На законодавчому рівні мають бути затверджені вимог до освіти та кваліфікації психологів: розмова за круглим столом

Напрацювання єдиних стандартів та підходів до надання психологічної допомоги на рівні держави дозволить створити умови для отримання ветеранами та членами їхніх родин якісної підтримки у сфері психічного здоров'я.

Комітет Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування провів круглий стіл на тему: "Система охорони психічного здоров'я та психосоціальної підтримки в Україні: результати та виклики реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я."

Від Мінветеранів участь у засіданні взяла заступник Міністра у справах ветеранів з питань європейської інтеграції Оксана Сивак, яка курує напрям психологічного здоров'я в Міністерстві.

З травня 2022 року у відповідь на потребу у психологічній допомозі, за ініціативи першої леді Олени Зеленської запрацювала Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?», в рамках якої нещодавно відбувся запуск інформаційної кампанії про те, як потрібно поводитися з військовими, що повернулися з фронту.

Говорили про досягнення програми "Ти як?" і про виклики, які стоять перед державою, які необхідно врегулювати. Про необхідність законодавчих змін.

Зараз активно напрацьовується проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення системи послуг у сфері психічного здоров'я населення", яким передбачається розмежування послуг "психічна допомога" (сфера охорони здоров'я) і "психологічна підтримка" (система послуг у сфері психічного здоров'я, яка надається в інших сферах, крім охорони здоров'я).

На засіданні Круглого столу обговорили важливість визначення на законодавчому рівні вимог до освіти та кваліфікації фахівців, які надають психологічну підтримку та необхідність чітко прописати на рівні закону володіння доказовими методами терапії такими фахівцями.

"Маємо гарантувати ветеранам та членам їхніх родин вільний доступ до якісної психологічної допомоги, тож активно працюємо над створенням мережі центрів соціально-психологічної реабілітації та ветеранських просторів, а також співпрацюємо з усіма дотичними міністерствами, щоб стандартизувати якісний підхід до надання психологічної допомоги", - говорить Оксана Сивак.