Як ветеранам і ветеранкам зробити операцію безоплатно

У рамках співпраці з Національною службою здоров’я України Мінветеранів роз'яснює ветеранам і ветеранкам як за Програмою медичних гарантій можна зробити хірургічну операцію і які цивільні медичні заклади мають договір із НСЗУ Національна служба здоров'я України. Таких лікарень зараз 745 по всій Україні, зокрема 15 – приватні.

Ветерани та ветеранки в рамках пакету “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” можуть розраховувати на такі безоплатні послуги:

  • лабораторні дослідження (зокрема: аналізи крові, рівень цукру, аналіз сечі, тестування на гепатити, дослідження спинномозкової рідини та інші;
  • інструментальні обстеження (зокрема: ЕКГ, УЗД, КТ, МРТ, рентген та інші);
  • хірургічні операції;
  • знеболення на всіх етапах лікування;
  • анестезія під час проведення операцій та обстежень;
  • забезпечення ліками з Нацпереліку основних лікарських засобів та та закуплених через централізовані закупівлі МОЗ;
  • послуги реабілітації.

Повний перелік послуг – на сайті НСЗУ п. 20: https://contracting.nszu.gov.ua/.../kontr.../vimogi-pmg-2023.

Заклад зобов’язаний надати безоплатну медичну допомогу ветерану, якщо він має направлення сімейного або лікуючого лікаря або його доставила бригада екстреної медичної допомоги, або він звернувся самостійно у невідкладному стані.

Знайти заклад, який проводить безоплатні хірургічні втручання, можна за допомогою інформаційного дашборду з посиланням. У полі фільтрів оберіть область, групу послуг “Хірургічні операції у стаціонарних умовах” та інші критерії.

Якщо заклад вимагає кошти за будь-які послуги або ліки, якими має забезпечити безоплатно, відповідно до договору, треба повідомити головному лікарю або на гарячу лінію НСЗУ – 16-77.

Інші статті