портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Юлія Лапутіна та Павло Ґрод підписали План співпраці між Мінветеранів та Світовим Конгресом Українців

опубліковано 03 червня 2022 року 16:49

У четвер, 2 червня, відбулася зустріч команди Мінветеранів з представниками Світового конгресу українців (СКУ). Під час заходу міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та Президент СКУ Павло Ґрод підписали План співпраці між Міністерством у справах ветеранів України та Світовим Конгресом Українців. 

Він передбачає започаткування та подальше поглиблення спільної діяльності щодо захисту прав та інтересів ветеранів війни, їхнього соціального захисту та реінтеграції у зв’язку з військовою агресією рф проти України, а у післявоєнний час – відновлення інфраструктури та розбудови миру в Україні.


Йдеться, зокрема, про проведення інформаційних кампаній, що спрямовані на міжнародну підтримку України та поширення у світі правдивої інформації про нашу країну; сприяння обміну найкращими практиками та досвідом в галузі соціального захисту та реінтеграції ветеранів. Крім того, Планом передбачено надання матеріально-технічної підтримки Мінветеранів у реалізації програм і проєктів на підтримку ветеранів, а також міжнародної технічної та експертної допомоги. 

Юлія Лапутіна висловила вдячність за потужну та скоординовану підтримку світового українства у протистоянні повномасштабній російській агресії. Вона наголосила на основних пріоритетах державної ветеранської політики в умовах війни. Насамперед, це забезпечення соціального захисту сімей Захисників та родин загиблих Воїнів, відновлення здоров’я та психічна реабілітація ветеранів, розвиток й підтримка ветеранського підприємництва, цифровізація ветеранских послуг.

“Сьогоднішнє протистояння Українського народу збройній російській агресії – це реальне вікно можливостей для об'єднання всіх українців по всьому світу, донесення правдивої інформації про події в Україні та про потрібну нам допомогу до урядів своїх країн. Адже Україна наразі – єдина країна серед всієї Європи, яка не лише воює за право бути вільною демократичною державою, а й захищає демократичний світ від тиранії. Ми щиро вдячні вам за потужну та скородиновану підтримку нашої країни”, – наголосила Юлія Лапутіна. 

Президент Світового конгресу українців Павло Ґрод від усієї 20-мільйонної української діаспори висловив повну підтримку Уряду та Українському народові у боротьбі з російською агресією. Він наголосив, що із початком повномасштабної війни рф проти України СКУ поставив за мету суттєво вплинути на ситуацію з постачанням спорядження для Захисників України. 

Для цього СКУ запустив глобальну фандрейзингову кампанію #UniteWithUkraine для закупівлі військового спорядження та захисних засобів для українських Воїнів на передовій, а також потужно мобілізував світову діаспору через адвокацію серед політикуму й громад у країнах Європи та США. 

“Вже було придбано спорядження на 23 мільйонів доларів та передано до ЗСУ і сил Тероборони. Крім того, у наших громадах є багато потужних фахівців з надання психічної реабілітації військовим. Ця війна об'єднала багатьох українців по всьому світу, і ми готові вам допомогти. Світовий конгрес українців й надалі спрямовуватиме зусилля на наближення перемоги і визнання України повноправним членом європейської сім'ї”, – підкресилив Павло Ґрод. 


Перший віце-президент СКУ, нині Виконавчий директор Організації мовних меншин Австралії Стефан Романів також висловив підтримку Україні від своєї діаспори. Він повідомив, що готовий підготувати й надати Мінветеранів базу даних, яка включає програми та практики із реабілітації ветеранів, та може бути впроваджена в українських умовах.

У свою чергу Президент Конгресу Українців Канади Олександра Хичій зазначила, що її країна готова допомогти у підготовці психологів для надання якісної реабілітації ветеранам та членам їхніх сімей. Також залучити кваліфікаційних медичних спеціалістів Канади, в тому числі й українського походження, для відновлення здоров’я поранених Захисників.


Начальник канадського штабу оборони у 2004 – 2008 рр. генерал Річард Гільєр у своєму виступі відзначив колосальну відповідальність Мінветеранів у реалізації державної ветеранської політики по відношенню до Захисників України, які наразі героїчно захищають нашу країну, а після перемоги повернуться до мирного життя.

Він розповів, що з 2015 року активно долучався до Ігор Нескорених, зустрічався з членами української збірної на Іграх у 2017 році в Торонто та був вражений мужністю та стійкістю українських Захисників. “Сподіваюсь, що команда України візьме активну участь в Іграх у 2025 році у канадському Ванкувері, а СКУ та українська діаспора Північної Америки нададуть активну підтримку членам команди”, – сказав генерал Гільєр. 


Пан Гільєр також зазначив, що Канада має великий досвід у впровадженні державної ветеранської політики. Він запропонував звернутися до Уряду Канади, щоб призначити відповідального представника від Департаменту ветеранів Канади, який би забезпечував передачу позитивного канадського досвіду Мінветеранів із впровадження системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Генерал Гільєр наголосив, що, враховуючи, зокрема досвід Канади, важливо залучати приватний бізнес, освітні установи до цього процесу, а Мінветеранів має координувати цю роботу.

“Ми готові залучати всі найкращі світові досвіди та практики із надання підтримки нашим Захисникам та членам їхніх сімей, реінтеграції до активного суспільного життя, збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я, а також підтримку підприємницької діяльності ветеранів та сприяння в їхньому працевлаштуванні. Всі фахівці Мінветеранів відкриті та готові до плідної співпраці”, – наголосила Юлія Лапутіна. 


Довідково. 

Участь у зустрічі з міністром у справах ветеранів України Юлією Лапутіною та командою Мінветеранів взяли президент СКУ Павло Ґрод, перший віце-президент СКУ Стефан Романів, президент Українського конгресового комітету Америки, третій віце-президент СКУ Андрій Футей, директор Представництва Світового Конґресу Українців в Україні Сергій Касянчук, Президент Конґресу Українців Канади Олександра Хичій, виконавчий директор СКУ (Канада) Соня Соутс, начальник канадського штабу оборони у 2004—2008 роках генерал Річард Дж. Гільєр, юрист, співвласник фірми Civis Law LLP Джефрі Крокер, офіцер Збройних сил Канади у відставці Ігор Козак. Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux