Юлія Лапутіна запросила «Українських Американських Ветеранів» до України на ветеранський форум

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела онлайн зустріч з представниками організації «Українські Американські Ветерани». У Сполучених Штатах Америки організація об’єднує ветеранів збройних сил США, котрі є українцями за походженням.

–  Україна   ще в процесі формування ефективної державної системи повернення ветеранів з військового до цивільного життя.  Нам дуже важливий  і потрібний досвід США щодо переходу від військового до цивільного життя. Це   програми та етапи роботи з військовими до і після звільнення зі служби, перенавчання, працевлаштування, відкриття власної справи,- сказала Юлія Лапутіна.

Міністерка висловила зацікавленість у досвіді США щодо роботи з психологічної  реабілітації американських ветеранів.

Також Юлія Лапутіна розповіла, що наразі Мінветеранів відпрацьовується ефективний механізм фінансування ветеранських проєктів.

- Він має бути  прозорим і зрозумілим для  наших іноземних партнерів та потенційних донорів. Тому  ми вирішили піти шляхом створення українського ветеранського фонду, як державної установи. Вона буде  прозоро, на конкурсній основі надавати ветеранським проєктам підтримку та стане інструментом гарантування нашим міжнародним донорам єдності  цієї процедури. Наразі  ми юридично пропрацьовуємо цей напрямок, - зазначила Юлія Лапутіна.

Міністерка також запросили американських ветеранів українського походження на ветеранський форум, який планується провести у серпні у м. Києві з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

 Ми пишаємося тим, що ветеранську збірну України запросили до Warrior Games. «Ігри воїнів» – це дуже крутий американський проєкт розвитку ветеранського спорту для всебічної підтримки ветеранів. Ми вдячні за запрошення бути там і просимо підтримати наших воїнів, коли вони приїдуть змагатися до  США,- сказала Юлія Лапутіна.