портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Ветерани та члени їхніх родин пройдуть професійну перепідготовку у 22 вишах

опубліковано 02 вересня 2021 року 11:02

У межах проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS) розпочинається осінній семестр професійної перепідготовки та соціальної адаптації ветеранів, військових, членів їхніх родин та сімей загиблих.

У цьому семестрі проєкт реалізується у 22 містах України, а перепідготовка загалом триває 500 академічних годин (3-3,5 місяці навчання).

Так, цього у Львові вперше відбувається набір групи для перепідготовки за напрямом «Стратегічний розвиток територіальних громад», що дозволить підготувати кваліфікованих фахівців для роботи в ОТГ Львівської області. А у Миколаєві завершується набір додаткової групи учасників за напрямом управління ОСББ, фінансування професійної перепідготовки якої відбуватиметься за кошти Міністерства у справах ветеранів.

Зазначимо, що всі виши, які беруть участь у проєкті, мають меморандуми з Мінветеранів щодо реалізації програм професійної перепідготовки Захисників та їхніх родин.

Набір груп в усіх регіонах відбувається за сприяння територіальних відділів  міністерства, які беруть активну участь в інформуванні ветеранської спільноти про можливості участі в програмі та відборі кандидатів на участь. Також під час активної фази проєкту територіальні представники Мінветеранів будуть залучені для проведення консультацій та семінарів для учасників щодо законодавства, прав і соціальних гарантій ветеранів.

До організації та проведення проєкту також активно залучаються місцеві державні структури: департаменти соціального захисту населення, центри зайнятості, фахівці податкових адміністрацій, які працюють з ветеранами як на етапі залучення до участі в проєкті, так і проводять семінари щодо працевлаштування та підприємництва, оподаткування, правових питань.

Представники регіональних бізнес-спільнот залучаються для проведення бізнес-практик для учасників проєкту.  

Всі учасники, які проходять професійну перепідготовку за напрямом підприємництво, отримують консультації з розробки-бізнес-планів, підготовки до захисту проєктів і пошуку стартового капіталу.

Детальніше про міста реалізації, напрями перепідготовки та контакти регіональних координаторів можна дізнатися за посиланням: https://ifsa.kiev.ua/proekt-ukraina-%E2%80%93-norvegiya/geografya.html

Нагадаємо, проєкт «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» від 30 березня 2020 року виконується відповідно до договору між Nord університетом (Буде, Королівство Норвегія) та Міжнародним фондом соціальної адаптації (МФСА, Київ). Його активна фаза розпочалася у лютому 2021 року.

Минулого року між Мінветеранів та організаторами проєкту «Норвегія-Україна» було підписано меморандум про співпрацю. Згідно з документом до організації програми долучилися регіональні відділи Мінветеранів, які стали координаторами проєкту з професійної перепідготовки та навчання цивільним спеціальностям в областях.

У межах проєкту професійну перепідготовку вже пройшли 833 людини, серед яких 583 військовослужбовці та ветерани, а 250 – члени сімей воїнів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux