Юлія Лапутіна: «Захисники України мають стати «промоутерами» національної ідеї у своїх громадах»

Про це міністерка у справах ветеранів України заявила в програмі «Є сенс» з Віталієм Гайдукевичем.

«Саме Захисники України у найскладніший час для країни пішли боронити свою державу від ворога. Кожен з них патріот, для нього національна ідентичність – життєвий орієнтир як громадянина. І саме ветерани, які мають активну життєву позицію і унікальний громадянський досвід, можуть стати найкращими промоутерами національної ідеї в суспільстві», – зазначає Юлія Лапутіна.

Міністр переконана, що підняти роль статусу захисників України в суспільстві можливо шляхом залучення ветеранів до активної роботи в громадах, що надзвичайно важливо і актуально в умовах децентралізації.

«Патріотичне виховання – це питання національної безпеки. У цьому контексті важливим чинником залишається активність ветеранів у реалізації інтересів держави та залучення їх до формування громадянської ідентичності», – зазначила Юлія Лапутіна.

 Сьогодні в країні вже напрацьовані концепції та стратегії НПВ.

«Основою Концепції національно-патріотичного виховання має стати українська національна ідея, яка складається зі свободи і гідності, громадянської ідентичності. Наразі до цього часу такого системного документа ще не маємо. Ми розуміємо, що проти нас воюють нашими цінностями – це смислова війна і я хотіла б, щоб до цього процесу долучилися активні експерти у цій сфері, медіа спільнота – це обов’язково. Медіаспільнота, яка може працювати з національними наративами», – підкреслила Юлія Лапутіна.

Посилання на ведео програми «Є сенс»:  https://youtu.be/Z3O0HoMCONI

Інші статті