Ветеранське підприємництво є одним із ключових етапів адаптації ветерана у мирне життя, — Максим Кушнір

Про це розповів заступник Міністра у справах ветеранів Максим Кушнір під час форуму «Praktyka: повернення ветеранів до ринку праці», організованого Veteran HUB. 

Він пояснив присутнім:

"Ми, як держава, повинні зробити прості та доступні правила, як для ветерана, так і для роботодавця, бізнесмена. І ці правила повинні бути не просто імплементовані в законодавство, а ще контролюватись державою безумовне виконання цих правил. 

На шляху до реалізації ветерана як підприємця ми бачимо кілька основних інститутів підтримки:

  • перший: доступ до фінансових ресурсів — тут є проєкти, які здійснює команда Українського ветеранського фонду Мінветеранів. До цих процесів також долучаються Мінекономіки, Державна служба зайнятості, Мінагро, іноземні донори.
  • другий: доступ до юридичних, консалтингових послуг та освіта
  • третій: доступ ветеранського бізнесу до державних замовлень. Чому так? Всі ж розуміють, у нас багато прикладів як в інших країнах відбуваються ці процеси. Як приклад, у Сполучених Штатах Америки 3-5% ветеранського бізнесу в обов’язковому порядку долучено до державних замовлень. 
  • четвертий: адвокація і підтримка ветеранського бізнесу. Для нас важливим є не лише етап його відкриття, але й підтримка для його успішного становлення".

Також Максим Кушнір розповів про те, що командою Мінветеранів розроблено стратегію переходу від військової служби до цивільного життя. У свої суті перехід — це покращення життя військовослужбовців Сил безпеки і оборони, їхньої економічної та соціальної реінтеграції у мирне життя. Стратегія включає питання відновлення їхнього здоров’я, зокрема ментального, забезпечення житлом, освітою, їхня самореалізація і самоідентифікація.

"Я сам понад 30 років прослужив у ЗСУ, наприкінці 2019 року, звільнився за станом здоров’я. І з власного досвіду знаю, як проходити такий шлях від військової служби до цивільного життя". 

"Нещодавно ми мали зустріч із HRʼами 30 найбільших бізнесів, і одним із їхніх ключових питань було внесення змін в законодавство щодо охорони праці. 

Наведу приклад: згідно висновку МСЕК, людина може працювати тільки в домашніх умовах, але вона може працювати і реалізовувати себе в умовах офісу або виробництва. З HRʼами ми домовились, що вони готують та надають нам пропозиції щодо змін до законодавства. А ми, як центральний орган виконавчої влади, готові ініціювати питання щодо змін законодавства України про охорону праці", — поділився заступник Міністра. 

Проєкт Praktyka став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.