Юлія Лапутіна обговорила з Послом Ірландії в Україні Тересою Гілі двосторонню співпрацю щодо підтримки ветеранів

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та заступник міністра з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко провели зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Ірланції в Україні Тересою Гілі  щодо поглиблення співпраці в сфері захисту прав та інтересів ветеранів війни.

Юлія Лапутіна привітала Тересу Гілі у Мінветеранів, висловила вдячність за підтримку, яку Ірландія надає Україні, зокрема за прагнення України до європейської інтеграції та розширення співпраці між Україною та Європейським Союзом.

Міністр поінформувала Надзвичайного та Повноважного Посла про десять стратегічних напрямів роботи міністерства, які лягли в основу «Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік». Зокрема, щодо Державної стратегії підвищення рівня конкурентоспроможності захисників України на ринку праці, сприяння підприємницьким ініціативам ветеранів, забезпечення їх гідного правового захисту, щодо розвитку ветеранського спорту, відновлення здоров’я Захисників та членів родин загиблих.

Серед пріоритетних, яким Мінветеранів наразі приділяє особливу увагу, - перехід ветеранів війни з військової кар’єри до цивільного життя, забезпечення житлом захисників, розробку та впровадження системи інформаційних сервісів «е-Ветеран», а також запровадження з 2022 року Українського ветеранського фонду – державної установи з підтримки ветеранських проєктів.

Крім того, Юлія Лапутіна поінформувала Тересу Гілі про створене міністерством секторальну робочу групу «Соціальний захист ветеранів». Її основною метою є координація міжнародної технічної допомоги задля реалізації реформ. До неї увійшли, зокрема, представники посольств США, Великої Британії, Австралії, Швеції, Нідерландів, Франції, Хорватії, Японії та інших провідних держав світу. Також до складу групи увійшли представники IREX, МОМ, Фонду Східна Європа, Міжнародного фонду «Відродження», Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну, ООН Жінки, Міжнародного Фонду соціальної адаптації, Координатора Проектів ОБСЄ в Україні.

Очільниця Мінветеранів зазначила, що міністерство дуже зацікавлене у двосторонній співпраці з ірландською стороною за напрямками щодо забезпечення прав та інтересів ветеранів війни.

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол Тереса Гілі  висловила вдячність українській стороні за зустріч та можливість детальніше ознайомитися з напрямами роботи Мінветеранів особисто від міністра. Вона висловила підтримку ініціативам, які  наразі реалізовує міністерство в рамках реалізації ветеранської політики. 

Також, за словами Посла, ірландська сторона зацікавлена у співробітництві з Міністерством у справах ветеранів України за напрямком переходу з військової кар`єри до цивільного життя, психологічної підтримки та реабілітації ветеранів війни, а також обміну досвідом щодо підтримки миру та миробудування.

Сторони обговорили модель двостороннього співробітництва та дійшли домовленостей щодо наступних зустрічей.

Від імені Мінветеранів та всієї ветеранської спільноти Юлія Лапутіна висловила вдячність Надзвичайному та Повноважному Послу Ірландії в Україні Тересі Гілі за продуктивну зустріч, та можливості співпраці у реабілітації та підтримці захисників України.

Інші статті