За сприяння Мінветеранів цьогоріч 26 серпня відбудеться шостий Всеукраїнський забіг “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України”

Сьогодні оголошено про старт реєстрації на Всеукраїнський онлайн забіг “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України”, що відбудеться 26 серпня за підтримки Міністерства у справах ветеранів. Захід приурочено до Дня пам'яті Захисників України, що відзначається 29 серпня.

Про це повідомила начальник відділу меморіальної роботи та з питань державних нагород Департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Мінветеранів Світлана Строкач під час брифінгу в “Укрінформі” щодо організаційних питань проведення забігу.

Щорічну акцію, яка проходитиме вже вшосте, започаткував у 2018 році батько загиблого Героя російсько-української війни, “кіборга” Олексія Дурмасенка Олег Дурмасенко спільно з Таїсією Братасюк та Дмитром Примаченком. Кожного року тисячі українців беруть в участь у Забігу, щоб вшанувати пам'ять тих, хто загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України, а також продемонструвати вдячність рідним полеглих Воїнів.

Мінветеранів долучається до організації патріотичного забігу з 2020 року, зазначила Світлана Строкач. А у 2022 році за підтримки Міністерства захід набув широкої міжнародної підтримки – в пам'ять про наших Захисників і Захисниць бігли в США, Нідерландах, Грузії, та багатьох інших країнах – загалом долучилось понад 7000 осіб.

“Заходи такого роду є вкрай важливими та необхідними сьогодні для України! Цей забіг є практичною реалізацією державною політики із вшанування подвигу наших Захисників і Захисниць, популяризації серед ветеранів війни здорового способу життя, фізичної та психологічної реабілітації Воїнів та їхніх родин. Та перш за все, забіг “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України” – це одна з можливостей віддати шану та повагу тим Героям, хто більше ніколи не пробіжить під блакитним Українським небом, за яке вони віддали своє життя. Подякувати та підтримати родини Воїнів, об’єднати ветеранів та діючих військовослужбовців, волонтерів, молодь та всіх небайдужих українців навколо цінностей державності, незалежності, і наших Героїв” – підкреслила Світлана Строкач.

Традиційно передбачено три дистанції на 2, 5 та 10 кілометрів. З урахуванням умов

воєнного стану забіг вдруге пройде у форматі онлайн. Реєстрація на забіг розпочинається вже сьогодні, 12 липня та триватиме до 20 серпня 2023 року за цим посиланням.

Кожен учасник має пробігти обрану ним дистанцію із закріпленим на футболці ім'ям людини, яка віддала життя в боротьбі за вільну Україну, та поділитися у соціальних мережах історією про Героя, за якого біжить, з хештегами #БіжуЗаГероя_2023 та #забіг2023.

Офіційна дата забігу – 26 серпня, напередодні Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Засновник Всеукраїнського забігу, військовослужбовець ЗСУ, голова ГО "Славетні Епохи України" Олег Дурмасенко, який наразі боронить Україну на фронті, під час свого онлайн звернення зазначив на необхідності продовження і розширення традиції забігу заради шани і пам'яті полеглих українських Героїв.

“Маю надію і вірю, що багато наших Воїнів невдовзі повернуться додому і зможуть долучитися до нашого Забігу. Дякую всім організаторам за можливість проводити цей захід, який є прямим нашим обов'язком перед загиблими Героями. Слава Україні! Герої не вмирають!”, – сказав Олег Дурмасенко.

Директор Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Юлія Хан нагадала, що у 2021 році Всеукраїнський забіг “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України” проходив на столичному Хрещатику. Тоді учасники бігли з імʼям героя. Він вказаний біля номера учасника. “Після  повномасштабного вторгнення маємо багато мужніх Героїв. Впевнена, що багато учасників забігу захочуть пробігли саме заради пам'яті цих людей”, – зазначила вона.  

Головна тренерка Національної ради спортивної реабілітації захисників України, головна суддя забігу Наталя Крушинська наголосила, що забіг "Шаную Воїнів, біжу за Героїв України" не є змаганнями. “Це вшанування пам'яті полеглих Героїв. Кожен учасник може пробігти посильну для нього дистанцію, але головний сенс участі в меседжі забігу: "Не дати нащадкам забувати про Героїв, що ціно власного життя захищали Україну",  – підкреслила Наталія Крушинська.

Зазначимо, що проведення Всеукраїнського забігу “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України” передбачено у Плані заходів із відзначення у 2023 році Дня пам’яті захисників України, який затверджено рішенням Уряду 11 липня.

Довідково.

Організаторами шостого Всеукраїнського забігу “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України” є Міністерство у справах ветеранів України, ГО «Славетні епохи України», ГС «Національна рада спортивної реабілітації захисників України», Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Департамент молоді та спорту КМДА, Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС «ЯРМІЗ» ГО «Асоціація медиків Революції Гідності», Сили спеціальних операцій ЗСУ, ГС «Труханів острів» та за сприяння Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадима Свириденко. 

Повне відео брифінгу можна подивитися нижче