портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект від 04 січня 2023

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 604”

Міністерством у справах ветеранів України розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 604” (далі – проєкт постанови).

Метою проєкту постанови є приведення постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 604 “Деякі питання виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій та збройного конфлікту” (далі – Постанова № 604) у відповідність із Законом України від 15.08.2022 № 2519-ІХ ,,Про внесення змін до Закону України “Про волонтерську діяльність” щодо підтримки волонтерської діяльності” (далі – Закон № 2519).

Обґрунтування необхідності прийняття акта

З початком повномасштабної військової агресії Російської Федерації проти України волонтери забезпечують надання волонтерської допомоги Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, особам з інвалідністю, людям похилого віку та іншими особами в районах здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресію Російської Федерації проти України.

Під час надання волонтерської допомоги в районах здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресію Російської Федерації проти України волонтери отримують поранення, які призводять до інвалідності або смерті. У зв’язку з цим волонтери, які отримали інвалідність, та члени сімей загиблих потребують додаткового соціального захисту. 

Крім того, Законом № 2519 внесені зміни, зокрема, до статті 6 Закону України “Про волонтерську діяльність”, згідно з якими право на отримання одноразової грошової допомоги поширено на волонтерів, які отримали інвалідність внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та/або іншої країни проти України, а у разі їх загибелі (смерті) право на виплату одноразової грошової допомоги мають члени їхніх сімей.

Таким чином, проєктом постанови пропонується привести Постанову № 604 у відповідність із Законом № 2519, що надасть можливість призначати та виплачувати одноразову грошову допомогу у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), якщо його смерть чи поранення настали під час надання волонтерської допомоги Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам під час дії особливого періоду, дії правового режиму надзвичайного чи воєнного стану, проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та/або іншої країни проти України.

Письмові пропозиції та зауваження до проєктів актів можна подавати
до 12 січня 2023 р. на електронну адресу: 
i.pavlenko@mva.gov.ua з подальшим надсиланням паперового варіанту на поштову адресу: провулок Музейний, буд. 12, м. Київ, 01001.

Консультації з питання, що винесено на обговорення надаються за телефоном: 063 227 14 27; (044) 281-08-56.

Відповідальна особа від Мінветеранів – Павленко Інна Анатоліївна.

1. Проект_постанови

2. Зміни

3. Пояснювальна_записка

4. Порівняльна таблиця зміни

5. ФЕР_до_604Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux