Звіт щодо результатів проведення консультацій з громадськістю проєкту ЗУ “Про внесення зміни до статті 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо врегулювання питання надання пільг сім’ям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України”

У період з 19 грудня 2022 року по 13 січня 2023 року проводились електронні консультації, шляхом розміщення на офіційному сайті Мінветеранів проєкту Закону України “Про внесення зміни до статті 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо врегулювання питання надання пільг сім’ям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України” (далі – проект Закону).

Проект Закону було оприлюднено на офіційному сайті Мінветеранів у підрозділі “Консультації з громадськістю” розділу “Для громадськості”.

До проекту Закону надійшло 57 пропозицій від: ГО “Єдина родина Кропивниччини”; ГО “Єдина родина Знам՚ящини”; ГО “Родини загиблих Білоцерківщини”; відокремлений підрозділ в Київській області ВГО “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО”; Вишгородський районний відокремлений підрозділ груп взаємопідтримки відокремленого підрозділу в Київській області ВГО “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО”; Броварський районний відокремлений підрозділ груп взаємопідтримки відокремленого підрозділу в Київській області ВГО “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО”; відокремлений підрозділ ВГО “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО” у Волинській області; відокремлений підрозділ ВГО “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО” Житомирської області; ГО “Скорботні серця Закарпаття”; ГО “Єдина родина Рівненщини”; ГО “Сильна українська мама”; ГО “Овруцька міська спілка ветеранів АТО”; комунальної установи Баришівської селищної ради “Центр допомоги учасникам АТО/ООС” Київської області; ГО “Родина Героя”; ГО “Крила Буковини”; ГО “Запорізьке обласне об’єднання сімей загиблих воїнів АТО “Родина козацької звитяги”; ГО “Лозівське товариство родин загиблих за Україну “Пам’ять серця”; ГО “Родини полеглих воїнів Тернополя”; ГО “Сімей учасників АТО “Родина Героя”; ГО “Об’єднання солдатських матерів Криворіжжя та ветеранів АТО/ООС”; ГО “Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО”; Ради родин загиблих при Мінветеранів; Харчук І. М.; Сідлецької О. В.; Цигикал І. А.; Головіна І. Д.; Головіної Г. Р.; Голяновської О. М.; Сулімової Л. О.; Куценко Н. П.; Хмелецької Н. І.; Бондарчук О. В.; Даманської В. Г.; Смірнової А. С.; Смірнової І. В.; Крищук Л. В.; Ілляшука О. М.; Коновалової І. М.; Кондакової А. О. та Кондакова В. Л.; Саган І. І.; Волохова О. В. та Волохової С. Ю.; Спасьонової А. О.; Топор К. В.; Зозулі О. П.; Підгородецької Т. А.; Токар В. М.; Шевчук Д. С.; Полінкевич І. А.; Волобей Н. В.; Черниш О. Ф.; Бойко О. С.; Сухіної О. О.; Горовенко Ю. В.; Цюпи Т. Г.; Бузуляк Г. Д.; Бех М. Г. 

Всіма вищезазначеними громадськими організаціями та громадянами з метою встановлення соціальної справедливості та зняття соціальної напруги було запропоновано:

вважати початком війни 2014 рік;

провести членам родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України у період 2014-2021 років доплату одноразової грошової допомоги до 15 млн грн, з урахуванням раніше виплачених сум;

залишити для членів родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України у період 2014-2021 років лише пільги щодо першочергового обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергової госпіталізації; використання чергової щорічної відпустки у зручний час; одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; переважного права на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування в разі ліквідації підприємства, установи, організації та безкоштовного харчування дітей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Оскільки метою проєкту Закону є залишити за родинами загиблих Захисників і Захисниць України (з числа військовослужбовців ЗСУ, СБУ, СЗРУ, ГУР МОУ, Нацгвардії та інших силових відомств), які з 24 лютого 2022 року отримали одноразову грошову допомогу за загиблого члена сім’ї у розмірі 15 млн грн, пільги щодо першочергового обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергової госпіталізації; використання чергової щорічної відпустки у зручний час; одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; переважного права на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування в разі ліквідації підприємства, установи, організації та безкоштовного харчування дітей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, то зазначені пропозиції не враховано.

Слід окремо зазначити, що за період 2014-2021 років Мінветеранів виплатило одноразову грошову допомоги родинам 277 загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, тому для доплати одноразової грошової допомоги до 15 млн грн, з урахуванням раніше виплачених сум за вказаний період лише Мінветеранів потрібно близько 3,8 млрд гривень.

Інші статті