портал в режимі тестування та наповнення
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«Вертаємо своє!» виставковий проєкт відкрився у Національному музеї історії України у Другій світовій війні

опубліковано 03 липня 2019 року 17:17

«Вертаємо своє!» виставковий проєкт, присвячений річниці повернення українських земель, визволення їх з під окупації, відкрився у Національному музеї історії України у Другій світовій війні

На виставці представлено 42 фотографії, які розказують про хронологію подій визволення Маріуполя, Слов’янська, Краматорська, Сєверодонецька, Лисичанська і ще десятка населених пунктів. Про долі учасників боїв розповідають артефакти. Це 16 персональних комплексів, зокрема – загиблих захисників рідної землі Героя України Сергія Кульчицького, Богдана Вовненка, Степана Чубенка, Оганеса Петросяна та Романа Власюка. Знаковими на виставці є переможні українські прапори, що були підняті над визволеними Краматорськом, Маріуполем та Щастям. Чотири предмети живопису, авторами яких стали свідки окупації Краматорська, – це свідчення факту, що навіть страхіття війни можуть стати поштовхом до творення мистецтва. Частину представлених на виставці матеріалів, зібрану працівниками музею нещодавно під час відрядження до Донецької та Луганської областей, можна побачити тут вперше. У презентації проєкту взяли участь родини загиблих та самі учасники подій на Сході.  Також виставку відвідав заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко.  «Це надзвичайно важливий проєкт для нашої країни, суспільства. Артефакти з війни та світлини зроблені на Донбасі дають можливість побачити страшні загрози, наслідки війни. Усвідомити не лише все жахіття бойових дій, але й відчути та зрозуміти, який героїзм та сміливість мають українські воїни, які стали на захист нашої Батьківщини. Виставка нагадує про події 5-річної давнини, коли наші військові, добровольці звільняли міста та селища Луганської та Донецької областей, жертвуючи власним здоров’ям і, на превеликий жаль, часто своїм життям»», - зазначив Олександр Терещенко.  

Проєкт створений Національним музеєм історії України у Другій світовій війні спільно з Українським інститутом національної пам’яті.

Фото: Аліна Карбан