та докладає максимум зусиль, аби ветерани через спорт мали змогу повернулися до повноцінного активного життя в родини і громади. Крім того, українським парламентом у першому читанні ухвалено законопроєкт про ветеранський спорт з пропозиціями Мінветеранів.
«Ми захоплюємося нашими захисниками, які попри біль і травми щодня здобувають перемогу над собою, пишаємося їх мужністю та мотивацією. Участь у перших Віртуальних військових змаганнях є важливою для учасників збірної України, які мали брати участь у «Іграх Воїнів» в США, проте були скасовані через складну ситуацію з COVID-19. Ми створюємо всі можливості для спортивної реабілітації ветеранів і вдячні організаторам за ініціативу провести такі змагання і запрошення взяти в них участь», - сказав Олексій Ілляшенко.
До онлайн привітань учасників Віртуальних військових змагань долучилися перша леді Сполучених Штатів Джилл Байден та британський Принц Гаррі.
Вони планували особисто відвідати Ігри до того, як їх було скасовано через пандемію, йдеться у заяві East Wing (Східне крило) Білого дому (офісне приміщення Першої леді та її персоналу) у неділю 12 вересня.
«Як і всім вам, мені б хотілося, щоб ми сьогодні були на змаганнях особисто, святкували ваші перемоги на дистанції або в басейні. Ви настільки наполегливо працювали, щоб підготуватися до цих Ігор Воїнів, але не змогли прибути через пандемію», - сказала Джилл Байден спортсменам у своєму виступі.
«Проте я знаю, що така надзвичайна сила та рішучість, що сформували цю спільноту, змушують вас знову працювати та прагнути до досягнення своїх цілей. Тому я рада почути деяких із вас сьогодні, і я не можу дочекатися зустрічі з рештою з вами і вашими сім’ями на наступних іграх», - зазначила вона.
Довідково. Перші Віртуальні військові змагання з адаптивних видів спорту (Virtual military adaptive sports challenge) проходять з 13 по 17 вересня. Організовані Армією США на фоні відміни Ігор Воїнів, що показує нескореність військослужбовців та ветеранів. До участі у змаганнях запрошені всі роди військ США та збірна України з Warrior Games. Ці змагання відкриті виключно для тих військовослужбовців та ветеранів, які були обрані для участі у Warrior Games 2021. До звичних видів спорту (пауерліфтинг, гольф, біг, стрільба з лука, велоспорт, кульова стрільба, плавання, веслування на тренажерах, штовхання/метання ядра) додалися ще два челенджі: челендж з баскетболу на візках та кросфітівський челендж «Fit games».