портал в режимі тестування та наповнення
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Ветеран 93-ї бригади заснував унікальне книжкове видавництво "Дім Химер"

опубліковано 28 січня 2020 року 15:36

Повернувшись з війни, ветеран 93-ї бригади «Холодний Яр» Влад Сорд разом з дружиною-письменницею Вікторією Гранецькою заснували унікальне книжкове видавництво Дім Химер.

Ветеранське видавництво займається розвитком та просуванням творів виключно вітчизняних авторів українською мовою, спеціалізуючись на «химерному» кластері прози: містично-психологічних трилерах, горорах, темному фентезі, науковій фантастиці, мілітарній прозі, антиутопіях, магічному реалізмі та інших відповідних жанрах. Це родинна справа з незвичним підходом до реабілітації, де Вікторія працює з текстами, а Влад – учасник Революції Гідності, доброволець, неодноразово поранений після 4,5 років на фронті – займається художнім оформленням видань і дизайном промо-матеріалів.

Упродовж першого року роботи ветеранський видавничий проєкт вразив літспільноту продуктивністю та шаленими результатами: видавці випустили 17 книг вітчизняних авторів з унікальною промо-кампанією й подіями; відпрезентували їх в численних містах, а ще на Книжковому Арсеналі в Києві, Форумі видавців у Львові та інших ярмарках і фестивалях; активно долучилися до ветеранських ініціатив; вперше в Україні започаткували централізоване створення і зйомку буктрейлерів; провели своїми силами перший вітчизняний горор-фест «День Химер» у Вінниці та багато іншого.

Будучи в лавах ГО Ветеранське Братерство, організовував літературні заходи по Вінниччині та планує долучатись до заходів по всій Україні. Ще до закінчення служби, у 2016 році світ побачила його дебютна поетична книга «Трансгрес(і)я», котра стала фіналістом міжнародної літературної премії ім. Олеся Ульяненка. У 2019 році вийшла друком наступна поетична книга – «+++», в якій автор переосмислює власний військовий досвід та розкриває мотивацію патріотизму.

На кінець 2019 року перша прозова збірка військово-містичних оповідань на реальних подіях «Безодня» Влада Сорда, що формує фундамент для створення сучасної української військової міфології, увійшла в довгий список номінації «Книга Року BBC»