За ініціативи Мінветеранів буде створено державний Український ветеранський фонд

Таке рішення  було прийняте сьогодні на засіданні Уряду.

Ініціатива створення  державної бюджетної установи,  яка забезпечуватиме підтримку ветеранів війни, членів їх  сімей, родин загиблих подальшою  реабілітацією та реінтеграцією до мирного життя через відповідні  проєкти, належить Міністерству у справах ветеранів України.

"Утворення Українського ветеранського фонду свідчитиме про докорінну  зміну ветеранської політики  з боку держави. Це - додаткова можливість  для залучення додаткових фінансових ресурсів, міжнародної допомоги,   для реалізації проєктів, ініціатив  спрямованих на повернення ветеранів до активного суспільного життя, фізичного і психічного здоров’я, підвищення професійного й освітнього рівня ветеранів. Це - ще один крок до підтримки ветеранського бізнесу", - зазначила Юлія Лапутіна.

Фонд займатиметься розробкою і впровадженням  сучасних проєктів, спрямованих на підтримку ветеранів та їх родин.  Він стане стартовим майданчиком для підтримки ветеранського бізнесу, у тому числі – за  рахунок  надання грантів.

Український ветеранський фонд має запрацювати  вже з 1 січня 2022 року.

 У  2022 році  на нього планується спрямувати 3000 тис. грн за  рахунок бюджетної програми "Фінансова підтримка громадських об'єднань ветеранів" на виконання загальнодержавних програм, заходів з відвідування військових поховань і військових пам'ятників та відзначення святкових, пам'ятних історичних дат.