Юлія Лапутіна: «Військові капелани мають отримати статус Захисника України»

 Міністерка  у справах ветеранів України Юлія Лапутіна переконана,   що  військові  капелани, які разом з українськими воїнами захищали країну на Сході, мають право отримати статус учасника бойових дій і відповідні гарантії і соціальний захист.

Під час сьогоднішньої зустрічі із головою Синодального управління військового духовенства  Православної Церкви України Високопреосвященним Іоаном, Митрополитом Черкаським і Чигиринським та заступником голови  СУВД  по роботі з ветеранами, волонтерами  АТО/ООС та їх сім’ями протоієреєм  Дмитром Караном  обговорили подальшу співпрацю Мінветеранів та Православної Церкви України.

За словами Високопреосвященішого Іоана, сьогодні в Православній Церкві України  більше пів тисячі  військових капеланів.  Всі вони, пройшовши війну на Сході, продовжують служити  в  єпархіях і допомагати ветеранам зцілитися вірою   та повернутися до життя в родинах та громаді.  

«Військові капелани одні з перших  підтримали українських захисників   на війні. Щоденно вони зміцнювали їх моральний дух,  підтримували віру.  Держава, суспільство, капелани -  партнери у  зміцненні  національної єдності  та захисту України», - зазначила Юлія Лапутіна.

Під час зустрічі  обговорили детальний план співпраці з представників територіальних відділів Мінветеранів та регіональних єпархій. Він спрямований на  вирішення проблем ветеранів  та родин загиблих захисників України, розвиток  взаємодії з питань  психологічної  та соціальної реабілітації.

Також  домовилися   залучити представника  Православної Церкви до  Оперативного штабу Мінветеранів   з питань координації надання допомоги під час пандемії короновірусної інфекції.