Мінветеранів вітає підписання у США рамкової угоди щодо стратегічних основ оборонного партнерства

31 серпня міністрами оборони України та США у Вашингтоні в присутності Президента України підписано фундаментальну оборонну угоду – Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Сполучених Штатів.

Вона створює умови для суттєвого посилення співпраці між нашими державами у сфері оборони, забезпечує міжнародно-правову підтримку з боку США суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, спільну протидію російській агресії, а також сприяє набуттю Україною членства в НАТО.

«Вітаю Україну та наших американських партнерів з домовленостями про значно змістовнішу і сильнішу взаємодію.  Ця угода не декларативна, вона розписана за конкретними напрямками, які не тільки посилюють нашу оборону і безпеку у захисті від збройної агресії Росії, але також ще й посилюють стратегічну позицію нашої держави при будь-якому можливому розширенні агресії проти нас», - зазначила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Крім підтвердження ключових принципів та визначення амбітних цілей двосторонніх відносин України та США Угода дає можливість використання нового механізму щодо поєднання ресурсів обох країн для розвитку фундаментальних спроможностей, критично важливих для захисту національних інтересів. Це, зокрема, співробітництво у сфері кіберзахисту з метою стримування шкідливої кібердіяльності проти систем національної безпеки, розвитку медичних спроможностей, співпраця у сфері протидії дезінформації.

Юлія Лапутіна зазначила, що Мінветеранів в рамкам своєї діяльності також сприяє зміцненню системи захисту цифрової інфраструктури в Україні, шляхом створення можливостей здобуття освіти та працевлаштування у сфері кібербезпеки через програму професійного розвитку у сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС «Кіберзахисники».

Її розроблено за сприяння Міністерства у справах ветеранів України та ініціативою CRDF Global (Фонд цивільних досліджень та розвитку США) з метою допомогти колишнім військовим розпочати успішну кар'єру в сфері кібербезпеки та є частиною ініціативи Держдепу США з усунення кіберзагроз в Україні.

«Підписана у США оборонна угода відкриває простір для співпраці. Цей простір буде заповнюватись конкретним галузевим змістом, який за найближчі 2-3 роки дозволить нам вийти на безпрецедентну, як для європейських країн поза межами НАТО, співпрацю з нашими американським партнерами в сфері оборони і безпеки», - підкреслила Юлія Лапутіна.