ВЕТЕРАНИ МАЮТЬ ОТРИМАТИ ПІЛЬГИ НА РОЗМИТНЕННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

У Верховній Раді зареєстровано довгоочікуваний ветеранами проект закону № 3839  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо пільгового оподаткування операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів деякими категоріями осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Нагадаємо, що проблема пільгового оподаткування транспортних засобів для ветеранів війни обговорювалося в суспільстві близько п’яти років. Тому, задля комплексного вирішення цього питання у Міністерстві ветеранів була створена Робоча група з підготовки законопроекту щодо пільгового розмитнення транспортних засобів для ветеранів АТО\ООС.

Проект закону передбачає зменшення фінансового навантаження у вигляді податків, зборів і обов’язкових платежів при придбанні транспортних засобів за кордоном й ввезенні їх на територію України. Відповідні пільги зможуть отримати учасники бойових дій, особи, нагороджені орденами та медалями України за виявлену мужність, а також члени сімей, визначені відповідними статтями Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. 

Власний транспорт за доступні кошти, сприятиме швидкій та ефективнішій соціалізації ветеранів в територіальних громадах за місцем проживання і підвищенню їх матеріальному добробуту. Це безпосередньо стосується розширення варіантів щодо реалізації підприємницьких ініціатив ветеранів. У тому числі, завдяки змозі придбання та використання транспортних засобів сільськогосподарського призначення, човнів, тощо, для започаткування та розвитку малого і середнього бізнесу.

Загалом, реалізація положень законопроекту суттєво покращить мобільність ветеранів, забезпечить їх доступ до отримання медичних, соціальних та інших послуг, створить умови для   реалізації ним свого права на гідний рівень життя та соціальний захист.

Інші статті