Відомства мають реалізувати єдину державну політику щодо ветеранів, – Ігор Безкаравайний

Створення єдиної державної системи переходу з військової служби до цивільного життя посилить конкурентоспроможність ветеранів на ринку праці. Про це зазначив заступник міністра у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний під час онлайн-дискусії між представниками  США та України.

Участь у заході взяли заступники Міністра у справах ветеранів України Олександр Терещенко та Ігор Безкаравайний,   співголова комітету з питань України Конгресу США Марсі Каптур та конгресмен Браян Фітцпатрик, заступник Помічника Держсекретаря США Джордж Кент та експосол США в Україні Вільям Тейлор та Джон Хербст, представники Адміністрації з питань ветеранів США, організації Wounded Worriers та інших українських та американських організацій, що працюють над підтримкою ветеранської спільноти.

До дискусії також долучилися представники Ветеран Хабу та лідери ветеранської спільноти, які працюють над питаннями реінтеграції.   

– Ефективна адаптація у суспільстві звільнених військовослужбовців,  підвищення їхнього добробуту та належне забезпечення захисту прав ветеранів, крім іншого, також неодмінно вплине на привабливість військової служби. А це – мотивований військовослужбовець під час служби та підготовлений резерв після звільнення, – сказав Ігор Безкаравайний.

Водночас, за словами заступника міністра, формування єдиної державної політики щодо ветеранів можливе лише за умови міжвідомчої взаємодії.

– Без спільної роботи неможливо реалізувати ефективну цілісну систему. Ефективний перехід  людини від  військової служби до цивільного життя має починатися заздалегідь, ще коли майбутній ветеран лише готується до звільнення.  До цього процесу мають бути залучені як Мінветеранів, так і  персонал Міністерства оборони, Національної гвардії чи Держприкордонслужби. Організувати і забезпечити таку роботу можна лише спільними зусиллями відомств, – підкреслив Ігор Безкаравайний.