Інформаційна безпека/кібербезпека

Для забезпечення безпеки інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, в Міністерстві у справах ветеранів України визначено відповідальних посадових осіб що здійснюють та забезпечують безпеку інформації що обробляється в корпоративній мережі за допомогою впровадження організаційних заходів із забезпечення кіберзахисту та технологічного забезпечення захисту інформації. 


Мінветеранів впроваджує одні із найновітніших підходів до організації забезпечення кібербезпеки та використовує найновіші технології забезпечення моніторингу на події (кіберінциденти, кібератаки) що виникають в корпоративній мережі Мінветеранів.


Для своєчасного забезпечення реагування та вжиття заходів щодо ліквідації наслідків кіберінцидентів/ кібератак, Мінветеранів співпрацює з Урядовою командою реагування на комп'ютерні надзвичайні події України(CERT-UA), Національним координаційним центром кібербезпеки при Раді національної безпеки та оборони України, Департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки при Службі безпеки України та інших органів із сектору безпеки та оборони.

Невіддільною частиною забезпечення функціонування інформаційних технологій та належного захисту та обробки інформації є проведення незалежного аудиту з інформаційної безпеки. 

На цей час в Мінветеранів проведено аудит з інформаційної безпеки на предмет дотримання рівня кіберзахисту власний інформаційних, інформаційно-комунікаційних систем відповідно до вимог міжнародного стандарту NIST Cybersecurity Framework 1.0.


З метою забезпечення стійкості національної системи кібербезпеки, Міністерство у справах ветеранів України як суб'єкт забезпечення кібербезпеки здійснює заходи та звітує про стан виконаних заходів з реалізації Стратегії кібербезпеки України, затверджених Указом Президента України від 01.02.2022 № 37.


Нормативними документами що регулюється діяльність Мінветеранів в даному питанні виступають: