Ветерани добровольчого батальйону «АЙДАР» вшанували пам'ять загиблих Захисників України та безвинно закатованих польських полонених

ЛЮДИНА ЖИВЕ ДОКИ ЇЇ ПАМ‘ЯТАЮТЬ               

3 травня 2020 року, ветерани першого складу добровольчого батальйону територіальної оборони «АЙДАР», вшанували пам'ять загиблих воїнів-побратимів на  Старобільському військовому цвинтарі.

Ветерани та волонтери  поклали квіти до могил  невідомих героїв, загиблих у 2014 році та прочитали  молитву за Вічне життя полеглих захисників Батьківщини.

Крім того, під час церемонії, перші бійці батальйону АЙДАР, розповіли про подій 2014 року та свої пережиті почуття. 


Також під час заходу, із дотриманням встановленої соціальної дистанції та використанням засобів індивідуального захисту, відбулась урочиста хода до Польського військового меморіалу, де також пролунала спільна молитва за упокій безвинно закатованих польських полонених.

 «Вшанування праху польських вояків, які у далекому 1939 році, боронили свою землю, свої домівки, своїх дітей та жінок від знущань і наруги загарбників - це справа честі для кожного військового нашої держави.  48 могил закатованих і заморених голодом польських полонених, на відстані 1500 км від власного дому, що поховані на Старобільському цвинтарі іще з 1940 року, наші 39 могил безіменних захисників-добровольців, 16 могил безіменного цивільного населення Луганської області, серед яких здебільше жінки та діти, що загинули на Луганщині у недавньому 2014 році - є «живим» свідченням військових злочинів. Пам’ятаємо історію! Пам’ятаємо правду!», - сказав  Голова ГО «Асоціація ветеранів, учасників бойових дій волонтерів Луганської області» Володимир Правенький.

Він також додав, що загиблі Герої назавжди залишиться в пам'яті, бо людина живе доки про  неї пам’ятають.